Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Stāstīs par tradicionālo ziemas apģērbu – plecu segām 19. un 20.gadsimtā

07.12.2017

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina ikvienu interesentu apmeklēt lekciju cikla par latviešu tautastērpu noslēdzošo semināru “Plecu segu attīstība Latvijā 19. un 20.gadsimtā”, ceturtdien, 14.decembrī pulksten 18 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī. 

Seminārā uzstāsies Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta Etnoloģijas nodaļas vadītāja Dr. hist. Aija Jansone, kura stāstīs par plecu segu darināšanas, rotāšanas un valkāšanas tradīcijām, kā arī par šī ziemas apģērba praktisko un māksliniecisko nozīmi.

 

Seminārā varēs uzzināt par plecu segu formām – garenajām plecu segām jeb villainēm, ko darināja un valkāja līdz 19.gadsimta beigām, lielajiem lakatiem jeb sagšām, kas nomainīja villaines pilsētas modes apģērba ietekmē un par mūsdienu daiļamatnieku austajām plecu segām, kas top kā jaunrades darbi.

 

Sv. Trīsvienības baznīcas tornī līdz 22.decembrim apskatāma arī plecu segu tēmai veltīta izstāde “Ziemu gaidot” ar audējas Ausmas Spalviņas lakatu kolekciju. Semināra laikā notiks tikšanās ar mākslinieci un būs apskatāmi viņas austie lakati.

 

Šis ir noslēdzošais seminārs, lekciju ciklā “Semināru cikls par latviešu tradicionālo tautas tērpu”, kas notiek Jelgavas reģionālā tūrisma centrā, realizējot Valsts kultūrkapitāla fonda finansētu projektu.

 

Seminārs “Plecu segu attīstība Latvijā 19. un 20.gs” norisināsies ceturtdien, 14.decembrī, pulksten 18 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī, Akadēmijas ielā 1. Dalības maksa: 1,50 EUR. Vairāk informācija www.visit.jelgava.lv. Pieteikšanās pa tālruni 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

 

 

 

 

 

 

Komentārs par rakstu: Stāstīs par tradicionālo ziemas apģērbu – plecu segām 19. un 20.gadsimtā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!