Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Jaunmoku pilī piektdien muzicēs Sergejs Jēgers un Jolanta Strikaite-Lapiņa

26.10.2017

Jau šo piektdien, 27. oktobrī 18:00, Jaunmoku pils Kolonnu zālē koncertstāstā “Orlando teiksmainā dzīve” uzstāsies Sergejs Jēgers un Jolanta Strikaite-Lapiņa. Muzikālo fonu radīs baroka mūzikas ansamblis – Agnese Kanniņa-Liepiņa (baroka vijole), Vladimirs Kudrins (ģitāra) un Jānis Stafeckis (kontrabass). Skaņdarbus saviļņojošā novelē sapīs muzikoloģe un stāstniece Karina Bērziņa. 

“Orlando teiksmainā dzīve” ir aizraujoša muzikāla novele par Venēciju 18. gadsimtā bezgala skaistas mūzikas skanējumā. Ar lepnumu par itāļu operas kārto šūpuli Venēcijā, ar Sv. Marka katedrāli un Dodžu pili fonā, ar karnevāla spožumu, ar neizbēgamajām intrigām un mīlas pārdzīvojumiem, ar lagūnu noslēpumaino viļņošanos nakts stundās un slēpšanos masku aizsegā stāstīsim par dzīvi Venēcijā, kurā tik liela loma bijusi mūzikai. Bet stāsta centrā neapšaubāmi ir Viņš – neparasti augstās balss īpašnieks Orlando, kam dzīve sagādājusi tik daudz ciešanu un laimes.

 

Koncertprogammā skanēs skaistākā Antonio Vivaldi, Klaudio Monteverdi, Georga Frīdriha Hendeļa, Džulio Kačīni un Antonio Lotti mūzika.

Biļetes pieejamas Biļešu Paradīzes un Jaunmoku pils kasēs, kā arī stundu pirms koncerta tā norises vietā – 10 EUR pieaugušajiem, 7 EUR skolēniem un pensionāriem.

“Orlando teiksmainā dzīve” noslēgs pasākumu ciklu par godu Rīgas goda pilsoņa un kādreizējā pilsētas galvas Džordža Armitsteda 170 gadu jubilejai. 25. oktobrī Rīgā notiek konference “Rīgas pilsētas galva Džordžs Armitsteds”, 26. oktobrī 12.00 notiks piemiņas brīdis pie Džordža Armitsteda kapa un 14:00 atceres brīdis pie pieminekļa skvērā pie Latvijas Nacionālās operas un baleta, no 27. oktobra muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” apskatāma Armitstedu ģimenes relikviju kolekcija. Savukārt Jaunmoku pilī 27. oktobrī notiks grāmatas “Džordžs Armitsteds – Rīgas goda pilsonis” atvēršana ar viņa mazmazdēla Rodnija Redklifa (Lielbritānija) piedalīšanos, mazmazmeitas Hildegardes Feldt (Kanāda) gleznu fotoreprodukciju izstādes atklāšana ar mākslinieces līdzdalību, Armitstedu dzimtas kolekciju no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja un Mākslas muzeja “Rīgas Birža” izstādes atklāšana.

 

Informāciju sagatavoja
Aiga Krišmane
Jaunmoku pils
Kultūras projektu vadītāja
 

 

Komentārs par rakstu: Jaunmoku pilī piektdien muzicēs Sergejs Jēgers un Jolanta Strikaite-Lapiņa

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!