Svētdiena, 23. Jūnijs, 2024
Līga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Caur leģendām aicina iepazīt muižas Jelgava novadā

24.10.2017

Ik gadu oktobra beigās norisinās Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizētā Leģendu nakts, kurā caur ticamiem un neticamiem leģendu stāstiem aicina iepazīt Latvijas pilis un muižas vakara atmosfērā.

 

28.oktobra vakarā Jelgavas apkārtnē notiek daudzveidīgas norises – koncerti, izstādes, apslēptas mantas meklēšana un dažādas radošās darbnīcas astoņās muižās un kultūrvēsturiskās vietās – Lielplatones muižā, Lielvircavas muižā, Lielvircavas baznīcā, Staļģenes muižā, Vilces muižā, Zaļenieku muižā, Berķenes muižā, Abgunstes muižā, Elejas muižas parkā un Elejas Tējas namiņā.

Lielplatones muižā pulksten 20.00 un 22.00 vēsturisko deju kolektīva “Senvedere” teatrāls deju uzvedums “Reiz Šēnverderes muižā”, pulksten 21.00 muižas bēniņu atklāšana. No pulksten 20 līdz 24.00 radošas aktivitātes, iespēja nobaudīt našķus, iegādāties muižas suvenīrus un vietējos gardumus tirdziņā “Šēnvenderes labumi”. Leģendu nakts viesi varēs satikt vešerieni un iepazīties ar seno dienu veļas mazgāšanas lietām, apmeklēt Rozālijas buduāru un Krievzemes kņazienes Olgas atpūtas telpu, uz kāršu spēli viesus aicinās barons un tā augstdzimušie draugi.

 

Lielvircavas baznīcā pulksten 20.00 baznīcas vēstures stāsti, 18.gadsimta oriģināla luteriskās draudzes sprediķa lasījums. Daces Indrikas stāstījums „Kas priesterim mugurā?” –  par garīdznieku tērpu vēsturi, simboliem un krāsām un garīdznieku tērpu ekspozīcija no dažādiem Latvijas dievnamiem. Ekskursija pa Lielvircavas baznīcu un ērģeļmūzikas koncerts ar 18. un 19.gs. skaņdarbiem.

 

Lielvircavas muižā no pulksten 22.00 tējas baudīšana ar vieglām uzkodām, Valda Karpušenkova veco gludekļu privātkolekcijas izstāde un stāsti. Mūzikas salonā – atskaņojumi no veciem plašu ierakstiem. Ekskursija un stāsti par Lielvircavas muižu.

 

Staļģenes muižā – „Vakarēšana muižas laikos”. Pulksten 19.00 apslēptās mantas meklēšana lāpu gaismā muižas parkā, 20.00 vakarēšana kopā ar folkloras kopu „Liepāre” – mīklu minēšana, dziedāšana, nostāsti, radošās darbnīcas – zeķu lāpīšana, adīšana, prievīšu pīšana, aušana stellēs, sveču liešana.

 

Vilces muižā – „Grāfa Kaliostro viesošanās Vilces muižā”. Pulksten 18.00 Laimdotas un Andra Ruģēnu izstāde un lekcija par brīvmūrniekiem, pulksten 20.00 biedrības “Slepenie aģenti” izrāde “Kaliostro Vilcē”. Pulksten 22.00 pagraba burvestības – fizikas un ķīmijas eksperimenti un radošās darbnīcas.

 

Zaļenieku muižā pulksten 18.00 koncerts pils zālē, ekskursijas muižas pagrabos, gaismas iedegšana atjaunotajā pils apaļajā lodziņā un gards pārsteigums leģendu nakts apmeklētājiem.

 

Abgunstes muižā no pulksten 18.00 radošas nodarbes koka, tekstila un māla amatniecības darbnīcās. Fotostāsts – bilžu projekcija un stāsts par muižā paveikto kopš pērnās Leģendu nakts. Izstādē "Rudens gaisma" apskatāmi keramikas gaismekļi, ko radījuši 11 mākslinieki no ASV, Izraēlas, Krievijas Lietuvas, Turcijas. Zupa un  pankūkas ar dažādām piedevām, silta tēja un kafija, vīna degustācija. Pulksten 20.00 dziedniece Aija Būmeistare un rīkstnieks Agris Miks ar dziesmas vibrāciju un uguni atjaunos muižas svētvietu. Pirms pasākuma apmeklētājiem pieejamas vairākas meistarklases – kroņu meistardarbnīca ar Brigitu Strodu (14.00 – 17.00), Mauču meistarklase (17.00 –20.00 un 21.00 – 23.30) rokdarbu meistares Sarmītes Skrūzmanes vadībā. Abgunstes leģendu kvesta spēle (ik pa stundai). Pasākumi par maksu. Biļetes: https://www.bezrindas.lv/lv/legendu-nakts-abgunstes-muiza/3742/

 

Elejas muižas parkā un Tējas namiņā – “Aristokrātiskās izpriecas”. Elejas parkā 16.00 un 18.00 vēsturiski izzinoša ekskursija. Tējas namiņā no 16.00 līdz 20.00 tējas baudīšana (par maksu), radošā darbnīca “Karnevāla masku veidošana”, izklaide ar ilūzijām un burvju trikiem. Pulksten 19.30 muzikāls priekšnesums, 19.40 uguns šovs.

 

Pirmo reizi leģendu naktī durvis vērs Berķenes muiža. No pulksten 19.00 līdz 24.00 iepazīšanās ar muižu un tās 555 gadu seno vēsturi. Pulksten 20.00 un 22.00 lasījumi no muižas pārvaldnieka Jāņa Burkevica dienasgrāmatas par dzīvi Berķenes muižā no 1892. līdz 1896.gadam. Viesus cienās ar karstu zupu, muižas sieriem un plūškoku ziedu tēju. Pasākumi par maksu.  

 

Detalizēta informācija http://www.pilis.lv un www.jelgavasnovads.lv.

 

Informāciju sagatavoja Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Komentārs par rakstu: Caur leģendām aicina iepazīt muižas Jelgava novadā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!