Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Sajūtu diena Ungurmuižā

11.10.2017

Ir klāt skaistais, krāsainais rudens. Arī Ungurmuižā! Aicinām sestdien, 21.oktobrī, “Sajūtu dienā Ungurmuižā” izbaudīt mierīgu un lēnu rudens dienu, lai lutinātu savu ķermeni un garu.

Dienu sāksim ar sāksim ar Hatha jogas praksi, kas mums ļaus pamosties un pozitīvi uzlādēties. Nodarbībai sekos gardas un veselīgas prasmīgo muižas pavāru gatavotas vēlās brokastis, jeb brančs. Dienas turpinājumā iejutīsimies mākslinieku lomā un zīmēsim savu īpašo mandalu. Visbeidzot ļausimies Riharda Saules ģitāras skaņām, baudot vasarā Ungurmuižas dārzos saplūkto tēju un pavāru pagatavotu gardu kūku.

Dienas gaita

8:30 – 9:00 ierašanās Ungurmuižā

9:00 - 10:30 Hatha jogas nodarbība kopā ar Labo Sajūtu Laboratorijas pasniedzēju Dainu Liepiņu

10:45 - 11:45 Gardas muižas pavāru gatavotas vēlās brokastis

12:00 - 13:00 Mandalas zīmēšana kopā ar Dainu Liepiņu

13:15 – 13:45 Kūkošana un tējošana

14:00 – 15:00 Riharda Saules ģitāras skaņu baudījums

Turpinājumā viss, ko vēlies – pastaigas, sarunas, mājupceļš… 

Dalības maksa 45 EUR, taču, ja Tu pieteiksies līdz 12. oktobrim, tad dalība 35 EUR. 

Lai pieteiktos šim pasākumam viesmīlīgajā Ungurmuižā, lūdzu aizpildi pieteikumu šeit http://bit.ly/2xewxMk

Daina Liepiņa ir Labo Sajūtu Laboratorijas jogas pasniedzēja. Viņa iemieso sevī patiesu dabas bērnu, mīl savā nodabā staigāt pa mežu un klausīties klusuma skaņā. Sākotnēji Daina apguvusi audzinātājas pirmskolas iestādē profesiju. Savukārt Sporta akadēmijā liktie pamati sniedz zināšanas, lai izskaidrotu jogas iedarbību gan fizioloģiski, gan anatomiski. Daina nepārtraukti papildina savas zināšanas un paralēli jogai interesējas par dažādam garīgajām praksēm – reiki, meditācijām un zīmē mandalas.

Hatha jogas saknes meklējamas Indijā, kā viens no posmiem, lai ķermeni fiziski un garīgi sagatavotu meditācijām. Filozofiski terminam “hatha” ir dziļa simboliska nozīme. “Ha” – saule, “tha” – mēness. No sanskrita tulkojot, joga nozīmē “savienība” un “vienotība”.

 

Mandala hinduismā un budismā ir garīgs rituāls simbols un reizē mākslas darbs, kas apzīmē Visumu. Mandala ir sanskrita termins, kas burtiskā tulkojumā nozīmē ‘aplis’.

Mūziķis Rihards Saule savos radošajos meklējumos pievērsies dažādiem mūzikas stiliem un žanriem, sākot no roka un folkmūzikas, beidzot ar kompozīcijām simfoniskajam orķestrim. Rihards atskaņo gan savu oriģinālrepertuāru, gan citu autoru radītas kompozīcijas, aranžējot tās ģitārai un balsij.

 

Ungurmuiža ir harmonisks 18. gadsimta koka ēku ansamblis, milzu ozolu ieskauts, tas ieņem nozīmīgu vietu Latvijas kultūras pieminekļu mantojumu vidū. Muižu kā savas dzimtas māju 1732. gadā cēlis barons fon Kampenhauzens. Šobrīd Latvijā nav saglabājušās līdzīgas baroka koka celtnes, kuru iekštelpas ir tik bagātīgi izgreznotas ar sienu gleznojumiem.

Veikti restaurācijas darbi, lai Ungurmuiža atdzimtu par muzeju, sabiedrisku centru un viesu māju. Mūsdienu ērtībām piemērota, tā būs kā radīta Jūsu atpūtai, svinībām un semināriem. Varēsiet baudīt muižas īpašo gaisotni, pastaigājoties pa parku zem milzu ozoliem vai dzerot tēju krāšņajā tējas paviljonā.
 

Papildu informācija – inguna.galdina@gmail.com

Ieva Ņevečorova

Komentārs par rakstu: Sajūtu diena Ungurmuižā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!