Sestdiena, 25. Maijs, 2024
Junora, Anšlavs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Aicinām atklāt aktīvā tūrisma sezonu Smiltenes novadā ar velobraucienu “Ieriteņo vasarā”! [0] 

22.05.2020

Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs (TIC) aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo vasarā!” un no 22. maija līdz 8. jūnijam atklāt aktīvā tūrisma sezonu Smiltenes novadā, šoreiz jaunā formātā. “Ieriteņo vasarā!” braucienā aicinām doties individuāli, kopā ar ģimeni, draugiem vai kolēģiem, ievērojot distancēšanos un noteiktos ierobežojumus.

Apmeklētājiem tiek atvērta visa Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka āra teritorija [0] 

21.05.2020

Šodien , 20. maijā apmeklētājiem tiek atvērta visa Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka āra teritorija. Tiks uzņemtas nelielas grupas un pakāpeniski liktas klāt jaunas programmas. Teritorijā ir iespēja apskatīt kultūrvēsturisko objektu “Ezerpils”, viduslaiku pilsdrupas, Meitu salu ar akmens un bronzas laikmeta mājokļu paraugiem, pieejamas piknika vietas, šūpoles, kafija, WC, velo pumpis un kartes ar apkārtnes velo maršrutiem un tūrisma informācija par apkārtni. Tuvumā atrodas arī citi apskates objekti - Āraišu baznīca un vējdzirnavas kā arī haskiju suņu saimniecība.


 

Aicinām uz Karostas festivālu 8.-14.jūnijā [0] 

19.05.2020

Šogad jau otro gadu Liepājā notiks Karostas festivāls. Šoreiz festivāls veltīts 30 gadiem (1990-2020), kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, ar akcentu uz to, kā šie gadi ietekmējuši Karostu. Iespējams, ka tieši Karosta ir tā Liepājas daļa, kura piedzīvojusi vislielākās pārmaiņas pēdējo 30 gadu laikā.

Džūkstes Pasaku muzejs ver durvis apmeklētājiem un piedāvā jaunu izstādi “Lāča bērni”  

15.05.2020

18. maijā, Starptautiskajā Muzeju dienā, Džūkstes Pasaku muzejs (Džūkstes pagastā, Lancenieku skolā, Tukuma novadā) ver durvis apmeklētājiem un piedāvā jaunu izstādi “Lāča bērni”. Tā veltīta teologa, skolotāja, dzejnieka, etnogrāfa un folklorista, Latvijas Universitātes bijušā profesora Ernesta Luda Bērziņa (1870-1965) 150 gadu atcerei. Izstādē būs apskatāmas viņa pierakstītās tautas šūpuļdziesmas “Aijā žūžū lāča bērni” 16 ilustrācijas, ko darinājis Luda Bērziņa dēls Ansis Bērziņš. Izstādes māksliniecisko koncepciju un iekārtojumu veidojusi māksliniece Tija Vīksna.

Rotko centrs ver durvis apmeklētājiem [0] 

14.05.2020

Ievērojot valdības noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus, no 16. maija Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs vērs durvis apmeklētajiem, piedāvājot skatīt sešas mainīgās izstādes un pastāvīgo ekspozīciju ar mākslinieka Marka Rotko oriģināldarbiem.

Turaidas muzejrezervāts atver apmeklētājiem brīvdabas ekspozīcijas [0] 

13.05.2020

Sākot no 13. maija, Turaidas muzejrezervāts apmeklētājiem atver brīvdabas ekspozīcijas un izstādes teritorijā, ievērojot Kultūras ministrijas rīkojumā noteiktās prasības par sociālās distancēšanās nodrošināšanu muzejos. Turaidas muzejrezervāts maijā atvērts apmeklētājiem būs katru dienu bez brīvdienām no 10.00 līdz 20.00 un biļetes būs iegādājamas uz vietas Apmeklētāju centrā bez iepriekšējas pierakstīšanās.

Durvis apmeklētājiem vērs Tukuma Mākslas muzejs ar jaunu izstādi - vecmeistara Leonīda Āriņa un izcilā mūsdienu plenērista Alekseja Naumova mākslas darbiem  

11.05.2020

2020. gada 16. maijā plkst. 11.00 durvis apmeklētājiem vērs Tukuma Mākslas muzejs (Harmonijas ielā 7, Tukumā), piedāvājot skatīt glezniecības izstādi “Saules pusē. Leonīda Āriņa un Alekseja Naumova glezniecība”.

Piedalies akcijā “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!”! [0] 

08.05.2020

Šajā visiem tik sarežģītajā, trauksmes un pārdomu pilnajā laikā “BILŽU BIROJS” aicina saglabāt možu garu, nedaudz "izkrāsot" savu ikdienu, piedaloties akcijā “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!” un kļūstot par mūzikas un mākslas festivāla “BILDES 2020” neklātienes dalībnieku.

Dailes teātra jumtu sāks apdzīvot trīs bišu saimes [0] 

05.05.2020

Mēnesī, kad pasaule atzīmē starptautisko bišu dienu, kuras mērķis ir pievērst uzmanību bišu svarīgajai lomai un sarūkošajam skaitam pasaulē, Dailes teātris kolektīvā uzņem trīs daiļas bišu saimes, no kurām katra rūpēsies par skaidra, vienkārša un kaislīga medus gatavošanu.

50.Brīvdabas muzeja Gadatirgus pārcelts uz 1. un 2. augustu [0] 

17.04.2020

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja rīkotais 50. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgus, kā norise bija plānota 6. un 7. jūnijā, tiek pārcelts uz 1. un 2. augustu saistībā ar šī brīža ārkārtas situāciju.

 

Karostas cietums piedāvā ekskursijas ar neklātienes gidu pa Karostu. [0] 

27.03.2020

Ārsti iesaka daudz uzturēties svaigā gaisā un pastaigāties, lai stiprinātu veselību. Karosta ir tik reti apdzīvota pilsētas daļa, ka tur iespējams doties ekskursijā un apskatīt ievērojamas vietas, bieži vien nesatiekot nevienu cilvēku.

Vairāki no Karostā apskatāmajiem objektiem kaut kādā ziņā ir vispārākie Liepājas, Latvijas, Eiropas un pat pasaules mērogā, piemēram Karosta ir lielākā vēsturiskā militārā teritorija Baltijā. Sv.Nikolaja pareizticīgo Jūras katedrāle ir augstākā kupolceltne Baltijā. Izgriežamais metāla konstrukciju tilts pār Karostas kanālu ir unikāls inženiertehniskais piemineklis.

 

Nedēļas nogales pasākumi Tukumā un apkārtnē [0] 

12.03.2020

Šajā nedēļas nogalē Tukuma pusē būs iespēja apskatīt nebijušas un interesantas izstādes, noklausīties sirds siltu koncertu, just līdzi dalībniekiem deju sacensībās, piedalīties pārgājienos un apmeklēt romantiski muzikālu vakaru pilī, kā arī noskatīties jautru kino filmu. Nākamās nedēļas sākumā, savukārt, svinīgi tiks atzīmēta Leģionāru piemiņas diena.

 

Starptautiskā Latgales grafikas simpozija izstādes atklāšana [0] 

11.03.2020

Piektdien, 13. martā, plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā pēc divu nedēļu intensīva darba studijās tiks atklāta 9. starptautiskā Latgales grafikas simpozija pasaules grafiķu kopīga darbu izstāde.

Turaidas muzejrezervāts aicina uz ikgadējo Informācijas dienu [0] 

10.03.2020

Lai iepazīstinātu ar Īpaši aizsargājamā kultūras pieminekļa – Turaidas muzejrezervāta jaunumiem un prioritātēm 2020. gadā un veicinātu sadarbību ar tūrisma firmām, nozares pārstāvjiem un gidiem, Turaidas muzejrezervāts aicina interesentus 4. aprīlī plkst. 10.00 uz Pavasara konferenci – Informācijas dienu.

Īpašais tūrisma piedāvājums skolēnu brīvlaika nedēļai Jelgavā [0] 

09.03.2020

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs sagatavojis īpašo tūrisma piedāvājumu skolēnu brīvlaika nedēļas ietvaros no 16. līdz 22.martam, piedāvājot dažādas atpūtas iespējas ģimenēm un bērniem.

Senā dzīvesveida skola “Kauls renesanses mākslā un sadzīvē” [0] 

06.03.2020

Svētdien, 15.martā plkst.14.00 Bauskas pilī, viesosies Cēsu pils amatnieks Viesturs Āboltiņš, kurš specializējies no kaula un raga darināto arheoloģisko senlietu pētniecībā un repliku izgatavošanā, izmantojot senās metodes. Meistars iepazīstinās apmeklētājus ar renesanses laika kaula priekšmetiem un to apstrādes darba rīkiem.

Sieviešu dienas un citi nedēļas nogales pasākumi Tukuma pusē [0] 

05.03.2020

Klāt pirmais pavasara mēnesis un gadu desmitiem daudzinātā Sieviešu diena - 8.marts, kuru Tukuma pusē iezīmēs ar skaistiem koncertiem un pasākumiem, īpašām degustācijām un gardām maltītēm. Īpaši šai dienai veltītas būs arī svētku balles. Vēl nedēļas nogalē dabas cienītājiem būs iespēja piedalīties izzinošā pasākumā par lūšiem Ķemeru nacionālajā parkā, mākslas cienītājiem iespēja apmeklēt izstādes atklāšanu mākslas galerijā “Durvis”, bet Ģimeņu dienā Jaunmoku pilī būs iespēja kavēties sarunās pie tējas un piedalīties aktivitātēs Meža muzejā.

8. martā Jaunmoku pilī aicina uz Ģimeņu dienu [0] 

04.03.2020

Sieviešu dienā, 8. martā, Jaunmoku pilī notiks tradicionālā Ģimeņu diena, kurā šoreiz uzmanību vērsīs sievišķā dzimuma nozīmei sabiedrībā un dabā. Tās ietvaros ģimenes varēs kavēties sarunās angļu tējas laikā un piedalīties dažādās aktivitātēs Meža muzejā.

Rundāles pils muzejs aicina uz teatralizētām vakara ekskursijām "Galantā laikmeta modes nianses"  [0] 

03.03.2020

Kādas formas “skaistuma mušiņu” jūs izvēlētos, dodoties uz balli? No kā tika gatavoti sieviešu korsešu kauliņi? Vai 18. gadsimtā kungi valkāja zeķubikses? Šīs un vēl citas modes nianses būs iespējams izzināt teatralizēto ekskursiju laikā.

Lekcija “Brāļu draudzes kustība Vidzemē un Āraišu apkaimē” [0] 

03.03.2020

Aicinām svētdien, 8. martā, plkst 14.30  visus interesentus uz prof., Dr. hist. Gvido Straubes lekciju  “Brāļu draudzes kustība Vidzemē un Āraišu apkaimē”, kas norisināsies Āraišu ezerpils arheoloģiskā parka apmeklētāju centrā. Pēc tās uz sarunām rosinās Brāļu draudzes misijas vadītājs Latvijā Gundars Ceipe.

Jauns albums (CD) igo / hermanis / dziesmas [0] 

02.03.2020

7. martā, Aivara Hermaņa 65 gadu jubilejas dienā, nāks klajā jauns albums (CD) igo / hermanis / dziesmas. Izdevējs ir Upe tuviem un tāliem.

Jaunmoku pilī aicina doties vizuālā pastaigā “Uz mežu!”  [0] 

28.02.2020

Ielūkoties meža dvēselē, sajust tā elpu un smaržu dodoties vizuālā pastaigā, Jaunmoku pilī aicina Tukuma Tēlotājmākslas studijas izstādē “Uz mežu!”. Vienlaicīgi baudīt Latvijas daudzveidīgo dabu un bagātību visos četros gadalaikos varēs studijas 11 dalībnieku un grupas vadītājas Sņežanas Tišleres darbos.

Pēdējā februāra nedēļas nogale Tukuma pusē [0] 

27.02.2020

Šonedēļ nedēļas nogales pasākumi sākas jau ceturtdien, kad interesentiem ir iespēja Jaunpilī piedalīties sarunās par dārza pasauli un radīt savu rozi, bet vakarā Slampē baudīt sirsnīgu Teātra Tenoru koncertu. Piektdienas vakarā mūspusē varēsiet baudīt vīna vakaru, bet brīvdienās lustīgu tautas deju koncertu, pēdējo sveču liešanas un šokolādes radošo darbnīcu, kā arī, izvēloties sev piemērotāko vietu, noskatīties filmu “Klases salidojums 2” vai doties pārgājienā pa mistisko Raganu purvu.

Dabas muzejā stāstīs par ūdens iemītniekiem [0] 

26.02.2020

Ģimenes ar bērniem sestdien, 29. februārī, aicina apmeklēt Latvijas Dabas muzeju, kur no plkst. 11.00 līdz 16.00 notiks pasākums „Zivju dzenītis un viņa kaimiņi mitrājos”. Kopā ar muzeja speciālistiem jaunie dabas pētnieki pildīs uzdevumu grāmatiņu un iesaistīsies citās aktivitātēs. 

Tukumā būs skatāma mākslinieces Dzidras Baumas jubilejas izstāde [0] 

25.02.2020

No 2020. gada 29. februāra līdz 29. martam Tukuma Mākslas muzejā (Harmonijas ielā 7, Tukumā)  būs apskatāma akvarelistes Dzidras Baumas 90 gadu jubilejas izstāde. Viņa ir viena no ražīgākajām māksliniecēm, kura radījusi neskaitāmus mākslas darbus. Izstādē būs eksponēts viņas veikums no dažādiem daiļrades periodiem. Izstādes noslēgumā, 28. martā 12.00, Tukuma Mākslas muzejā būs tikšanās ar mākslinieci un viņas 90. dzimšanas dienas atzīmēšana. Uz pasākumu aicināti mākslinieki un Dzidras Baumas daiļrades cienītāji.

Dabas muzejā košās krāsās iemirdzas pasaules minerāli  [0] 

24.02.2020

Latvijas Dabas muzeja ekspozīcijā „Mineraloģija” pēc rekonstrukcijas atvērta sadaļa „Luminiscence”, kurā skatītāji var vērot, kā, mainoties ultravioletās gaismas viļņu garumam, iemirdzas 87 minerāli no visas pasaules.

Aprunājies ar karjeras konsultantu izstādē “Skola 2020” [0] 

21.02.2020

Ja esi apjucis plašajos profesiju džungļos, tevi māc šaubas par tālāko izglītības ceļu un nezini, ko izvēlēties, – izmanto iespēju un no 28. februāra līdz 1. martam izstādē “Skola 2020” Ķīpsalā konsultējies ar karjeras konsultantu!

Gvido Lingam – 50, grupai Linga 30! Dubultjubilejas koncerts VEF kultūras pilī [0] 

20.02.2020

Vīrišķīgs spēks un enerģija strāvo no grupas Linga dziesmām!

Spēle, Nāc dejot, Šeit, Spārni, Smaids, Vējā, Gan, Nāc man līdz un citas grupas Linga dziesmas būs iespējams dzirdēt VEF kultūras pilī Rīgā 2020. gada 20. februārī, kad Gvido Linga kopā ar klausītājiem svinēs savus 50. šūpuļsvētkus un grupas Linga 30. jubileju, un tie būs īsti svētki pašmāju rokmūzikas cienītājiem! Grupas Linga dziesmas pieskaitāmas Latvijas rokmūzikas klasikai, tās piedārdinājušas mazas un lielas skatuves, regulāri tiek raidītas radio. Lielai daļai dziesmu vārdus sacerējis Gvido brālis Igors Linga. Viņa filmā Tā runāja pilsēta (1988) pirmoreiz tika pieteikta tolaik jaundibinātā grupa Linga, ar kuru uz rokmūzikas skatuves atgriezās iepriekš grupā Zig Zag (arī Ārprāc) dziedājušais Gvido Linga.

Līvānos notiks māksliniecei Silvai Linartei veltīts sarunu vakars [0] 

19.02.2020

Trešdien 26. februārī plkst. 15.30 Latgales mākslas un amatniecības centrā, Līvānos notiks neformāls sarunu vakars "Vēl viens...Citāds stāsts" par mākslinieces, mākslas pedagoģes Silvas Linartes personību un māksliniecisko darbību.

Padomus piemērota auto izvēlē sievietēm piedāvā izstāde “Auto 2020” [0] 

18.02.2020

No 17. līdz 19. aprīlim Ķīpsalā notiks Baltijas lielākā autoindustrijas izstāde “Auto 2020”, kas jau divdesmit piekto reizi iepazīstinās ar aktualitātēm autoindustrijā un piedāvās plašu jaunāko automodeļu klāstu. Bet kā izvēlēties sev vispiemērotāko? Šoreiz auto eksperta un žurnālista Normunda Avotiņa novērojumi un ieteikumi tieši sievietēm. Bet noderēs arī vīriešiem!

Izstādē “Skola 2020” iepazīsti jaunās studiju programmas [0] 

17.02.2020

No 28. februāra līdz 1. martam Ķīpsalā starptautiskās izglītības izstādes “Skola 2020” apmeklētāji klātienē varēs iepazīties ar pašām jaunākajām Latvijas mācību iestāžu piedāvātajām studiju programmām. Par dažām no tām uzzini jau tagad!

Valentīndienas nedēļas nogale Tukuma pusē [0] 

14.02.2020

Valentīndienas svinēšanas tradīcija ir noteikuši šīs nedēļas noslēguma pasākumu raksturu un noskaņu. Tukuma pusē sarūpēti dažādi pasākumi romantiskās noskaņās: koncerti, gardēžu vakariņas, degustācijas un, protams, balles. Tas viss īpašās svētku noskaņās. Šajās brīvdienās Tukumā būs iespēja noskatīties arī kino un neredzētu neona gaismu šovu.

Turaidas muzejrezervāta apmeklētāji 2019. gadā [0] 

13.02.2020

Izvērtējot informāciju par Turaidas muzejrezervāta apmeklētājiem, zināms, ka 2019. gadā Turaidas muzejrezervātu apmeklējuši 286 045 interesenti. Apmeklētāju skaits 2019. gadā, salīdzinot ar 2018. gadu, pieaudzis par 4,66 % jeb 12 732 apmeklētājiem. Pagājušajā gadā Turaidā ieradušies tūristi no 78 pasaules valstīm.

Tukumā “Sarunas par mākslu. “Zaļā vārna” un mākslinieks Jānis Vasarlauks” [0] 

12.02.2020

13. februārī 17.30 Tukuma Mākslas muzejā (Harmonijas ielā 7, Tukumā) notiks pasākums “Sarunas par mākslu. “Zaļā vārna” un mākslinieks Jānis Vasarlauks”.

Bauskas pilī skanēs “Angļu renesanses dziesmu stāsts” [0] 

11.02.2020

15. februārī plkst. 18:00 Bauskas pilī skanēs “Angļu renesanses dziesmu stāsts“. Koncertā skanēs dziesmas par Rodžeru un sirdsmīļoto Malkinu, kas atrodamas 1614. gadā izdotajā mūzikas teorijas traktātā. Mūziķi- Dārta Treija – soprāns, Mārtiņš Garkevičs – bass, Lauma Liepiņa – viola da gamba, Lenards Gotlubs – lauta aicina ar vieglu garu noklausīties muzikālo stāstu un atļauties būt nenopietniem.

Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē [0] 

10.02.2020

Par tradīciju ir kļuvis piecu Ziemeļlatgales novadu tūrisma speciālistu un tūrisma pakalpojumu sniedzēju veidotais pasākums “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē!”, kas šogad notiks piekto gadu pēc kārtas. Ziema mūs nelutina ar bagātīgu sniega segu un ziemas prieku baudīšanai atbilstošiem laikapstākļiem, taču tas nav šķērslis katram no mums atrast savu ziemas sajūtu un kāpēc gan to nedarīt Ziemeļlatgalē 15. un 16. februārī.

Pasākumi februāra pirmajā nedēļas nogalē Tukuma pusē [0] 

07.02.2020

Šajā nedēļas nogalē Tukuma pusē būs iespēja palīdzēt dabai, piedaloties talkā zāļu purvā Ķemeru nacionālajā parkā, apmeklēt ģimeņu dienu Jaunmoku pilī un muzikāli literāru tikšanos Lestenē, piedalīties sarunā par video sižetu veidošanu Tukuma vēstures muzejā “Pils tornis”, kā arī radoši padarboties Pūres Šokolādes muzejā un baudīt vēlās brokastis Tukumā un Pūrē. Būs iespēja šonedēļ arī Tukuma pusē noskatīties jauno spēlfilmu “Pilsēta pie upes”.

Brīvdabas muzejs izsludina pieteikšanos 50. Gadatirgum  [0] 

06.02.2020

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs no otrdienas, 4. februāra aicina pieteikties dalībai jubilejas – jau 50. – Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgū, kas notiks 6. un 7. jūnijā.
 

Smiltenes novada TIC veiksmīgi aizvadījis tūrisma izstādi “Balttour 2020” [0] 

05.02.2020

No 31. janvāra līdz 2. februārim Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs (TIC) piedalījās starptautiskajā tūrisma izstādē – gadatirgū “Balttour 2020”. Divās tematiskajās hallēs pulcējās 850 dažādu valstu tūrisma uzņēmumi un to pārstāvji. Atklāt tūrisma iespējas Latvijā un pasaulē bija ieradušies 28 364 interesenti, no kuriem vairāk nekā 5,7 tūkstoši bija nozares profesionāļi.

Brīvdabas muzejs aicina uz Meteņa svinībām [0] 

04.02.2020

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz līksmām Meteņa svinībām 9. februārī no 12.00 līdz 16.00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada jestrākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā svinēsim ar tradicionālo maskošanos, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardo Meteņa cienastu.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!