Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Šo sestdien notiks vienīgā piena paku laivu regate Eiropā

23.08.2017

Godinot latviešu ēdienkartei tik ļoti tradicionālos piena, maizes un medus produktus, šo sestdien, 26. augustā, Jelgavā jau septiņpadsmito reizi norisināsies “Vispārējie Latvijas Piena, maizes un medus svētki 2017”, pulcējot vairāk nekā 180 tirgotājus un amatniekus. 

Savukārt elpu aizraujoši notikumi risināsies Lielupes ūdeņos, kur no 1 litra piena pakām pašbūvētos peldlīdzekļos ģimenes, draugu kompānijas un dažādu uzņēmumu kolektīvi piedalīsies “15. Baltais Piena paku laivu regatē”, bet no plkst. 17.00 Pasta salas estrādē apmeklētājus priecēs “Mirage Jazz Orchestra” un Ieva Kerēvica, “Rīgas Modes”, “Galaktika” un putu ballīte ar DJ JAX. Ieeja visos pasākumos bez maksas.

 

17. Vispārējie Latvijas Piena, maizes un medus svētki 2017

No plkst. 09.00 līdz 16.00 Hercoga Jēkaba laukumā gardēži aicināti apmeklēt svētku tirdziņu un piedalīties dažādās aktivitātēs un degustācijās, nobaudot meistaru ražojumus no visas Latvijas. Piedāvājums bagātīgs – dažādu šķirņu sieri (marinēti, kūpināti, svaigie u.c.), siera bizes, maizes kukulīši ar desmitiem garšu un piedevu, sklandrauši ar dažādiem pildījumiem, kliņģeri, kūkas, pīrāgi, maizes koka tēja, visdažādākie saldējuma, medus veidi un biškopības produkti, kā arī uz vietas gatavoti saldējuma rullīši. Neizpaliks amatniecība izstrādājumu piedāvājums – grozi, koka karotes, trauki, lina galdauti u.c.

Notiks dažādas aktivitātes pieaugušajiem un bērniem, kā arī uz Hercoga Jēkaba lakuma skatuves uzstāsies “Tirkīzkora ansamblis” Žorža Siksnas un Ingus Leilanda vadībā, “Summer band” un Dārta Damlica, populārās mūzikas grupa “Reprīze” Jura Kaufelda vadībā.

Ikviens aicināts līdzdarboties Latvijas Biškopības biedrības un Latvijas Maiznieku biedrības konkursos, kur, piedaloties degustācijās un balsojot par savem favorītiem, tiks noteikts “Latvijas atzītākais medus 2017” un “Latvijas rudzu maize Zemgalē”. Kā arī pasākumā tiks noskaidroti biedrības “Siera klubs” organizētā Zemgales reģiona konkursa “Tautiskie raksti siera, biezpiena un maizes gardumā” uzvarētāji.

 

Pirmo reizi “Piena, maizes un medus svētkos” norisināsies konkurss ģimenēm “Mūsu ģimenes gardā rudzu sviestmaize”, kurā piedalīties aicināts ikviens interesents. Kā arī visas dienas garumā darbosies sviestmaižu darbnīca, kurā apmeklētāji varēs pagatavot savu gardāko sviestmaizi.

 

15. Baltais Piena paku laivu regate

Svētku centrālais notikums un viens no jautrākajiem pasākumiem būs “15. Baltais Piena paku laivu regate”, kas Lielupes ūdeņos pulcēs drosmīgākos kuģotājus. Piena paku laivu regate nav tikai ātruma sacensības, tā ir izaicinājums ikvienai komandai, jo dalībniekiem laiva pašiem vispirms ir jāuzbūvē.  Sacensības jautrākas padara tas, ka laivas tiks darbinātas tikai ar cilvēka spēka palīdzību. Galveno būvmateriālu nodrošinās AS “Tukuma Piens”, kas šogad atbalstīs ar 43 000 Baltais piena pakām.

Laurus plūks ne tikai ātrākā laiva, žūrija novērtēs arī radošākās idejas un tehniskos risinājumus. Vērtēšana notiks sešās nominācijās: “oriģinālākā laiva”, “visatraktīvākā komanda”, “inovatīvākā laiva”, “treknākais piena plosts”, “pilnīgs sviests” un “ātrākā laiva”.

Apskatīt laivas un komandu prezentācijas varēs no plkst. 14.30 Lielupes promenādē, savukārt starts laivu braucieniem tiks dots plkst. 16.00. Uzreiz pēc pēdējā brauciena notiks SUP jeb airu dēļu sacensības, kurās piedalīties aicināts ikviens interesents, iepriekš piesakoties pa tālr. +371 25757555. Dalība ir bez maksas.

No plkst. 17.00 līdz pat plkst. 01.00, jelgavnieki un Jelgavas viesi aicināti doties uz Pasta salu, kur notiks dažādi koncerti. Uzstāsies – „Mirage Jazz Orchestra” ar Ievu Kerēvicu koncertā “Lai skan mana tēvu zeme”, pēc tam uz skatuves kāps Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas laureāti kategorijā “Labākais pop-albums” grupa “Rīgas Modes”, bet vakara programmu noslēgs grupa “Galaktika” un putu ballīte kopā ar DJ JAX. Savukārt “15. Baltais Piena paku laivu regates” un SUP sacensību uzvarētājus uz Pasta salas estrādes skatuves apbalvos plkst. 20.00.

 

Labsajūtas festivāls “ESI”

26. augustā pirmo reizi skvērā aiz Jelgavas Kultūras nama no plkst. 10.00 līdz 16.00 norisināsies Labsajūtas festivāls “ESI”, kur ikviens apmeklētājs aicināts bez maksas piedalīties vairāk nekā 30 dažādās izglītojošās nodarbībās un aktivitātēs, uztura meistarklasēs, diskusijās, lekcijās par veselīga dzīvesveida tēmām.

 

Ieeja visos pasākumos un dalība Labsajūtas festivāla “ESI” aktivitātēs ir bez maksas.

 

Svētkus organizē Jelgavas pilsēta sadarbībā ar AS “Tukuma Piens”, “Latvijas Biškopības biedrību”, “Latvijas Maiznieku biedrību” un biedrību “Siera klubs”.

 

Uzzini vairāk: www.jelgava.lv, www.festivali.jelgava.lv

 

Informāciju sagatavoja:

Diāna Mamedova

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde "Kultūra"

 

Komentārs par rakstu: Šo sestdien notiks vienīgā piena paku laivu regate Eiropā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!