Svētdiena, 23. Jūnijs, 2024
Līga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Turpinās atklāt senās Jelgavas stāstus

08.08.2017

Sestdien, 19.augustā, pulksten 11 Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina doties ekskursijā – ekspedīcijā “Veco Jelgavu meklējot - 2”. Ņemot vērā lielo interesi un vēlmi iepazīt Jelgavas vēsturi, tiek rīkota papildus ekskursija, kas būs turpinājums jūlija beigās notikušajai ekskursijas pirmajai daļai. Gides Signes Lūsiņas vadībā ekskursijas maršruts vedīs pa Katoļu, Raiņa, Pasta un Mātera ielām, kur varēs uzzināt, kā šīs ielas izskatījās līdz 1944.gadam un kādas ēkas tur atradās.

Jelgavniekiem un pilsētas viesiem ir neviltota interese uzzināt, kā Jelgava izskatījās līdz 1944.gadam, kad Otrā pasaules kara beigās gandrīz visa pilsētas apbūve tika izpostīta. Neskatoties uz zudušo, līdz mūsdienām ir saglabājušās dažādas liecības, kas vēsta un liek noprast par to, ka Jelgava bija senu un greznu ēku rotāta, pilsētas ielās vienmēr valdīja rosība, te satikās tirgotāji no malu malām un pilsētnieki nesteidzīgi devās savās ikdienas gaitās.

 

Lai ikviens sajustu senās Jelgavas atmosfēru, tiek organizēta ekskursija – ekspedīcija “Veco Jelgavu meklējot – 2”. Ņemot vērā lielo atsaucību par pirmo ekskursijas daļu, kas norisinājās jūlija beigās, interesentiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties ekskursijas turpinājumā. Gide Signe Lūsiņa stāsta: “Jau ekspedīcijas pirmajā daļā izpētījām un pēc fotogrāfijām rekonstruējām daļu Jelgavas, tagad, 19.augustā, turpināsim to darīt Katoļu, Raiņa, Mātera un Pasta ielās. Mēģināsim pēc vecajām Jelgavas fotogrāfijām un avīzēm iztēloties, kāda bija pilsēta līdz 1944.gada jūlijam, kādi ievērojami rūpnieki šeit darbojušies un kādi nami atradušies šajās ielās.”

 

Ekskursija kājām “Veco Jelgavu meklējot - 2” sāksies 19.augustā pulksten 11 no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa, Akadēmijas ielā 1, ekskursijas ilgums plānots apmēram 2 stundas. Dalības maksa – 1,50 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas. Pieteikt dalību ekskursijā var iepriekš Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv. Vairāk informācijas mājas lapā www.visit.jelgava.lv

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

Komentārs par rakstu: Turpinās atklāt senās Jelgavas stāstus

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!