Svētdiena, 23. Jūnijs, 2024
Līga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Svētki “Šodien Turaidas pils pieder bērniem – Iejūties seno stāstu tēlos!”

02.08.2017

Augusta pirmajā svētdienā, 6. augustā no plkst. 15.00 līdz plkst. 18.00 Turaidas muzejrezervātā pils pagalmā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kas šogad būs veltīti tēmai “Senie stāsti”.

Svētku gaitā bērni ne tikai iepazīs Turaidas pils vēsturi, senās ēkas un priekšmetus, bet uzzinās trīs senus stāstus, kam pirmsākumi meklējami viduslaikos – pasaku par princesi Konstanci, stāstu par svēto Juri un pūķi un pasaku par burvi Merlinu. Apgūstot dažādas noderīgas iemaņas – augu atpazīšanu, labas manieres, rakstību uz vaska tāfelītēm, mūzikas instrumentu spēli, šaušanu ar loku, rotaļlietu izgatavošanu u.c. un veicot uzdevumus pils pagalmā un ekspozīcijās, lieliem un maziem būs iespēja iejusties bruņinieka, princeses vai burvja tēlos, kopā ar muzejrezervāta pētniekiem doties izzinošās ekskursijās, iepazīstot bērnu grāmatiņas varoņa - Turaidas pils Dāvida stāstu un Kristofera stāstu no pasakas līdz īstenībai.

Svētku programmu plkst. 16.00 kuplinās senās mūzikas ansamblis “Mediatore” un plkst. 17.00 Liepājas ceļojošā leļļu teātra izrāde “Burvju stabulīte”. Izrādes gaitā pasaku mežā notiks daudzi brīnumi, bet varonim, kurš uzsāks darīt palaidnības, būs jāsatiekas ar pasaku meža pļaviņas iemītniekiem un ...

Svētku mērķis ir veicināt jaunākajā paaudzē interesi par vēsturi, piedāvājot izzinošas interaktīvas darbnīcas, kurās apgūstot jaunas prasmes, būs iespēja gūt jaunas atziņas par dzīves pamatvērtībām, labā un ļaunā mijiedarbību un izvēles nozīmi vēstures stāstos un dzīvē.

 

Anda Skuja

Turaidas muzejrezervāta Izglītojošā darba un komunikācijas daļas vadītāja

 

Komentārs par rakstu: Svētki “Šodien Turaidas pils pieder bērniem – Iejūties seno stāstu tēlos!”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!