Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Bauskas pils IV paukošanas turnīrs “Ius gladii”

27.07.2017

Svētdien, 6. augustā no plkst. 12:00 līdz 14:30 Bauskas pilī jau ceturto gadu sadarbībā ar Latvijas Paukošanas federāciju notiks floretes un špagas paukošanas turnīrs “Ius gladii” jeb Zobena tiesības. Cīņu starplaikā skatītāji varēs vērot Bauskas pils muzeja seno deju grupas “Galms” dejas, klausīties seno mūzikas ansambli “Artemisia Absinthium” un vērot triku meistaru “Fire Spirit” priekšnesumus.

12:30 līdz 14:00 jau piekto gadu pēc kārtas, Bauskas Livonijas ordeņpils teritorijā norisināsies turnīrs “Šaušana ar arbaletu”, kurā var piedalīties visi 16 gadu vecumu sasnieguši interesenti.

12:30-14:00 bērni varēs apmeklēt seno spēļu un rotaļu stūrīti.

10:00-18:00 – pagrabā darbosies Vinotēka, kur varēs nobaudīt un iegādāties Jāņa Kugrēna mājās darinātos vīnus.

 

Paukošanas turnīrā piedalīsies 8 sportisti. Lai gan paukošanas turnīra laikā notiekošā cīņa nav iekļauta oficiālo paukošanas sacensību grafikā, tās ir prezentāciju sacensības, kur mijiedarbojas mūsdienu sporta cīņa ar vēsturisko vidi, sniedzot apmeklētājiem ieskatu gan mūsdienu paukošanas sporta veidā, gan parāda vēsturisko turnīru būtību.

 

Turnīru sākotnējais uzdevums bija pierādīt bruņinieka prasmes un pārākumu. Vēlāk turnīri kļuva ceremoniālāki, mainījās cīņas uzdevumi. 12.-13. gs. turnīru uzvarētājiem dāvināja kādu dzīvnieku- lāci, lauvu vai cūku. Papildus šai balvai uzvarētājs ieguva zaudētāja bruņinieka cīņas aprīkojumu.

 

Bauskas pils muzeja turnīra uzvarētāji saņem ceļojošās balvas (zobenu un ķiveri), kurās katru gadu iegravē uzvarētāju vārdus. Visu gadu balva glabājas pie uzvarētāja. Cīņā ar floreti jau divus gadus pēc kārtas uzvarējis Lūkass Edmunds Teteris, kurš cer uzvarēt arī šogad.

 

Paukošanas cīņas piesaka Herolds, kurš vēsturiski bija valdnieku un bruņinieku pavadonis, ģerboņu pazinējs, sūtnis un tulkotājs. Cīņu laikā, lai pieklusinātu skatītājus, Heroldi pūta ragā un paziņoja turnīra sākumu, dalībnieku vārdus, titulus un ģerboņus. Bruņinieki cīnīsies par godu dāmām, kuras tos atbalstīs cīņu laikā ar skaļiem aplausiem un uzvaras gadījumā izrādīs īpašu labvēlību – dāvinās savam drošsirdīgajam bruņiniekam kādu balvu – deju, muzikālu priekšnesumu vai “Fire Spirit” trikus.

 

Iepriekšējo gadu paukošanas turnīra “Ius gladii” uzvarētāji:

Špaga (balvā ceļojošais zobens no Bauskas pils)

2014. g. – Mihails Jefremenko, 2015. g. – Gints Baķis, 2016. g. – Anatolijs Naumčiks

Florete (balvā ceļojošā ķivere no Bauskas pils)

2014.g. – Renārs Blūmentāls, 2015., 2016. g. – Lūkass Edmunds Teteris

 

Dalība pasākumā bezmaksas. Par atsevišķu samaksu iespēja apmeklēt muzeja ekspozīcijas un Livonijas ordeņpils centrālo torni ar skatu platformu.

 

Informāciju sagatavoja:

Ilva Neimane
Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību un klientu apkalpošanas vadītāja

 

PROGRAMMA

Bauskas pils 4. Paukošanas turnīrs “Ius Gladii” jeb Zobena tiesības

06.08.2017.

12:00-12:10 Svinīga paukošanas turnīra dalībnieku parāde

12:10-12:15 Turnīra dalībnieki izvēlas savas sirdsdāmas, kuras savam favorītam ap kreiso roku apsien lentīti kā zīmi, kurai par godu tiks veltītas visas cīņas

12:15-13:32 Cīņas ar špagu un floreti, kas mijas ar seno deju grupas “Galms”, triku meistaru “Fire Spirit” un senās mūzikas ansambļa „Artemisia Absinthium” priekšnesumiem

13:35-13:45 Fināla cīņa par uzvaru paukošanā ar špagu

13:53-14:03 Fināla cīņa par uzvaru paukošanā ar floreti

14:08-14:18 Uzvarētāju svinīga godināšana. Uzvarētāji saņem īpašas veltes no savām „dāmām”. Apbalvojumi no Paukošanas federācijas un Bauskas pils muzeja

14:18-14:28 Turnīra „Šaušana ar arbaletu” uzvarētāju godināšana

 

Citas aktivitātes paukošanas turnīra laikā

 

10:00-18:00 Pagrabā darbosies Vinotēka

12:30-14:00 Bauskas Livonijas ordeņpils teritorijā turnīrs „Šaušana ar arbaletu” (no 16 gadu vecuma)

12:30-14:00 Pils centrālā torņa pagalmā darbosies seno spēļu un rotaļu stūrītis bērniem

 

 

 

Komentārs par rakstu: Bauskas pils IV paukošanas turnīrs “Ius gladii”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!