Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

“Dziesminieku un tautas saiets” Lielkrūzēs būs!

17.07.2017

No 28. līdz 30. jūlijam notiks astotais “Latvijas Dziesminieku un tautas saiets”. Neraugoties uz pagājušā rudens ugunsnelaimes nodarītajiem postījumiem, saiets notiks savā mājvietā – Jaunpiebalgas novada dabas saimniecībā “Lielkrūzes”, par ko pateicamies vietas saimniekiem un visiem atbalstītājiem, kas palīdzējuši un palīdz “Lielkrūzēm” atjaunoties.

Satikšanas, stāstu mīšana, sadziedāšanās. Rituāls, tapšana, prasmē augšana, spēkā ņemšanās. Par saieta vadmotīvu viens no tā aizsācējiem dziesminieks Uldis Kākulis šogad izvēlējies dainu tekstu:  “No zobena Saule lēca”. Saieta laikā dziesminieki un dzejnieki dalīsies ar sev svarīgo, jaunatklāto, ļausies sarunām un pārdomām. Kopīgi meklēsim atbildes par to, kādi ir mūsdienu cilvēka darba un cīņas rīki, un kādu Sauli gribam redzēt no tiem lecam. Dziesminieka “zobens” ir vēstījums, ko tas pauž. Tāpēc meistarklasēs mācīsimies vārda un skaņas spēku, balss un ķermeņa atbrīvošanu, lai tie vēsti spētu nest tautā. Veidosim spēka rituāla prasmi un saprašanu. Kopā ar amatniekiem darināsim un pētīsim skaņu instrumentus, kas dziesminiekiem palīdz izteikties.

 

Dziesmas un koncerti piepildīs visas trīs pasākuma dienas. Piektdienas vakarā saietu ieskandinās krāsains koncerts “Es kaldinu zobentiņu”, kurā piedalīsies gan jaunie dziesminieki, gan tie, kas meklē jaunas, netradicionālas skaņas, instrumentus, salikumus un izpausmes veidus.  Sestdienas koncerti kārtosies trīs kārtās – pa dienu notiks individuālie koncerti tiem tautā iemīļotajiem dziesminiekiem, kam sakrājies vairāk ko teikt. Šeit dzirdēsim pēdējā gada laikā tapušo. Pamīšus notiks  dziesminieku “pudurīšu” koncerti, kuros savā starpā saspēlēsies un sadziedāsies tie, kam labāk tīk uzstāties brīvā atmosfērā nevis uz skatuves. Sestdienas vakarā - dziesminieku lielkoncerts, kur vienuviet tiksies Latvijas labākie un iemīļotākie dziesminieki. Neizpaliks arī nakts sadziedāšanās pie ugunskuriem. Svētdien atvadīsimies ar Valda Atāla un viņa draugu koncertu “Mājupceļš” un kopīgu uguns spēka rituālu, lai nostiprinātu šajās dienās gūto un nestu to tālāk katrs savā sētā un mājā.

 

Visu pasākuma laiku par tīru miesu un garu rūpēsies pirtnieki. Būs iespēja sevi piedzīvot nakts takā “Es tumsiņas nebijos”. Kopīgi sagaidīsim saules lēktus un pildīsim sevi ar rīta spēku. Būs aktivitātes bērniem, peldvieta, telšu pilsētiņa, ēdināšana.

Vislielākais paldies Latvijas Kultūras ministrijai, Dolmaņu ģimenei, dziesminiekiem un klausītājiem, kuru dēļ šī tikšanās var notikt. Biļetes iepriekšpārdošanā būs pieejamas no 01.06.2017 “Biļešu paradīze” kasēs. Sīkāka informācija, dalībnieku un brīvprātīgo palīgu pieteikšanās: www.saiets.lv , www.facebook.com/saiets vai pa tālr. 25677787 (Ilze Kalna).

Uz tikšanos un Esam!

 

Informāciju sagatavoja: Ilze Zveja

 

 

Komentārs par rakstu: “Dziesminieku un tautas saiets” Lielkrūzēs būs!

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!