Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Aicina pieteikties dalībai piena paku laivu regatē Jelgavā

03.07.2017

26. augustā jau piecpadsmito reizi Jelgavā norisināsies viens no atraktīvākajiem pasākumiem Lielupes ūdeņos – “Baltais Piena paku laivu regate”.  Interesenti – ģimenes, draugu kompānijas, uzņēmumi – aicināti pieteikties līdz 14. augustam. Dalība pasākumā ir bez maksas.

Piena paku laivu regate nav tikai ātruma sacensības, tas ir izaicinājums ikviena dalībnieka radošajām spējām, jo laiva jāuzbūvē pašiem, ņemot vērā vairākus nosacījumus. Galveno būvmateriālu nodrošinās atbalstītājs AS “Tukuma Piens”, kas šogad dāvina 42 tūkstošus viena litra Baltais piena pakas.

Svarīgi ir atcerēties, ka laivas ir atļauts darbināt tikai ar cilvēka spēka palīdzību. Dažāda veida motoru, saspiesta gaisa vai citu enerģijas avotu izmantošana nav atļauta, kā arī nav atļauta putuplasta un citu tamlīdzīgu materiālu izmantošana laivu peldspējas nodrošināšanā. Visi noteikumi aprakstīti nolikumā (http://festivali.jelgava.lv/pieteikties.html).

 

Komandai aizpildītu pieteikuma anketu līdz 14. augustam jāiesniedz Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” birojā (Jelgavā, Krišjāņa Barona ielā 6, 2. stāvā) vai jānosūta uz e-pastu: sandis.kalnins@kultura.jelgava.lv.

Lai piedalītos un uzvarētu, nav jābūt atlētiskākajam airētājam, jo žūrija novērtēs arī radošākās idejas. Vērtēšana notiks sešās nominācijās: oriģinālākā laiva, visatraktīvākā komanda, inovatīvākā laiva, treknākais piena plosts, “Pilnīgs sviests” un ātrākā laiva. Kopējais balvu fonds: 2420 eiro.

Laivu prezentācijas un laivu parādes un ātruma braucieni norisināsies Lielupes promenādē, savukārt apbalvošana un noslēguma ballīte – Pasta salas estrādē. Šajā dienā Jelgavā svinēs arī Vispārējos Piena, Maizes un Medus svētkus, kas tradicionāli Hercoga Jēkaba laukumā pulcēs simtiem šo produktu meistarus no visiem Latvijas novadiem. Gardēžiem būs iespēja ne tikai iegādāties produkciju, bet arī piedalīties degustācijās un atraktīvos kulinārijas konkursos.

 

Pasākumu organizē Jelgavas pašvaldības iestāde „Kultūra” sadarbībā ar Jelgavas pilsētas domi un AS „ Tukuma Piens”.

Sekot līdzi jaunumiem var mājaslapā www.festivali.jelgava.lv.

 

Informāciju sagatavoja:

Diāna Mamedova

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde "Kultūra"

 

Komentārs par rakstu: Aicina pieteikties dalībai piena paku laivu regatē Jelgavā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!