Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Ziemassvētki Ungurmuižā

23.11.2016

Adventes svētdienās no plkst. 12.00 – 16.00 Ungurmuižu piepildīs sveču liešanas, dekoru gatavošanas un dāvanu saiņošanas darbnīcas, gidu stāstījumi par muižas vēsturi, karstvīns, tēja, našķi un piparkūkas.

Vaska sveču liešanas tradīcijas stāstīs un katram savu sveci izliet mācīs Zanda Krūmiņa. Vasku gādājam no vietējiem biteniekiem!

27.11. un 11.12. kopā ar floristi Anci Kristiānu Ezermali darināsim svētku dekorus.

04.12. smalku pērļu, mežģīņu un filca egļu rotu meistarklasi vadīs Dace Zaharova - Odiņa.

 

Izstāde “Zvanu balsis”

Zvani baznīcu torņos kristietībā ir ticības simbols, bet sākotnēji tie katrā pilsētā un ciemā aicināja ļaudis sākt darbu vai pulcēja kādas nelaimes brīdī. Gadsimtu gaitā mainījušās arī zvanu formas, pēc smalkiem aprēķiniem tie spēja skanēt dažādās balsīs un spēja atskaņot pat skaņdarbus.

Izstāde "Zvanu balsis" vedīs dievnamu zvanu torņos un uz Valdaja zvanu muzeju, Ungurmuižā tā būs apskatāma līdz janvārim.

 

Būs iespēja iegādāties dāvanas no Ungurmuižas kolekcijas – porcelāna, stikla un papīra mākslas darbus, kā arī Daces Zaharovas Odiņas “vintage” rotas un egļu rotājumus. Radīsim Adventes noskaņām piepildītu laiku, lai iemācītos ko jaunu un izbaudītu muižas gaisotni! Aicinām pieteikties uz darbnīcām jau laicīgi pa t. 22007332. Savukārt Ungurmuižas restorāns darbnīcu apmeklētājiem piedāvās 10% atlaidi maltītei.

 

Ieeja: 15,00 EUR, bērniem līdz 7.g.vec.bez maksas.

 

11.decembrī plkst. 16.00 - Ziemassvētku laika baroka mūzikas koncerts “Sirds lūgšana”.

 

Koncertā dzirdēsim solisti Aiju Veismani, kas ir viena no jaunajām, perspektīvākajām senās mūzikas izpildītājām Latvijā, kā arī senās mūzikas ansambli Ingalit Mystique, kuru sniegumu bieži dzirdam Latvijas koncertzālēs, pilīs un muižās. Ansamblis kopš pirmās uzstāšanās reizes ir meklējis savu izteiksmes veidu, profesionāli pilnveidojoties, mēģinot atklāt vispirms sev un tad arī klausītājiem, kāpēc mūziķi sevi izsaka tieši senajā mūzikā, vēsturiskajā izpildījumā.

Koncertā skanēs pasaules slavenu komponistu mūzika - J. H. Kapsberger, A. Corelli, T. Merula, G. Platti, H. Purcell, G.F. Handel.

 

Koncertā piedalīsies: Aija Veismane / vokāls/

Anna Naudžūne / baroka vijole/

Danuta Ločmele / baroka čells/

Veronika Rinkule / klavesīns/

Biļetes 12.00 EUR nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs, vai, iepriekš rezervējot, pirms koncerta.

 

Sīkāka informācija www.ungurmuiza.lv

 

Informāciju sagatavoja:

Ieva Malceniece

 

Komentārs par rakstu: Ziemassvētki Ungurmuižā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!