Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Nedēļas nogale viduslaiku noskaņās

10.08.2016

Šajā nedēļas nogalē aicinām doties uz Jaunpils pusi, kur tradicionāli otrajā augusta nedēļas nogalē visiem ir iespēja atgriezties viduslaikos un svinēt īstus Viduslaiku svētkus. Šeit sabrauc pils viesi gan no tuvākas, gan tālākas apkārtnes. Tāpat šajā nedēļas nogalē netālu no Jaunpils – Kartavkalnu pusē sporta cienītājiem tiek organizēts velokross pa apkārtnes pakalniem, bet Džūkstes pasaku muzejā ar Gaismas stundu 145.jubilejā tiks godināts Gustavs Zemgals. Tālāk par visu sīkāk.

Piektdien, 12.augustā pulksten 15.00 visi interesenti tiek aicināti uz Gaismas stundu, kas veltīta Latvijas Valsts prezidenta Gustava Zemgala 145.jubilejai. Pulksten 15.00 Džūkstes pagasta Piemiņas parkā paredzēta piemiņas plāksnes iesvētīšana, bet pulksten 16.00  Džūkstes pasaku muzejā varēs klausīties stāstījumā par Gustavu Zemgalu un dzejas lasījumā “Tēva mājas”. Adrese: Džūkstes pasaku muzejs, Lancenieki, Džūkstes pagasts, Tukuma novads. Papildus informācija pa tālruni 63154691, www.tukumamuzejs.lv.

 

Sestdien, 13.augustā no pulksten 11.00 tiks dots starts velokrosa sacensībām Kartavkalnā Jaunpils pusē. Drosmīgos braucējus sagaida trīs dažādas trases: Bērnu trase – 1 km gara, kas domāta bērniem līdz 8 gadu vecumam, Tautas trase - 3,35 km gara, kuru pieveikt var jebkurš, kam velosipēds pieejams ikdienā, un Sporta trase – 13,5 km, kura ir bagāta ar kalniem, šaurām takām un straujiem līkumiem. Sacensību noslēgumā visi tiks cienāti ar gardu zupu. Adrese: Kartavkalni, Jaunpils pagasts, Jaunpils novads. Papildus informācija pa tālruni 29379004.

 

Tāpat sestdien, 13.augustā savus viesus no tuvākas un tālākas apkārtnes gaidīs Jaunpils pils, kur ar Viduslaiku svētkiem tiks svinēta pils 715 gadu jubileja. Viesus izklaidēs loku šāvēji, bruņinieki, dziedoņi, mūziķi, izklaidētāji, tirgotāji un citi muižkungi. Svētki tiks atklāti pulksten 14.00 ar lielgabala dārdu, bet jau no pulksten 13.00 pils laukumā darbosies amatnieku un mājražotāju tirdziņš. Par godu daiļajām dāmām būs vērojami bruņinieku cīņu paraugdemonstrējumi vēstures entuziastu apvienības “Exercitus Rigensis” izpildījumā. Pulksten 14.30 mazos apmeklētājus priecēs un uz burbuļdanci krāsainajos Mārtiņa burbuļos aicinās lupatu lelle Lupe no TV raidījuma “Kas te? Es te!”. Darbosies arī smilšu aplikāciju darbnīca, būs zirgu izjādes, viduslaiku spēles un radošās darbnīcas. Savukārt pulksten 16.00 būs skatāmas un dzirdamas viduslaiku dejas un dziesmas vokālā pedagoga Edgara Kramiņa vokālās mākslas vasaras laboratorijas 2016 „IZDZIEDI VASARU” dalībnieku un pedagogu koncertuzvedumā “Altissima Luce” (Visaugstā gaisma). Visu svētku laiku Jaunpils pils kunga un kundzes lomā iejutīsies Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs un Latvijas nacionālās operas soliste Kristīne Zadovska.

 

Turpat blakus esošā Jaunpils baznīca pulksten 18.00 visus ielūdz uz Jaunpils ērģeļu atklāšanas koncertu ar nosaukumu “Uguņošanas mūzika”, bet Jaunpils parkā pulksten 20.00 notiks Latviešu popmūzikas dziedātājas un komponistes Lolitas Vambutes 80 jubilejai veltīts koncertuzvedums „Vēlreiz pasaka sākas”. Pašā vakara noslēgumā izturīgajiem un ballēties gribētājiem no pulksten 22.00 dzīres Jaunpils pilī turpināsies ar nakts balli lāpu gaismā, kur iecienītas melodijas spēlēs Jelgavas Bigbends Raita Ašmaņa vadībā.

 

Visu šo un vēl daudz ko citu varēsiet izbaudīt, ja atbrauksiet ciemos uz Jaunpils Viduslaiku svētkiem. Adrese: Jaunpils pils, Jaunpils, Jaunpils novads. Papildus informācija pa tālruni 26101458, www.jaunpilspils.lv. Biļetes uz svētkiem iegādājamas Biļešu servisa tirdzniecības vietās un Jaunpils pilī.

Visi laipni aicināti uz Tukuma pusi!

Informāciju sagatavoja:

Agnese Atte, Tukuma TIC speciāliste

Komentārs par rakstu: Nedēļas nogale viduslaiku noskaņās

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!