Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

VIII Starptautiskais tautas deju festivāls "Sudmaliņas" Rundālē

04.07.2016

Šogad starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas” ievirpuļos vairākos Latvijas novados, pilsētās un pagastos – arī Rundālē. 

Rundāles novads atrodas Latvijas Republikas un Zemgales līdzenuma dienvidu daļā, tajā saglabājušies daudzi vēsturiski nozīmīgi kultūras pieminekļi – Rundāles pils ansamblis, Kaucmindes muiža, Bornsmindes muiža un parks, Mežotnes pilskalns ar senpilsētu, Vīnakalns – pilskalns.

 

Šā gada 6. jūlijā krāšņajā Rundāles pils parkā notiks viens no festivāla koncertiem “Deju soļi pasauli iegriež”, kurā sadejos trīspadsmit tautas deju kolektīvi no Ķīnas, Polijas, Izraēlas, Baltkrievijas, Armēnijas, Turcijas, kā arī labākie vietējie Latvijas deju ansambļi. Festivāla dalībnieki izzina, kopj un iedzīvina savas tautas dejas tradīcijas brīvā un radošā veidā.

Koncerta sākums – plkst. 18:00. Lai apmeklētu koncertu, jāiegādājas parka ieejas biļete.

Informācija no LNKC mājaslapas

 

UZZIŅAI

Starptautiskais tautas deju festivāls "Sudmaliņas" ir vērienīgākais festivāls skatuviskās dejas jomā Latvijā. Tā mērķis – pulcēt kopā Latvijas un dažādu pasaules valstu dejotājus, kas radoši pēta, iepazīst un pārmanto tautas dejas tradīcijas.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs festivālu “Sudmaliņas” organizē no 1992. gada. Festivāla idejas autore ir Deju svētku Goda virsvadītāja, horeogrāfe Ingrīda Edīte Saulīte. Savas pastāvēšanas laikā (1992., 1995., 1997., 1999., 2002., 2005., 2009. gadā) festivāls kļuvis par stabilu tradīciju un guvis gan ārvalstu viesu, gan Latvijas dejotāju, skatītāju un kritiķu atzinību. Iepriekšējos septiņos festivālos piedalījušās 114 Latvijas deju grupas un 93 deju grupas no 43 pasaules valstīm.

Komentārs par rakstu: VIII Starptautiskais tautas deju festivāls "Sudmaliņas" Rundālē

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!