Svētdiena, 26. Maijs, 2024
Varis, Eduards, Edvards
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Muzeju nakts Āraišu aizdurvēs

20.05.2016

Šī gada 21.maijā Āraišu apkārtnē Muzeju naktī būs atvērtas daudzas un dažādas durvis. Ar neparastiem stāstiem, dažādām aktivitātēm un vērošanu varēs līdziesaistīties ikviens liels un mazs apmeklētājs no plkst.19:00 līdz pat vieniem naktī.

Āraišu Siena šķūnī tiks atklāta izstāde “Āraišu durvis” ar gandrīz 30 dažādām fotogrāfijām no Āraišu apkārtnes. Izstāde tiks veidota no fotokonkursa iesūtītajiem darbiem. Vakara gaitā skatītāju vērtējumā tiks noskaidroti labāko trīs fotogrāfijas autori.

 

Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā varēs vērot dzīvi aiz ezerpils durtiņām, kur ikviens varēs izmēģināt savu roku kādā senā amatu prasmē. Pļavā pie pilsdrupām – tiks demonstrēta dzijas krāsošana ar augu krāsvielām, stāstīts un atbildēts uz interesantu jautājumiem par dabīgo krāsvielu izmantošanu audumu krāsošanā, un dabīgās krāsvielās krāsoto paraugu aplūkošanu vēstures entuziastes Santas Agneses Jansones vadībā. Visa vakara garumā varēs piedalīties spēlē “Sameklē durvis Āraišu muzejparkā” – atrodi visas Āraišu durvis, durtiņas un izpildi uzdevumus, iepazīsti vēsturi. Ikvienu, kurš būs veiksmīgi veicis durvju atrašanas uzdevumu būs kāds pārsteigums. No 22:00 Baudi nakts burvību izstaigājot Āraišu uguns ceļu.

 

Visa vakara stundas varēs lūkoties kādi gaņģi slēpjas aiz Āraišu vējdzirnavu durvīm.

Vakara krēslā, plkst.21:30, Ineses Graudiņas – Zalakas vadībā varēs doties ekskursijā “Drabešu muižas durvis, durtiņas lukturīšu gaismā”, pulcēšanās pie Drabešu muižas galvenās ieejas, dienvidu pusē no Amatu mājas, pie Āraišu rūķa.

Plkst. 22:00 durvis vērs Āraišu baznīca, kur ikviens varēs izbaudīt burvīgo kokļu skaņas. Izspēlēti tiks bagātīgie latviešu tautasdziesmu nošu raksti. Spēlēs Drabešu muižas Amatu mājas Kokles klases dalībnieki Tāļa Karlsona vadībā.

 

23.00 Drabešu muižā Stāstnieku vakars „Speķamaize”. Šoreiz stāstu vakarā piedalās Vidzemes stāstnieku kopa un pavisam svaigi radītā Dzērbenes stāstnieku kopa. Vienā teikumā par stāstniekiem, kurus dzirdēsim Drabešu Amatu mājas stāstu vakarā: Sanda Salmiņa ir profesionāla vēsturniece un brīnišķīga pasaku stāstītāja, turklāt runā kauguriešu izloksnē; Aelita Punkstiņa no Ēveles bibliotēkas neslēpj, ka viņas dzīvē komiskais atgadās ik uz soļa, un viņa to prot “garšīgi” pasniegt; Anastasijai Lūkinai no Valmieras ir visbagātākais stāstu pūrs “iz dzīves”, kurā noteikti atradīsies kāds notikums ar “pipariņu”; Solveigai Boicovai savi filozofiskie stāsti, bet pats interesantākais - teātra dzīves ainiņas; Līgai Steberei, kā rūdītam Burtnieku novada “kuļturņikam”, pēc vārda un, reizēm, arī pēc akordeona kabatā nav jāmeklē; Agita Lapsa mīl savus valmieriešu un mazsalaciešu stāstus, bet ir arī pa kādam raudamgabalam.

 

Organizē: Āraišu arheoloģiskais muzejparks, Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs “KasTe”, Āraišu biedrība, Āraišu vējdzirnavas, Āraišu Evanģēliski luteriskā baznīca.

 

Muzeju nakti atbalsta: Amatas novada dome

 

 

Komentārs par rakstu: Muzeju nakts Āraišu aizdurvēs

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!