Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Muzeju naktī – Pieklauvē, atver, ieklausies Jaunpilī

17.05.2016

Šogad muzeju naktī – 21. maijā, arī Jaunpils pusē aicina palūkoties uz pavisam praktiskām lietām – durvīm, un apdomāt to, ko mums tās nozīmē – tikai ieeju telpā vai ieeju emocijās, sajūtās? Viens ir šis fiziskais process – vērt durvis, otrs garīgais – kas mūs sagaida aiz šīm durvīm, par to arī būs jaunpilnieku muzeju nakts stāsts – “Pieklauvē, atver, ieklausies Jaunpilī”.

Durvis vērsies plkst. 19:00, kad muzeju nakts Jaunpilī tradicionāli tiks atklāta pie Jaunpils pils lielgabala.

Jaunpils baznīcas ērģeļu apskate un koncerts

Pēc mācītāja Jāņa Saulītes uzrunas plkst. 19.30 Jaunpils baznīcā būs unikāla iespēja apskatīt atjaunotās baznīcas ērģeles tuvplānā kopā ar ērģeļbūves meistaru Jāni Kalniņu, bet plkst. 20.00 būs ērģelnieces Ineses Paičas koncerts.

 

No plkst. 19.40 “Durvis, durvis… Un aiz katrām durvīm - burvis”

Visas nakts garumā norisināsies orientēšanās spēle “Durvju detektīvs”, kurā būs jāatrod dažnedažādākas pils un tās apkaimes durvis.

Durvis tiks vērtas arī mākslinieces Ingas Pērkons gleznu izstādei “Vasaras krāšņums” un Jaunpils dārzkopju pavasara ziedu izstādei Jaunpils muzeja Izstāžu zālē.

Zaļajā zālē darbosies radošā animācijas filmu darbnīca kopā ar Artu Berezovsku. Animācijas studija, kas Jaunpilī darbojas kopš pagājušā gada septembra, rādīs savas šajā gadā uzņemtās animācijas, bet pēc tām katrs varēs piedalīties Jaunpils animācijas tapšanā.

Jaunpils Amatu mājā viesi varēs satikt šīs puses audējas, rokdarbnieces un paši piedalīties nakts darbiņos.

Muzeja nakts durvis uz garšu pasauli atvērs Jaunpils pils krodziņa gardumi un īpašais Muzeju nakts pārsteigums.

 

No plkst. 19:40 Brīvdabas lasītava ar radošajām pieturvietām

Pirmo reizi tiks atvērta Jaunpils bibliotēkas Brīvdabas lasītava ar radošajām pieturvietām uz pils saliņas. Lasāmpieturā būs tikšanās ar dzejnieku Jāni Kalnbergu, bet radošajā darbnīcā notiks darbošanās Ievas Zāgmanes vadībā.

20.00 Lestenes bērnu teātra “Rakari” izrāde “Nekaunīgais zirnis”

Lestenes bērnu teātris Rakari vērs durvis uz bērnību, izrādot Ināras Šteinbergas darbu Nekaunīgais zirnis. Tas ir stāsts par nešpetno zirni, kas nespēj sadzīvot ar citiem dārzeņiem dobē un sevi uzskata par vislabāko, viskaistāko un visgarāko.

21.00 Skanošais ezers

Ģitāristu pulks Jaunpilī kļūst arvien lielāks un tiek apgūtas arvien jaunas dziesmas, sākot ar vecām 90. gadu dziesmām un beidzot ar mūsdienīgiem hitiem. Pēc Jaunpils ģitāristiem klausītāju ausis priecēs Anitas Intaites un Roberta Jakubovska koncerts ezera skaņās.

22.22 Zanes Dombrovskas speciālā koncertprogramma “7 Dienas”/ pils pagalmā/

 

No plkst.19:00 Jaunpils pils pagalmā būs apskatāma mākslinieces Agneses Melbārdes un Nacionālā teātra aktrises Zanes Dombrovskas kopekspozīcija "7 DIENAS" - 7 muzikālas domas un 7 tekstila grafikas.

Mākslinieces Agneses Melbārdes tekstila grafikas uz 3 metrus augstiem un 1,5 metrus platiem audumiem ir veltītas Latvijas Nacionālā teātra aktrises Zanes Dombrovskas 7 orģināldziesmām, kuras apkopotas solo albumā ar tādu pašu nosaukumu - "7 DIENAS".

Ekskluzīvi muzeja nakts apmeklētājiem plkst. 22:22 Zane Dombrovska speciālā koncertprogrammā pils pagalmā nodziedās visas " 7 DIENAS".

Jaunpils pils un muzeja, Jaunpils Amatu mājas un Jaunpils baznīcas durvis būs atvērtas no plkst.19:00 – 01:00.

Atvērtās viesnīcas durvis aicinās izbaudīt mīkstos pēļus. Rezervācija pa telefonu 2944 2539.

 

Sīkāka informācija par norisi pa tel. 20223423.

Lai iespaidiem bagāta šī Nakts!

Inga Krūtaine

Reklāmas speciāliste

Jaunpils pils

 

Komentārs par rakstu: Muzeju naktī – Pieklauvē, atver, ieklausies Jaunpilī

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!