Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Vasarsvētku nedēļas nogale Tukuma apkārtnē

13.05.2016

Šajā nedēļas nogalē aicinām visus uz Tukuma pusi, lai kopā svinētu Vasarsvētkus un Starptautisko ģimenes dienu, atzīmētu Valsts valodas dienu, kā arī apmeklētu lauku saimniecības akcijā „Atvērtās durvis laukos”.

Jau piektdien, 13.maijā, kad tiek atzīmēta Valsts valodas diena, visus interesentus ciemos gaida Pastariņa, Džūkstes pasaku un Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils tornis”.

Pastariņa muzejā pulksten 13.00 sāksies pasākums „Pastariņa valodiņa”, kur būs iespēja atrisināt krustvārdu mīklu „Vai zini Ernesta Birznieka-Upīša darbus?”, piedalīties ātrlasīšanas konkursā un izspēlēt Pastariņa spēli. Adrese: „Bisnieki”, Zentenes pagasts, Tukuma novads. Plašāka informācija: 63154518, 28651091, www.tukumamuzejs.lv

 

Džūkstes pasaku muzejā pulksten 13.00 Valsts valodas dienu atzīmēs ar pasākumu „Mans nams ir mana pils un darbs tās vainags”. Apmeklētāji aicināti sacensties A. Lerha – Puškaiša pasaku fragmentu teatralizācijā, pantiņu ātrnorunāšanā jeb mēles trīšanas sacensībās, pasakas deklamēšana Džūkstes izloksnē, to izspēlējot ar teātrī ar rokas lellītēm. Adrese: Lancenieku skola, Džūkstes pagasts, Tukuma novads. Plašāka informācija: 26513314, www.tukumamuzejs.lv

Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils tornis” no pulksten 15.00 notiks literāri muzikāla pēcpusdiena, kur dzeju lasīs Sarma Upesleja un par muzikālo noskaņu rūpēsies Anita Stikāne. Adrese: Brīvības laukums 19a, Tukums. Plašāka informācija 63124348, www.tukumamuzejs.lv

Piektdienas, 13.maija vakarā no pulksten 20.00 uz vasaras telts atklāšanu aicina kafejnīca „Apšukrogs”. Apmeklētājus priecēs dejas kopā ar Tukuma muzikantiem „2J”, hennas zīmējumu darbnīca, kā arī gardas maltītes. Adrese: Pūres pagasts, Tukuma novads. Plašāka informācija: 26555006, www.apsukrogs.lv

 

Sestdien, 14.maijā no pulksten 10.00 līdz 18.00 lauku labumu cienītāji tiek aicināti piedalīties ikgadējā akcijā „Atvērtās dienas laukos” . Akcijas mērķis ir doties iepazīt Latvijas lauku dzīvi, nobaudīt lauku labumus, kā arī izbaudīt aktivitātes un sajūtas, ko var piedzīvot Latvijas laukos, īpaši ziedošā pavasara laikā.

Tukuma apkārtnē apmeklētājus gaidīs mājas vīna ražotne „Tēviņi” , kas piedāvā nobaudīt „Tēviņu” vīnu un saimnieku viesmīlību. Adrese: „Tēviņi”, Zemītes pagasts, Kandavas novads. Plašāka informācija: 29106705.

 

Biohumusa ražotne „BIOEC” saviem apmeklētājiem piedāvā iespēju ieraudzīt dzīvē modernas slieku audzēšanas tehnoloģijas un saprast, kāpēc vermikomposts ir tik vērtīgs. Adrese: „Roguļi”, Smārdes pagasts, Engures novads. Plašāka informācija: 29241335.

Salmu muzejs - darbnīca „Salmu lietas” aicina iepazīt salmu muzeju bezmaksas gida pavadībā. Adrese: Dārzniecības iela 4a, Tukums. Plašāka informācija: 29495746.

Saimniecība „Mazburkas”, kura nodarbojas ar vīnogu audzēšanu un aitkopību, apmeklētājiem šajā dienā piedāvās vīnogu dārza apskati, vīnogu vīna degustāciju, iepazīt saimniecības aitas, kā arī pārsteigumu katram apmeklētājam. Adrese: „Mazburkas”, Smārdes pagasts, Engures novads. Plašāka informācija: 29149725.

 

Keramikas darbnīcā „Saules ceplis” amatniece Madara Bartkeviča piedāvā ekskursiju pa Cepļa Kungu un demonstrāciju, kā top darbi. Adrese: „Margrietas”, Smārdes pagasts, Engures novads. Plašāka informācija: 26072594.

Atpūtas komplekss „Valguma pasaule” aicina iepazīt jauno Goda laukumu - izstaigāt Baltijas ratu jeb godu labirintu, piedalīties latviešu vārdadienu kalendāra sienas veidošanā, bet pēc tam nobaudīt kurzemnieku spirdzinājumu – pūteli ar zaļumiem, Valguma godu zupu un citus veselīgus, sātīgus gardumus. Ja iegādāsieties un apgleznosiet koka cilvēciņu – veltījumu savam vai kāda mīļa cilvēka vārdam, ieeja Goda laukumā akcijas dienā�– bez maksas. Pārējiem akcijas īpašā cena – 1EUR. Adrese: Smārdes pagasts, Engures novads. Plašāka informācija: 29414022.

Lauku mājas „Rogas” piedāvā ekskursiju pa saimniecību, izsekot līdzi piena ceļam no gotiņas līdz siera rituli, aktīvi līdzdarboties un nobaudīt rezultātu. Adrese: „Rogas”, Jaunpils pagasts, Jaunpils novads. Plašāka informācija: 29199848.

 

Arī radošā darbnīca „7 balles” Jaunpils pusē šogad ir iesaistījusies akcijā un saviem apmeklētājiem piedāvā izstaigāt labirintu un ar 20% atlaidi piedalīties sveču liešanas darbnīcās. Adrese: „Graudiņi”, Strutele, Jaunpils pagasts, Jaunpils novads. Plašāka informācija: 29211988.

Vairāk par pašu akciju un citiem dalībniekiem informāciju varat atrast mājas lapā www.celotajs.lv

Ja esat teātra cienītāji, tad sestdien, 14.maijā jādodas uz Tukuma pilsētas kultūras namu, kur visu dienu būs iespēja vērot dažādas teātra izrādes Tukuma novada un starpnovadu Teātru skatē. Sākums pulksten 10.00. Adrese: Lielā iela 1, Tukums. Plašāka informācija: 28344637, www.tpkn.lv

 

Svētdien, 14.maijā, kad tiek svinēti Vasarsvētki un atzīmēta Ģimenes diena no pulksten 12.00 līdz 15.00 Tukuma Pavārkalnā uz kopēju svētku svinēšanu ar sportiskām un izzinošām aktivitātēm tiek laipni aicinātas gan ģimenes, gan draugu kompānijas, gan arī visi citi interesenti. Pasākums iesāksies ar kopēju skrējienu apkārt Tukumam jau pulksten 10.30. Starts pie Pavārkalna. No pulksten 12.00 tiks piedāvāta aktivitāte „Izzinām Pavārkalnu!”, kā arī bērnu skrējiens Pavārkalnā. Tāpat visu pasākuma laiku būs iespēja baudīt pikniku, uzspēlēt MILZU spēles un muzicēt dabā. Pēc katra iespējām, visi tiek aicināti uz pasākumu ierasties ar velosipēdu vai kājām. Velo stāvvietas tiks nodrošinātas. Plašāka informācija: www.tukums.lv

 

Ja esat draugos ar bitēm un novērtējiet to nozīmi cilvēka veselības stiprināšanai uz sezonas atklāšanu aicina saimniecība „Mauri”. Būs iespēja apskatīt saimniecību un nogaršot kādu gardumu, kā arī tiks atklāta vēl viena Zum zum mājiņa. Ja nezināt, kas tā ir, tad noteikti jādodas ciemos un tas jānoskaidro. Adrese: „Mauri”, Zentenes pagasts, Tukuma novads. Plašāka informācija: 29296079.

Jaukākam nedēļas noslēgumam, pašā svētdienas vakarā pulksten 17.00 uz koncertu „Putns azotē” Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā aicina Goran Gora ar domubiedriem. Dziesmas ar Imanta Ziedoņa un Knuta Skujenieka dzejas vārdiem. Ieeja koncertā par ziedojumiem baznīcas atjaunošanai. Plašāka informācija: www.tukumabaznica.lv

 

Priecīgus Vasarsvētkus un gaidām ciemos uz Tukumu pēc smukuma!

 

Informāciju sagatavoja:

Agnese Atte,

Tukuma TIC ceļojumu organizatore

 

Komentārs par rakstu: Vasarsvētku nedēļas nogale Tukuma apkārtnē

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!