Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Latvijas Stādu dienas pulcēs rekordlielu tirgotāju skaitu

03.05.2016

Jelgavas pilsēta aicina apmeklēt Latvijas Stādu dienas jeb pavasara un dārza svētkus Jelgavas pils parkā 7. un 8. maijā. Stādu dienas vienviet pulcēs vairāk nekā 240 stādu audzētājus, dažādu sēklu, dārza tehnikas un darbarīku tirgotājus. Apmeklētājiem būs iespēja ne tikai iegādāties visu nepieciešamo dārza labiekārtošanai – sākot no stādiem līdz pat siltumnīcām, zāles pļāvējiem un motorzāģiem, bet arī saņemt profesionālu stādu audzētāju un citu dārza preču ražotāju un tirgotāju konsultācijas.

Jelgava Stādu dienas organizē jau astoto reizi, un uz vienu nedēļas nogali pilsēta kļūs par lielāko stādu un dārza inventāra iegādes vietu Latvijā. Pils parks un pagalms apmeklētājiem būs atvērts 7. maijā no pulksten 9 līdz 17 un 8. maijā no pulksten 9 līdz 15.

 

Stādu dienās ikviens atradīs ko interesantu, sākot no augļu koku un ogulāju stādiem, vasaras puķēm, ziemcietēm, garšaugiem un ārstniecības augiem, dekoratīvajiem kokiem un krūmiem, vīteņaugiem, skujeņiem un beidzot ar graudzālēm un dažādām sēklām. Stādu audzētāji piedāvās arī retus augļaugus, piemēram, avenes un kazenes bez ērkšķiem u.c.

 

Augsnes uzlabošanai un bagātināšanai plašā piedāvājumā būs kūdras substrāti, minerālmēslojumi, augsnes maisījumi un mikrobioloģiskie mēslojumi. Savukārt dārza apsaimniekošanas un labiekārtošanas darbu veikšanai varēs piemeklēt sev ērtākos dārza apavus, cimdus un apģērbu, kā arī iegādāties dārza motorizēto tehniku un darbarīkus. Amatniecības sektorā plaša izvēle būs dārza dekoriem un mēbelēm, groziem, šūpuļtīkliem, dažādiem pinumiem un citiem dārza priekšmetiem, piemēram, putnu būrīšiem un puķupodu ietvariem.

 

Apmeklētājiem, kuri iegādāsies lielos augus, pārdevējs izsniegs caurlaidi, kas ļaus ar auto piekļūt tuvāk pilij un saņemt preci. Savukārt pirkumu līdz automašīnai palīdzēs nogādāt „Ķerru palīdzības dienests”, kurā darbosies Jelgavas brīvprātīgie jaunieši.

 

Latvijas Stādu dienas ir notikums visai ģimenei, tāpēc paralēli tirdzniecības sektoram Pils saliņā notiks atrakcijas bērniem un kultūras programma, kurā piedalīsies Jelgavas tautas deju kolektīvi un Tirkīza kora ansamblis.

 

Aicinām apmeklētājus automašīnas novietot speciāli izveidotā stāvlaukumā Lielupes labajā krastā pretī Jelgavas pilij. Vairāk par automašīnas novietošanas iespējam:www.jelgava.lv.

Iepazīsti Jelgavu Stādu dienu laikā!

 

Jelgavas Svētās Trīsvienības tornis (Akadēmijas iela 1). Torņa vairākos stāvos ir izvietotas vēstures ekspozīcijas, bet no skatu platformas var apskatīt Jelgavu no 37 metru augstuma. Torņa darba laiks: 7. maijā no pulksten 10 līdz 22, 8.maijā no pulksten 10 līdz 18. Torņa 1.stāvā atrodas Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Apskatei 7. un 8. maijā būs atvērtas arī Kurzemes Hercogu kapenes Jelgavas pilī, darba laiks no pulksten 9 līdz 17.

Aiz pils - Pils salas ziemeļdaļā - atrodas Lielupes palieņu pļavu dabas liegums Natura 2000, kur ganās vairāk nekā 50 savvaļas zirgi Konik Polski. Jelgava ir pirmā pilsēta Latvijā, kur savvaļas zirgi mitinās pilsētas centrā. Teritorija ir piemērota mierīgām pastaigām un dabas bagātību iepazīšanai. Pļavās var doties arī vides gida pavadībā, pieteikšanās tel. 20264343. Ekskursijas ilgums apmēram 2 stundas.

 

Savukārt Jelgavas pilsētas kultūras namā 7. maijā pulksten 13 un 16 ielūdz LNT un Jelgavas pilsēta – te notiks Mātes dienai veltīts koncerts „Mans stāsts”. Piedalās: R.Kalniņa, M.K.Kalniņš, K.Rasims, G.Andžāns, I.Akuratere, O.Rajecka, V.Vētra, G.Krievkalna, “Dzeguzīte”, “Astro`n`out”, “Vintāža”, Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas simfoniskais orķestris.

 

Uzzini vairāk par Latvijas Stādu dienām:www.kultura.jelgava.lv.

 

Informāciju sagatavoja:

Diāna Mamedova

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra”

Komentārs par rakstu: Latvijas Stādu dienas pulcēs rekordlielu tirgotāju skaitu

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!