Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Daugavpilī cietoksnī gatavojas kara vēstures rekonstrukcijas festivālam

15.04.2016

Šā gada 15. – 17.jūlijā Daugavpils cietoksnī notiks Starptautiskais kara vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls, kurā piedalīsies Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Krievijas kara vēstures rekonstrukcijas klubu dalībnieki.

Daugavpils cietokšņa pārvaldnieks Jānis Ostrovskis informēja, ka festivāls tiek rīkots otro reizi, un tam ir divi galvenie mērķi – Daugavpils cietokšņa un kara vēstures rekonstrukcijas klubu kustības popularizēšana. Jānis Ostrovskis uzsvēra, ka festivālā būs pārstāvētas divas “karojošās puses”, proti, Francijas un Krievijas impērijas armijas karavīri, kopskaitā ar ap 100 dalībnieki. Tādejādi improvizēto kauju dalībnieki pasākuma apmeklētājiem dos iespēju iztēloties, kā franču karaspēka karavīri sāka uzbrukumu Dinaburgas (Daugavpils) cietoksnim. Toreiz, 1812.gada 1. Jūlijā, pirmā cīņa ilga ilga četras stundas, un cietokšņa aizstāvjiem izdevās atvairīt uzbrukumu.

 

Atšķirībā no iepriekšējā gada pasākuma, šogad festivāls noritēs trīs dienas*.

15.jūlijā plkst. 18:00 tiek plānota kara vēstures rekonstrukcijas klubu dalībnieku ierašanās cietoksnī. Līdz plkst. 19:00 ritēs darbs pie triju nometņu izveidošanas. Napoleona armijas karavīri savu nomteni veidos Daugavas ielā, bet Krievijas impērijas – 8.bastionā.

 

Zīmīgi, ka festivāla ietvaros notiks arī motokluba “Road's Knights” un biedrības “DAVAI” pasākums, kas veltīts motosezonas “Run number one” atklāšanai. Līdz ar to šajā pašā laikā, Aleksandra ielā, arī baikeri veidos savu nometni.

No 19:00 līdz 23:00 Nikolaja vārtos tiks organizēta goda sardze.

No 21:00 līdz 23:00 Cietokšņa dārzā noritēs vēsturisko tērpu kolekcijas “Atmiņu lāde” darbinieku organizētā balle-karnevāls, kurā īpaši tiek gaidīti apmeklētāji stilizētos vēsturiskos vakartērpos.

23:00 Daugavpils sikspārņu centra speciālisti piedāvās doties aizraujošās sikspārņu vērošanas nakts ekskursijās (pulcēšanās pie Nikolaja vārtiem).

16.jūlijā plkst. 10:00 pie Nikolaja vārtiem notiks Cietokšņa karoga svinīga pacelšana.

No plkst. 10:00 Nikolaja ielā un 8.bastionā darbu sāks tirdziņš, kurā piedalīsies kolekcionāri un amatnieki. Pasākuma organizatori priecāsies tirdziņā redzēt jaunus dalībniekus. Tirdziņa darbosies arī 17.jūlijā.

12:00 interesenti pulcēsies pie Nikolaja vārtiem, kur uz cietokšņa vaļņa no lielgabala tiks raidīts pusdienu šāviens.

12:00 – 12:30 Imperatora ielā varēs vērot Parādes gājienu, kurā maršēs vēstures rekonstrukcijas klubu dalībnieki, būs arī orķestris un zirga pajūgs.

15:00 – 16:00 pie 1.krasta lunetes un koka tilta rajonā risināsies spraigi notikumi, jo franču karaspēks dosies uzbrukumā, un interesenti varēs vērot spraigu abu karojošo pušu cīņu.

17:00 Imperatora ielā skatītājus priecēs iespaidīga motociklistu parāde.

21:00 uz vakara koncertu cietoksnī, Marka Rotko mākslas centra pagalmā, aicinās grupa “Auļi”, bet 23:00 piesātināto programmu noslēgs krāšņš uguns un pirotehnikas šovs.

 

17.jūlijā, festivāla noslēguma dienā, plkst. 11:00 – 12:00 būs iespēja vērot klubu atvadīšanās demonstrējumus. 12:00 – uz cietokšņa vaļņa pie Nikolaja vārtiem no lielgabala tiks raidīts pusdienu šāviens, un pēc tā - Rotko mākslas centra pagalmā uz skatuves kāps jauniešu mūzikas grupas, kas sniegs koncertu. Paralēli, plkst. 12:00 līdz pat 16:00, būs aizraujošas sporta aktivitātes gan bērniem, gan pieaugušajiem.

 

Pasākuma laikā visu triju dienu garumā varēs apmeklēt vēsturisko tērpu kolekciju “Atmiņu lāde”, kas atrodas Nikolaja vārtu sānu telpā. “Atmiņu lādes” darbinieki festivāla apmeklētājiem piedāvās iespēju uzvilkt greznus senlaicīgus vakartērpus un tajos nofotografēties. Savukārt zirgu sēta “Klajumi” (Kaplavas pagasts, Krāslavas novads) gan lielos, gan mazos izvizinās zirga pajūgā. Protams, ka ikviens pasākuma viesis varēs apmeklēt arī Marka Rotko mākslas centru, kurā varēs aplūkot sešus jaunus Marka Rotko oriģināldarbus.

 

Pasākumu organizē Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra, Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde un Daugavpils pilsētas dome.

Informāciju sagatavoja:

Lolita Kozlovska

Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras

vecākā eksperte tūrisma jomā

 

*Festivāla norises programmā var būt nelielas izmaiņas un papildinājumi.

 

Komentārs par rakstu: Daugavpilī cietoksnī gatavojas kara vēstures rekonstrukcijas festivālam

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!