Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Jelgavas Tornī lekcija par Zemgales tautastērpu

11.04.2016

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī turpinās lekciju cikls, kas veltīts latviešu tautas tērpam. 14.aprīlī pulksten 18 notiks trešā un noslēdzošā lekcija cikla ietvaros par tēmu “Kreklu piegriezuma un rotājuma attīstība Zemgalē 19.gadsimtā”. Lekciju vadīs Latvijas Universitātes Latvijas Vēstures institūta Etnoloģijas nodaļas vadītāja Dr. hist. Aija Jansone.

Krekls ir latviešu tradicionālā tautas tērpa pamatsastāvdaļa, ko senlatvieši valkāja gan ikdienas darbos, gan godos. Sieviešu un vīriešu tautas tērpa kreklu darināšanā Latvijas novados ir izmantotas dažādas tehnikas un paņēmieni, bet īpašas atšķirības vērojamas kreklu piegriezumā un rotājumos.

 

Lekcijas laikā 14.aprīlī kopā ar Aiju Jansoni varēs rast atbildes uz jautājumiem par tautas tērpa kreklu izejmateriāla izvēli, piegriezuma veidošanu un sašūšanas tehnoloģijām. Daļa lekcijas tiks veltīta analīzei par kreklu rotājumiem un to attīstību Zemgales tautas tērpā 19. gadsimtā.

 

Jelgava Sv.Trīsvienības baznīcas tornī notiekošā lekciju cikla mērķis ir sniegt pamata zināšanas par latviešu tautas tērpa vēsturi, par tā darināšanu, rotāšanu un komplektēšanu. Dalības maksa lekcijā 3,00 EUR. Vairāk informācijas un pieteikšanās lekcijai pa telefonu 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Komentārs par rakstu: Jelgavas Tornī lekcija par Zemgales tautastērpu

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!