Sestdiena, 4. Februāris, 2023
Veronika, Daila
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Putnu dienās Jelgavā vēros putnus un darinās putnu būrīšus

05.04.2016

Putnu dienas šogad Jelgavā un apkārtnē tiks atzīmētas 9.aprīlī, kad notiks bezmaksas putnu vērošanas ekskursija un putnu būrīšu veidošanas darbnīca. Putnu vērošanas ekskursija kopā ar ornitologu Oskaru Keišu norisināsies Svētes palienē, ekskursijas sākums pulksten 9.30 no Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa, bet no pulksten 12 līdz 15 Torņa pagalmā ikviens ir aicināts piedalīties putnu būrīšu veidošanas darbnīcā.

Putnu dienu ietvaros Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina doties ekskursijā ar autobusu uz Svētes palieni, kuras laikā kopā ar ornitologu Oskaru Keišu būs iespējams redzēt daudzskaitlīgus ūdensputnu barus un iepazīt dažādas putnu sugas. Dabas parks “Svētes paliene” atrodas Jelgavas novada Līvbērzes un Valgundes pagastos. Pavasaros applūstošās Svētes palieņu pļavas kļūst par nozīmīgu pavasara migrējošo ūdensputnu un bridējputnu atpūtas un barošanās vietu. Kopējais putnu skaits te var pārsniegt pat vairākus desmitus tūkstošus īpatņu vienlaikus, tādēļ šī vieta ir interesanta gan putnu vērošanas entuziastiem, gan vienkāršiem vērotajiem.

 

Pulcēšanās ekskursijai un izbraukšana ar autobusu notiks sestdien, 9.aprīlī, pulksten 9.30 no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa stāvvietas, Akadēmijas ielā 1. Putnu vērotāji aicināti ņemt līdzi tālskatus un binokļus. Ekskursijas laikā paredzētas pastaigas un uzturēšanās ārā, tāpēc nepieciešams laika apstākļiem piemērots apģērbs un apavi. Atgriešanās Jelgavā plānota pulksten 13. Ekskursija ir bezmaksas, bet ar iepriekšēju pieteikšanos pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

 

No pulksten 12 līdz 15 torņa pagalmā norisināsies putnu būrīšu veidošanas darbnīca. Darbnīcā katrs dalībnieks varēs iemācīties izgatavot putnu būrīšus, ko izvietot dārzā vai mežā. Aktivitātes darbnīcā būs bezmaksas un visi nepieciešamie materiāli putnu būrīšu izgatavošanai tiks nodrošināti.

 

Putnu dienas Jelgavā tiek organizētas sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību. Vairāk informācijas par Putnu dienu aktivitātēm Jelgavā pa tālruni 63005447.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

 

Komentārs par rakstu: Putnu dienās Jelgavā vēros putnus un darinās putnu būrīšus

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!