Sestdiena, 4. Februāris, 2023
Veronika, Daila
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Pavasara saulgriežu suprātkas Kārsavas pusē

18.03.2016

Pavasara saulgriežos 26. martā plkst. 11.00 Kārsavas novada Malnavas ciema maiznīcā „Dzīles” tiek rīkotas suprātkas, kas veltītas Lieldienu tradīcijām. Kopā ar saimnieci Ainu Barsukovu ciemiņi krāsos olas un ceps Lieldienu maizi.

Kultūras zīmes „Latviskais mantojums” nesēja maiznīca „Dzīles” un tās saimniece Aina Barsukova, kas pārstāvēja Latgali LTV šovā „Īstās latvju saimnieces” pavasara saulgriežu laikā saviem viesiem piedāvā izzināt Lieldienu tradīcijas.

 

Ola senajiem latviešiem apzīmēja dzīvības nesēju un saules simbolu, tādēļ to rotāšanai tika veltīta īpaša uzmanība. Kopā ar namamāti viesi izzinās olu krāsošanas paražas Latgalē, iemācīties gatavot Lieldienu maizi un pavadīs pēcpusdienu īsteni latviskās noskaņās.

 

Dalība pieaugušajiem ir 7 eiro, bērniem ir bez maksas. Vairāk informācijas un pieteikšanās (līdz 22. martam) pa tālr. 26538016.

 

Suprātku dalībnieki ir aicināti līdzi ņemt olas, dzijas diegus un dabas materiālus, lai varētu padalīties ar savas dzimtas olu krāsošanas tradīcijām un kopīgi piepildīt Lieldienu grozu ar skaistām un raibām oliņām.

 

* Suprātkys jeb vakarēšana ir sena latviešu tautas sadzīves tradīcija, kad ļaudis ziemas vakaros sanāca vienkop, lai pulkā gan pastrādātu, gan papriecātos. Darbs te mijās ar dziesmām, mīklu minēšanu, jautrām rotaļām un dejām.

 

Inga Bernāne

Komentārs par rakstu: Pavasara saulgriežu suprātkas Kārsavas pusē

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!