Sestdiena, 4. Februāris, 2023
Veronika, Daila
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Bauskas pilī senās mūzikas ansambļa “Sternjan” koncerts

16.03.2016

Sestdien, 2015. gada 19.martā, plkst 17.00 Bauskas pils muzejs, sadarbībā ar Collegium Musicum Riga un Collegium Choro Musici Riga māksliniekiem, aicina uz senās mūzikas ansambļa “Sternjan” koncertu.

Koncertā uzstāsies – Ilze Grēvele (soprāns), Terēze Upatniece (soprāns), Laura Šarova (baroka vijole) un Gertruda Jerjomenko (klavesīns), atskaņojot labi pazīstamo baroka komponistu – Johana Sebastiana Baha, Georga Frīdriha Hendeļa, Henrija Persela u.c. autoru skaņdarbus.

 

Mūziķes par koncerta ideju saka: "Esam izvēlējušās mūziku, kuru caurvij, mīlestības tēma. Būs dzirdamas gan mīlas saldās mokas, gan asaras, kas tiek lietas par Jēzus nāvi. Tam visam pa vidu saldkaisli acu skati un nimfu dejas."

 

Baroka stils mūzikā valdīja apmēram 150 gadu – no 1600. līdz 1750. gadam – un bija klasiskās mūzikas priekšvēstnesis, ieviešot jaunas skaņdarbu formas, piemēram, operu, sonāti vai koncertu, kas turpina pastāvēt līdz pat mūsu dienām.

Interesanti, ka baroka laikmeta komponisti tika drīzāk pielīdzināti amatniekiem nekā māksliniekiem, kuri pēc pasūtījuma “taisīja” mūziku baznīcai, karalim vai bagātniekiem. Johana Sebastiana Baha darba līgumā, piemēram, ietilpa pienākums uzrakstīt vienu kantāti nedēļā. Minētās kantātes ik svētdienu tika atskaņotas Leipcigas baznīcā.

 

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280 vai e-pastu: bauska.pils@gmail.com

Biļetes cena: 7,- EUR

Sīkāka informācija pieejama mājas lapā: www.bauskaspils.lv.

 

Informāciju sagatavoja:

Justīne Zaķe
Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Komentārs par rakstu: Bauskas pilī senās mūzikas ansambļa “Sternjan” koncerts

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!