Ceturtdiena, 18. Aprīlis, 2024
Laura, Jadviga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Tērvetes dabas parks pērn – ar aktivitātēm bagāts un radošs [0] 

06.01.2015

Tērvetes dabas parks, ko apsaimnieko AS “Latvijas valsts meži”,  kā  ik gadu, arī 2014. gadā savus apmeklētājus pārsteidza ar daudz jaunām,  interesantām un izzinošām aktīvās atpūtas iespējām dabā. Par to, ka parka apmeklētāji to novērtējuši, liecina arvien pieaugošais apmeklētāju skaits. Aizvadītajā gadā Tērvetes dabas parkā priecāties par dabas un pasakas lielisko saspēli bija ieradušies 116000 apmeklētāju. Lai arī vairums no viņiem ir tepat, Latvijā, dzīvojošie (61%), Tērvetes dabas parkā piedāvātās atpūtas iespējas dabā  novērtē arī ārzemju tūristi no Eiropas un citām pasaules valstīm (39%). Priecē arī tas, ka joprojām aktīvi un regulāri parka apmeklētāji ir mūsu kaimiņi, lietuvieši –, viņi sastāda teju 70% no kopējā ārzemju tūristu skaita. 

Paspēj pieteikties fotokonkursam „Jelgavai 750” [0] 

06.01.2015

Tuvojoties Jelgavas jubilejas gadam, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde „Kultūra” izsludina fotokonkursu „Jelgavai 750” un aicina piedalīties visus interesentus, kuri vēlas parādīt Jelgavu caur fotoobjektīva skatījumu dažādos gadalaikos.

Ekskursijas Vidzemes koncertzālē “Cēsis” [0] 

05.01.2015

Ekskursijas laikā iespējams iepazīt Vidzemes koncertzāli “Cēsis”, gan no kultūrvēsturiskā, gan mūsdienu skatu punkta. Uzzināsiet, kurā koncertzāles vietā savulaik iemūrētas šampanieša pudeles, kur var aptaustīt bizoņu ādas, un vai Vidzemes koncertzālei ir pašai savs spoks?

Siguldā slēpošanai pieejamas visas trases, atvērta arī slidotava [0] 

31.12.2014

Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centra distanču slēpošanas trasē slēpotājiem pieejams 1.2 km garš un 6 m plats aplis ar ievilktu klasikas sliedi. Sportiskākam slēpojumam trasē izveidoti vairāki sniega kalniņi, savukārt iesācējiem piemērotāks būs 200 m garš stadiona aplis gan klasikas, gan slidsoļa apgūšanai. Darbojas inventāra noma, serviss, pieejamas dušas, pirts un Concept2 SkiErgtrenažieris. Instruktora pakalpojumi pieejami pēc iepriekšēja pieteikuma. Trase 29. un 30.decembrī atvērta no plkst.12.00 līdz plkst.20.00, 30.decembrī un 2.janvārī līdz plkst.20.00, 1.janvārī trase slēgta. Aktuālā informācija –www.tourism.sigulda.lv.

Baroka mūzikas koncerts Rundāles pilī  [0] 

23.12.2014

2014. gada 26. decembrī plkst. 15:00 Balto zāli pēcsvētku noskaņās pieskandinās Baroka mūzikas koncerts.

Aicinām doties uz Pokaiņu mežu Ziemassvētku laikā! [0] 

22.12.2014

“IETĒRP EGLĪTI SVĒTKU ROTĀ!” 26. decembrī no pl. 1200 Aicinām šajā dienā ikvienu izpušķot Pokaiņu mežā augošās eglītes! Ļaujieties fantāzijai – eglītes priecāsies par ikvienu Jūsu sarūpētu greznumlietiņu, bet īpaši aicinām padomāt par ēdamiem rotājumiem, kas tīk mežā mītošajiem dzīvniekiem!

Ziemassvētku balle Livonijā [0] 

20.12.2014

Sestdien, 27.decembrī plkst. 17:00 Bauskas pils muzejā notiks 15.gs. beigu - 16.gs. sākuma Melngalvju brālības Ziemassvētku tradīcijās ieturēta balle dāmām un kungiem. Lai piedalītos ballē apmeklētājiem jātērpjas svinīgi, līdzi jāņem ērtas dejošanas kurpes, sauju riekstu vai žāvētu augļu, var likt sejas masku, vai izvēlēties kādu citu renesanses perioda aksesuāru – vēdekli, galvassegu u.tml.

Aicinām sagaidīt ceturto Adventi Tukuma pusē! [0] 

20.12.2014

Tuvojoties Ziemassvētkiem, ikvienā ģimenē tiek domāts par Ziemassvētku dāvanām, ar ko iepriecināt savus mīļos. Taču vislabākā dāvana Ziemassvētkos ir citam sniegtā mīlestība, mūsu labie darbi, sasniegumi, kuri iepriecina otru cilvēku. Arī tukumnieki tajā grib dalīties un šajos gaišajos svētkos vēlas pasniegt šādu dāvanu ikvienam, kam tas sagādā prieku.

Parafīna skrošu liešana “Skrotis pašu rokām” Daugavpils skrošu rūpnīcā [0] 

16.12.2014

Daugavpils skrošu rūpnīca piedāvā jaunu tūrisma produktu -parafīna skrošu liešanu “Skrotis pašu rokām”. Ikvienam ir iespēja doties uz Daugavpili, uzkāpt skrošu rūpnīcas 30 m augstajā un 103 gadus vecajā skrošu liešanas tornī, un ķerties klāt parafīna ložu liešanai.

Naujenes novadpētniecības muzejā atklās mūsdienīgu Dabas informācijas centru [0] 

15.12.2014

Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Baltkrievijas Zinātņu akadēmijas Bioresursu institūtu, Nacionālā parka “Braslavas ezeri” administrāciju un Daugavpils novada domi ar Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta (EKPI) Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros finansētā projekta “Pārrobežu aizsargājamās dabas teritorijas “Augšdaugava-Braslavas ezeri”izveide un priekšnoteikumu radīšana tās integrētai pārvaldībai” (LLB-2-258) atbalstu Naujenes novadpētniecības muzejā ir izveidojuši mūsdienīgu Dabas informācijas centru.

 

15.decembrī pl. 15:00 “Valdemāra pasāžā”, Filmu studija RIJA kopā ar filmas veidotājiem svinīgi prezentēs diska izdošanu.   

15.12.2014

Pilnmetrāžas animācijas filma “Zelta Zirgs” režisors Reinis Kalnaellis veidojis pēc Raiņa slavenās lugas motīviem. Filma tapusi sadarbībā ar  Luksemburgas, Lietuvas un Dānijas animācijas filmu meistariem.

Pasākumiem bagātā nedēļas nogale Tukumā! [0] 

11.12.2014

Ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kad visi aicināti dalīties mīlestībā, labsirdībā un visā, kas spēj ielīksmot ikviena sirdi. Arī mums Tukuma pusē ir ar ko dalīties! Ar zināšanām, kā sagaidīt ziemas saulgriežus latviskās tradīcijās, kā pavadīt šos svētkus ar dziesmām dejām un Dieva vārdu kādā no baznīcu Adventes dievkalpojumiem. 

Dobeles dižie Sniegavīri svin piekto dzimšanas dienu [0] 

11.12.2014

Jau piekto gadu, ziemai atnākot, Dobeles laukumos uz saietu atkal ir sapulcējušies varenie Sniegavīri. Omulīgie, apaļīgie vīri ir neparasts akcents pilsētas sejā. Tie jautri sveicina lielus un mazus dobelniekus, liekot viņiem pasmaidīt, un padara gaišāku garo ziemu. Vienlaikus tas ir aicinājums citu novadu un pilsētu ļaudīm braukt uz Dobeli ne tikai ceriņziedu, bet arī ziemas laikā.

Centrālā Statistikas pārvalde ir apkopojusi naktsmītņu statistiku šī gada pirmajiem trīs ceturkšņiem [0] 

09.12.2014

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs jau oktobra sākumā atskatījās uz šī gada vasaras sezonas kāpumiem un kritumiem tūrisma jomā. Un kopumā radās sajūta, ka tūrisma nozarē, par spīti kaimiņvalstīs notiekošajiem konfliktiem, ir jūtama pozitīva attīstības tendence – pieauga pieprasījums gan pēc tūrisma informācijas biroja sniegtajiem pakalpojumiem (gidu pakalpojumi, velo noma, ikdienas ekskursijas “Tiksimies Rožu laukumā!”), gan arī lielāko viesnīcu un vasaras kafejnīcu saimnieki apliecināja, ka klientu skaits ir pieaudzis. 

Festivāla „Staro Rīga 2014” ietvaros saderinātie jaunieši gatavi pārsteigumiem Liepājā  [0] 

09.12.2014

Pāra, kas gaismas festivāla „Staro Rīga 2014” ietvaros pie Liepājas stenda saderinājās, dzimtā puse ir Latgale. Uzzinājuši, ka Liepājā tiek meklēti, šobrīd Rīgā dzīvojošie jaunieši atsaucās un ir gandarīti par Liepājas sagādāto negaidīto pārsteigumu.

Ziemassvētku programmas Turaidas muzejrezervātā [0] 

08.12.2014

Turaidas muzejrezervāts aicina skolēnu klases un draugu pulkus decembrī Turaidā izbaudīt Ziemassvētku noskaņas, izzināt latviskās tradīcijas un viduslaiku kultūras mantojumu, piedaloties programmās „Ziemassvētki Turaidas muižā” un „Ziemassvētkos ciemos pie Turaidas fogta”.

Čiekurkalna Krustcelēs sabrauks no visas Latvijas [0] 

05.12.2014

Latvijas Mājražotāju un Mazo ražotāju Informācijas un Atbalsta Biedrība, sadarbībā ar Ezerparka Namiem rīko vēl nebijušu pasākumu Čiekurkalna un tuvējās apkārtnes iedzīvotājiem – Ziemassvētku tirdziņu.

Rīgas Ziemassvētku koncerta glezna satricina sociālos tīklus! [0] 

03.12.2014

Lielu atsaucību un interesi sociālajos tīklos ir izraisījušas fotogrāfijas ar Rīgas Ziemassvētku koncerta gleznu fonā, pie kuras nu jau fotografējušies ne tikai koncerta mākslinieki, bet arī vairāki simti potenciālo koncerta apmeklētāju.  Tas nav vienkāršs reklāmfoto, bet gan jaunās un talantīgās mākslinieces, Ināras Teterevas stipendiātes – Sandras Strēles lielformāta glezna. 

Planētu parāde Bauskas pilī  [0] 

02.12.2014

Šī gada 6. decembrī Bauskas pilī notiks neparasts koncerts. Bauskas pils seno deju grupas „Galms” vadītāja Ilona Ozola, izmantojot 15. gadsimta beigu un 16. gadsimta sākuma itāļu horeogrāfu deju pierakstus, ir izveidojusi iestudējumu, kas skatītājiem ļaus vērties alegoriskā planētu-dievu un citu mītisku tēlu parādē, kas iedzīvinās Fortūnu, Likteni un septiņas senatnē zināmās planētas. Senās mūzikas ansambļa „Ludus” muzikālajā pavadījumā dievību lomās iejutīsies Bauskas pils deju grupas „Galms” dalībnieki.

Kurzemes Tūrisma asociācija labākajiem Kurzemes tūrisma uzņēmējiem pasniedz balvas „Lielais Jēkabs” [0] 

01.12.2014

Piektdien, 28.novembrī, Ventspils Jaunrades namā uz Kurzemes Tūrisma asociācijas rīkoto Gada balli bija pulcējušies Kurzemes tūrisma uzņēmēji. Jau tradicionāli šis ir gada nozīmīgākais Kurzemes tūrisma nozares notikums, kurā apbalvojumus saņem Kurzemes labākie tūrisma uzņēmēji vairākās nominācijās. 

Sagaidot Ziemassvētkus, Līgatnes takas aicina ciemos. [0] 

01.12.2014

6. decembrī Līgatnes dabas takās no plkst. 12:00 līdz 15:00 notiks Ziemassvētku tirdziņš, kur varēsiet iegādāties amatnieku darinātas dāvaniņas un gardumus svētku galdam. Tāpat Jūs gaidīs A/S „Laima” organizētā saldumu viktorīna. Savukārt Līgatnes Amatnieku centrā Jūs gaidīs Ziemassvētku darbnīcas, kurās varēsiet savām rokām izgatavot dāvaniņas mīļajiem. 

Ziemas piedāvājums gardēžiem „Izgaršo vietējo!” [0] 

01.12.2014

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs sadarbībā ar Jelgavas un Jelgavas novada ēdināšanas uzņēmumiem šajā ziemas sezonā ir sagādājis īpašu piedāvājumu gardēžiem- „Izgaršo vietējo!”. Katrs no ēdieniem, kas atrodams informatīvajā materiālā, ir izstrādāts īpaši šai sezonai un to pamatā ir produkti, kas audzēti un iegūti no vietējiem ražotājiem un saimniecībām Zemgales reģionā.

Rundāles pils muzejs izveidojis īpašu adventes kalendāru ar porcelāna kolekcijas priekšmetiem [0] 

28.11.2014

2014. gada nogalē Rundāles pils muzejs saviem atbalstītājiem, apmeklētājiem, draugiem un interesentiem sarūpējis iespēju ielūkoties porcelāna kolekcijas priekšmetos īpašā veidā, izmantojot trīsdimensiju attēlus. 

Daugavpilī iedegs galveno svētku egli [0] 

28.11.2014

Piektdien, 5.decembra vakarā, Daugavpils centrā Vienības laukumā tiks iedegta svētku egle un atvērts Rūķu namiņš.

Bauskā notiks ikgadējā Zemgales tūrisma konference [0] 

27.11.2014

Ikgadējā Zemgales tūrisma konferencē “Kvalitatīva tūrisma piedāvājuma veidošana” atskatīsies uz Zemgales tūrisma piedāvājumu un galvenajiem nozares rādītājiem, uzklausīs vairāku ekspertu redzējumu par kvalitātes nozīmi un lomu tūrismā, kā arī pārrunās galvenos nozares attīstības virzienus. Konference notiek 2014. gada 3. decembrī Bauskā.

Radošajās nodarbībās gatavos Ziemassvētku rotājumus [0] 

25.11.2014

Decembra sestdienās Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī notiks radošās nodarbības, kuru dalībniekiem būs iespēja iepazīt tuvāk latviešu Ziemassvētku tradīcijas, kā arī pašiem pagatavot svētku rotājumus mājai un eglītei. 6.decembrī notiks radošā nodarbība, kurā tiks darināti tradicionāli latviski Ziemassvētku dekori – puzuri, savukārt 13.decembrī – oriģināli rotājumi eglītei.

„Garšas tūre Jelgavā” atzīta par veiksmīgāko jauno tūrisma produktu [0] 

24.11.2014

21.novembrī norisinājās Tūrisma attīstības valsts aģentūras gadskārtējais „Tūrisma forums”, kura ietvaros tika paziņoti konkursa „Veiksmīgākais jaunais tūrisma produkts 2014” uzvarētāji. Par vienu no trim uzvarētājiem konkursā kļuva arī Jelgavas reģionālā tūrisma centra un vietējo uzņēmēju organizētā akcija „Garšas tūre Jelgavā”.

Tūrisma nozares izstāde „Matka Nordic Travel Fair” izstāde Helsinkos [0] 

21.11.2014

„Matka Nordic Travel Fair” ir lielāka tūrsima nozares izstāde Ziemeļvalstīts, kurā tiek gaidīti un aicināti piedalīties šajā nozarēs strādājošie vai ar šo nozari saistītie Latvijas uzņēmumi.

Dalība izstādē Jums sniedz iespēju piesaistīt jaunus klientus un meklēt jaunas sadarbības iespējas.

Bauskas pilī gatavos renesanses saldumus [0] 

19.11.2014

22.novembrī plkst. 14:00 Bauskas pils muzejā, Senā dzīvesveida skolas ietvaros, notiks pasākums „Saldumi”. Apmeklētāji uzzinās kādus saldumus renesanses laikā ēda vienkāršie iedzīvotāji un kādus saldumus galmā gatavoja īpašos gadījumos. Pasākuma noslēgumā apmeklētāji varēs pagatavot un nobaudīt cukura glazūrā gatavotus ābolus, saldos pīrāgus, cept vafeles un pagatavot „Hercoga pūderi”.

Tematiskajā tūrisma vakarā - ceļojums pa ķenguru pēdām Austrālijā [0] 

19.11.2014

27.novembrī, pl.18:00, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī notiks tematiskais tūrisma vakars „Pa ķenguru pēdām”. Vakara viesis būs pasaules ceļotājs Pēteris Strūbergs, kas klātesošajiem atklās savus piedzīvojumus, apceļojot tālo Austrāliju, Tasmāniju un Jaunzēlandi.

Izstrādās attīstības un mārketinga stratēģiju Karostas cietumam  [0] 

14.11.2014

Liepājas Karostas cietums ir uzsācis sadarbību ar Biznesa augstskolu “Turība”.

Sestdien 18 studenti ieradīsies Liepājā, lai gūtu pirmos priekšstatus par pilsētu, Karostu un Karostas cietumu. Viņiem tiks nodrošinātas vairākas ekskursijas, kā arī tikšanās ar Karostas cietuma pārstāvjiem, uzņēmējiem un Liepājas pašvaldības pārstāvjiem.

Pirmais pasaules karš. Starptautiska konference Naujenē [0] 

12.11.2014

Naujenes novadpētniecības muzejā starptautiska zinātniski - praktiskā konference PIRMAIS PASAULES KARŠ (1914-1918): REĢIONĀLAIS ASPEKTS

Daugavpils novads, Naujenes Novadpētniecības muzejs

(Naujenes pagasts, Naujene, Skolas iela1),

2014. gada 13. novembris

Piedalies fotokonkursā „Jelgavai 750” [0] 

11.11.2014

Tuvojoties Jelgavas jubilejas gadam, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde „Kultūra” izsludina fotokonkursu „Jelgavai 750” un aicina piedalīties visus interesentus, kuri vēlas parādīt Jelgavu caur fotoobjektīva skatījumu dažādos gadalaikos.

Turaidas muzejrezervāts aicina uz konferenci [0] 

10.11.2014

Turaidas muzejrezervāts 2014. gada 13. novembrī aicina uz gadskārtējo zinātniski praktisko konferenci, lai iepazīstinātu sabiedrību ar šajā gadā veikto pētniecības darbu rezultātiem un informētu par aktualitātēm muzejrezervāta darbībā.

Aicina svinēt svētkus Kazdangas pilī  [0] 

07.11.2014

Gads nepielūdzami tuvojas savai izskaņai un klāt gada drūmākais mēnesis novembris. Bet vienlaikus, tas ir arī laiks, kad svinam skaistus svētkus – Latvijas dzimšanas dienu! Ir lielas dzimšanas dienas un ir ne tik lielas dzimšanas dienas, bet mūsu skaistās valsts dzimšanas diena ir īpaša diena un tādai tai būtu jābūt katrā ģimenē. Tuvojoties šai dienai valda priecīgs satraukums, jo viss liekas īpašs un svinīgs. Uz daudzām lietām skatāmies ar patriotismu un sentimentu sirdīs.

Balvos svinīgi atklāj rekonstruēto Brīvības ielas posmu [0] 

05.11.2014

4.novembrī Balvu pilsētā svinīgi tika atklāts rekonstruētais Brīvības ielas posms, kurš tika īstenots Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta Nr.3DP/3.6.2.1.0/13/IPIA/VRAA/001 „Brīvības ielas posma rekonstrukcija no Balvu pilsētas administratīvās robežas līdz Šķērsielai pie parka” ietvaros.

Mārtiņdiena Turaidā [0] 

05.11.2014

Svētdien, 9. novembrī plkst. 14.30, Turaidas muzejrezervāts aicina ikvienu doties uz Turaidu, lai kopā svinētu latviešu gadskārtu svētkus – Mārtiņdienu.

Mārtiņdienas svinības Brīvdabas muzejā [0] 

05.11.2014

Šo svētdien, 9. novembrī, no plkst. 12:00 līdz plkst. 16:00 Brīvdabas muzejā norisināsies Mārtiņdienas svinības. Aizvadot rudens beigu darbus un sagaidot ziemas sākumu, Brīvdabas muzejs aicina mazus un lielus apmeklētājus tērpties maskās dziedāt un dejot folkloras kopu pavadībā, baudīt Mārtiņdienas cienastu un „Mārtiņa beķerejas” sarūpētos pīrādziņus.

Bauskas pilī koncertprogramma „Mēs nākam iz zaļas zāles” [0] 

04.11.2014

8.novembrī, plkst. 17:00 Bauskas pils muzejā ar koncertprogrammu - „Mēs nākam iz zaļas zāles”- uzstāsies Liepājas teātra un kino aktrise Sigita Jevgļevska un ģitārists Kristens Kupčs. Šis būs Romantiskās mūzikas koncerts, kurā skanēs tautā iemīļotas dziesmas, kas mīsies ar Māras Zālītes dzejas lasījumiem.

Radošajā nodarbībā veidos mūzikas instrumentus ķekatu gājienam [0] 

31.10.2014

8.novembrī pulksten 12 Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies izzinoši – radošā nodarbība „Atbrauca Mārtiņš, atrībināja”. Nodarbības laikā tiks iepazīta Mārtiņdienas un ķekatnieku nozīme senlatviešu tradīcijās, bet radoši darboties varēs, darinot vienkāršus mūzikas instrumentus ķekatu gājienam.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!