Piektdiena, 21. Jūnijs, 2024
Monvīds, Egita, Emīls
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Uz tikšanos martā Liepājā, lai svinētu kopā!

11.03.2016

Liepājas 391. dzimšanas dienu var svinēt tik dažādi. Ne tikai 18. martā pie Liepājas jaunās koncertzāles  “Lielais Dzintars” dziedot līdzi grupas "Tumsa" zelta repertuāram, vai godinot Goda un Gada liepājnieku, bet arī 19. martā dodoties aizraujošā laivu braucienā vai iepazīstot pilsētu kājāmgājēju ekskursijā un ne tikai. Vairāk par šiem pasākumiem var lasīt www.liepaja.travel.

Liepājas svētku svinēšana jau ir sākusies Liepājas jaunajā koncertzālē „Lielais dzintars”, kur no 5. līdz 13. martam norisinās nu jau 24. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls, ko organizē Liepājas Simfoniskais orķestris. Festivālā gaidāmi 7 aizraujoši vakari ar Latvijā un pasaulē pazīstamu mūziķu piedalīšanos.

 

Arī Liepājas pilsētas kori atzīmēs gan Liepājas 391. dzimšanas dienu, gan diriģenta Viļņa Kronberga 75 gadu jubileju, kopā pulcēdamies pavasara koncertā “Liepājas mūzikas stāsti”. Koncerts norisināsies Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē 20. martā pulksten 14. Skatītājiem tas būs bez maksas.

 

Savukārt, teātra cienītāji aicināti doties uz izrādi “Mūsu pilsētiņa”, kas 18. martā pulksten 19 un 31.martā pulksten 19 būs skatāma Liepājas teātrī. Liepājnieki tajā atpazīs savu pilsētu, bet pārējie to iepazīs no liepājnieku skatu punkta un putna lidojuma. Izrādes režisore Gaļina Poliščuka. Šī, protams, nav vienīgā Liepājas teātra izrāde martā. Liepājas teātrī martā arī bez šīs izrādes plaša izvēle.

 

Martā Liepājas muzejā apskatāmas vairākas izstādes, kas veltītas Liepājas dzimšanas dienai. Viena no tām ir Liepājas ostas vēsturei veltītu izstādi „Liepāja – Helifaksa – Ņujorka”, kas skatāma līdz 27. martam. Izstāde stāsta par nozīmīgu posmu Liepājas pilsētas un ostas attīstības vēsturē – emigrantu kustību caur Liepājas ostu, kad 19.gs beigās un 20. gs sākumā Liepājā iestājās ekonomiskā uzplaukums laiks. Noteikti iesakām apmeklēt arī fotostudijas FOTAST izstāde “Liepājas iela Latvijas garumā”. Izstādē bez maksas būs apskatāma Liepājas iela 150 fotogrāfijās 15 dažādās Latvijas pilsētās – Aizputē, Dagdā, Daugavpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Kuldīgā, Ludzā, Madonā, Priekulē, Priežmalē, Preiļos, Rēzeknē, Rīgā, Skrundā un Ventspilī.

 

Liepājas svētkus var svinēt arī, iepazīstot tās etnogrāfiju un vērtības, tāpēc Kurzemes tautastērpu informācijas centrs martā aicina uz ekspresizstādi “Brunči – tautastērpa vizītkarte”, kas stāstīs, rādīs un praktiski mācīs par Kurzemes tautastērpu brunčiem un to aušanas prasmēm dažādos laikos. Tāpat pilsētas svētkus atzīmēs arī tautas lietišķās mākslas studija “Zītars”, izstādē eksponējot Liepājas pludmalē atrodamo saules akmeni – dzintaru un no tā veidotās rotaslietas: saktas, kniepķenus, kaklarotas, auskarus un citas etnogrāfiskas rotaslietas. Dzintaru rotu izstāde “Saule. Jūra. Dzintars” būs apskatāma līdz 30. aprīlim bibliotēkā “Libris”.

 

Plašāka informācija par šiem un citiem pasākumiem Liepājas dzimšanas dienas mēnesī pieejama vienotajā Liepājas pasākumu kalendārā kalendars.liepaja.lv

 

Linda Punga

Mārketinga speciāliste
Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs

Komentārs par rakstu: Uz tikšanos martā Liepājā, lai svinētu kopā!

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!