Sestdiena, 4. Februāris, 2023
Veronika, Daila
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Jelgavas Tornī radošajā nodarbībā darinās Lieldienu rotājumus

04.03.2016

12.martā pulksten 12:00 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī notiks izzinoši radošā nodarbība “Nāc nākdama Liela diena”, kuras laikā dalībnieki varēs izzināt senlatviešu Lieldienu tradīcijas un izgatavot svētku dekoru - Lieldienu olu groziņu.

Lieldienas ir pavasara saulgriežu svinības, ko svin par godu pavasara un saules atnākšanai. Senlatviešiem Lieldienas saistās ar dažādām tradīcijām un rituālām darbībām zemes atmodai, nodrošinot tās auglību un svētību. Nozīmīgākie Lieldienu priekšdarbi ir greznošanās, Lieldienu ēdienu gatavošana un šūpoļu kāršana.

 

Radošajā nodarbībā “Nāc nākdama Liela diena” būs iespējams izzināt senlatviešu Lieldienu tradīcijas, apskatīt dažādus svētku rotājumus, kā arī pašiem izgatavot savu svētku dekoru – Lieldienu olu groziņu. No bērzu zariem veidotais groziņš būs skaists dekors Lieldienu galdam, jauka dāvana svētkos vai mājokļa rotājums.

 

Izzinoši radošā nodarbība norisināsies 12.martā pulksten 12:00 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī, Akadēmijas ielā 1. Dalības maksa nodarbībā 4,50 EUR, pirmskolas vecuma bērniem 2,00 EUR. Dalībnieki ar visiem nepieciešamajiem materiāliem tiks nodrošināti. Vairāk informācijas un pieteikšanās nodarbībai pa telefonu 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

 

Komentārs par rakstu: Jelgavas Tornī radošajā nodarbībā darinās Lieldienu rotājumus

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!