Sestdiena, 4. Februāris, 2023
Veronika, Daila
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Jelgavas Tornī - lekcija par tradicionālo tautastērpu Zemgalē

02.03.2016

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī turpinās lekciju cikls, kas veltīts latviešu tautas tērpam. 10.martā, pl.18:00 notiks otrā lekcija cikla ietvaros un šoreiz par tēmu “Tradicionālais tautas tērps Zemgalē”. Lekciju vadīs Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta Etnoloģijas nodaļas pētniece Anete Karlsone.

Tautastērps, ko valkājam mūsdienās, tiek darināts atbilstoši muzeju kolekcijās saglabātajām liecībām par galvenokārt 19. gadsimtā valkāto latviešu (vai lībiešu) zemnieku (zvejnieku, amatnieku u.c. lauku iedzīvotāju) svētku tērpu. Atbilstoši atšķirīgām lietojuma situācijām dažkārt interese tiek pievērsta arī senajam ikdienas apģērbam, kā arī ziemas sezonas āra apģērbam.

 

Kas ir zināms par tradicionālo tērpu Zemgalē? Kādus izziņas materiālus varam izmantot, rekonstruējot seno apģērbu attiecībā uz Zemgales etnogrāfiskā novada apģērbu? Kas tiek darīts gadījumos, ja muzeju krājumos kāda no tērpa sastāvdaļām nav nonākusi? Uz šiem un citiem jautājumiem mēģināsim rast atbildes tikšanās reizē 10.martā ar Aneti Karlsoni.

 

Jelgava Sv.Trīsvienības baznīcas tornī notiekošā lekciju cikla mērķis ir sniegt pamata zināšanas par latviešu tautas tērpa vēsturi, par tā darināšanu, rotāšanu un komplektēšanu. Nākamā lekcijas cikla ietvaros plānota 14.aprīlī.

 

Dalības maksa lekcijā: 3,00 eiro. Vairāk informācijas un pieteikšanās lekcijai pa telefonu 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

 

Komentārs par rakstu: Jelgavas Tornī - lekcija par tradicionālo tautastērpu Zemgalē

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!