Sestdiena, 4. Februāris, 2023
Veronika, Daila
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Bauskas pilī Tartu seno deju grupas „Saltatriculi” koncerts

01.03.2016

Sestdien, 2016.gada 5.martā, plkst. 17.00 Bauskas pilī ar koncertprogrammu, kurā būs redzamas gan 15.gs. renesanses galminieku, gan vienkāršo iedzīvotāju dejas dzīvās mūzikas pavadījumā, uzstāsies Tartu seno deju grupa „Saltatriculi”.

Renesanse ir īsts galma sociālo deju uzplaukuma laiks un skatuves dejas rašanās priekšvēstnesis. Dejas kļūst par galma svinību un augstmaņu svētku neatņemamu sastāvdaļu. Skaistums, grācija un grezni tērpi liecināja par personas sociālo statusu, tāpēc dejotprasme un manieru izkopšana kļūst par sabiedriski aktīva cilvēka nepieciešamību. Daudzi vēlējās spodrināt dejas meistarību vai katru dienu. Itālijā un citās valstīs tika atvērtas neskaitāmas deju skolas, arī piedāvājamo deju klāsts bija plašs. Dejas tehnikā pastāvēja ierobežojumi, ko noteica tā laika tērps. Plašais mums zināmais soļu apraksts liecina par to daudzveidību: solis uz vietas, pārmaiņu solis, slīdošs solis, kāju piesitieni, lēcieni, piruetes u.c. Šo kustību veikšana prasīja labu sagatavotību un fizisku izturību. Sieviešu un vīriešu dejas tehnika lielākoties neatšķīrās, taču lēcieni un griezieni bija iespējami tikai vīriešu dejās. Saviesīgos pasākumos gandrīz vienmēr bija jādejo izmeklētas publikas priekšā, kura uzmanīja katru kustību. Tāpēc katrs centās dejas apgūt pie kvalificēta deju skolotāja.

 

Seno deju grupa „Saltatriculi” dibināta 2001.gadā. Tās repertuārā ir aristokrātijas, galma, pilsētnieku un sociālās dejas, kuru pirmsākumi meklējami 15. - 17.gadsimtā. Šo gadu laikā “Saltratriculi” ir uzstājušies daudzos koncertos un pasākumos, kur skatītājiem piedāvāti daudzveidīgi, spilgti, teatrāli priekšnesumi, iedzīvinot minētā laika perioda stāstus un leģendas. Deju grupa ir uzstājies Tartu Hanzas dienās, Kuresāres pilī. Pirmais ceļš, kas ansambli veda ārpus valsts, bija Baltijas Viduslaiku festivāls, kurš norisinājās. 2005.gadā „Saltatriculi” piedalījās projektā „Monseratas svētceļotāji”, Vīlandes Senās mūzikas festivālā.

 

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280 vai e-pastu: bauska.pils@gmail.com

 

Biļetes cena: 7,- EUR

Sīkāka informācija pieejama mājas lapā: www.bauskaspils.lv

 

Informāciju sagatavoja:

Justīne Zaķe
Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Komentārs par rakstu: Bauskas pilī Tartu seno deju grupas „Saltatriculi” koncerts

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!