Sestdiena, 4. Februāris, 2023
Veronika, Daila
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Bauskas pilī Gunāra Kroļļa izstāde

25.02.2016

Līdz 29. martam Bauskas pils muzejā  skatāma grafiķa, profesora emeritus Gunāra Kroļļa izstāde “Laika krustceles”, kurā aplūkojami darbi no pēdējā laika nozīmīgākajiem cikliem oforta tehnikā – “Livonija krustcelēs” un “Rīga gadsimtos”.

Cikls “Livonija krustcelēs” tapis no 1995. līdz 1998. gadam pēc “Livonijas Indriķa hronikas” motīviem, rūpīgi iepazīstoties ar vēsturisko materiālu, modelējot kompozīcijas un īstenojot tās oforta tehnikā. Ciklā ietilpst 29 lielformāta krāsaini estampi, kas 2001. gadā publicēti izdevumā “Indriķa hronika” (izdevniecība “Annele”), to ilustrējot.

 

Ofortu cikls “Rīga gadsimtos” veidots 1999. gadā, un ir veltījums Rīgai. Katra no deviņām cikla kompozīcijām atspoguļo nozīmīgākos vēsturiskos notikumus Latvijā, sākot ar 12. gadsimtu. Šis cikls uzskatāms par mākslinieka sirds darbu – personiska attieksme un dziļa interese par vēsturi sajūtama katrā grafikas lapā. Klasiskā stilā risinātajās kompozīcijās, imitējot seno gravīru mākslinieciskās izteiksmes principus, iezīmētas raksturīgākās gadsimtu līnijas gan personāžos, gan aksesuāros un vidē.

 

Izstādes autors: Gunārs Krollis ir dzimis Rīgā, 1932. gada 23. jūnijā. Beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu (1954–1960), Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu (1948–1953). G. Krollis ir virtuozs grafikas tehniku „burvis”, kurš mēdz pielietot dažādu tehniku paņēmienus, sintezējot tos pat vienā darbā. Grafiķis mēdz ieceres īstenot ciklos un sērijās, viņa rokraksts atpazīstams pēc savdabīgiem simboliem, alegorijām, spilgtiem raksturtēliem un filozofiski semantiskiem sižetiem, kas apliecina gan autora izdomas meistarību, gan erudīciju vēstures interpretācijā.

 

Biļetes cena: pieaugušajiem: 1,- €; mācību iestāžu audzēkņiem: 0,50 €;

 

Informāciju sagatavoja:

Justīne Zaķe
Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Komentārs par rakstu: Bauskas pilī Gunāra Kroļļa izstāde

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!