Otrdiena, 5. Marts, 2024
Aurora, Austra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Bauskas pilī IEVA AKURATERE. Krievu romances “Russkije”

16.02.2016

Sestdien, 2016.gada 20.februārī, plkst. 16.00 Bauskas pilī skanēs krievu romances, kuras izpildīs populārā latviešu dziedātāja un aktrise, leģendārās rokgrupas "Pērkons" soliste Ieva Akurātere un akustiskās 12 stīgu ģitāras virtuoze, dziesmu aranžētāja Ilze Grunte. Koncertā skanēs Žannas Bičevskas, Bulata Okudžavas, grupas Voskreseņije un citu humānistu un brīvdomātāju dziesmas.

Vārds “romance”, ir cēlies no spāņu valodas, tas nozīmē muzikāli poētisku skaņdarbu balsij. Spānijā 14. un 15. gadsimtā romance bija liroepisks dziedājums, bet Francijā un Anglijā 17. un 18. gadsimtā par romanci sauca mīlas dziesmu vai lirisku balādi. Neatkarīgi no ģeogrāfiski nacionālās piederības romanču saturā dominē mīlas lirika: krievu senās un arī mūsdienu romances tam ir visspilgtākais piemērs.

 

Krievu romanču emocionālo tonalitāti ietekmējušas krievu kultūras tradīcijas un tautas poētiskā mentalitāte. Daudzi to mūzikas autoru vārdi ir zināmi un slaveni ir arī to dzejas autori, tomēr liela daļa seno krievu romanču vēsturē iegājušas kā anonīmu autoru darbi. Latvijā senās krievu romances iekarojušas īpašu mīlestību, cieņu un uzticību. Kā skaidro Ieva Akuratere "Ar šīm dziesmām es vēlos atgādināt, ka ļoti daudz cilvēcības spēka, ideālisma un drosmes impulsu pasaule saņēmusi arī no slāvu mentalitātes un tās izpausmēm mākslā. Domāju, ka 21. gadsimtā mums vajadzētu būt pieradušiem pie vienkāršas patiesības, ka tautība nav sociāli politiska diagnoze, ka varaskāre nav saistīta ar cilvēka nacionalitāti un brīvība ir apziņas stāvoklis.”

 

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280 vai e-pastu: bauska.pils@gmail.com

Biļetes cena: 7,- EUR

Sīkāka informācija pieejama mājas lapā: www.bauskaspils.lv.

 

Informāciju sagatavoja:

Justīne Zaķe
Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Komentārs par rakstu: Bauskas pilī IEVA AKURATERE. Krievu romances “Russkije”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!