Sestdiena, 24. Februāris, 2024
Diāna, Dina, Dins
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Latviešu gadskārtu svētki Meteņi Turaidā – “Metens nāca!”

15.02.2016

Turaidas muzejrezervātā visi kopā ar ģimenēm aicināti Meteņus svinēt 20. februārī plkst. 14.30 kopā ar Siguldas folkloras kopu “Senleja”.

Meteņdienā Turaidā visus ar dziesmām un muzicēšanu gaidīs maskoti čigāni, tiks izdzīvotas senās tradīcijas – notiks lielīšanās, slokatņu baudīšana, Meteņa dzīšana, tiks meklēta Laimes poga, no dārziem projām dzīti kurmji, izspēlētas āra spēles, kas veicina augšanu, uz ugunskura vārīta un baudīta īpašā Meteņa miežu putra, tiks dziedāts un dancots, lai izdotos labs gads un būtu auglīga vasara visiem.

Meteņos arī ļaudis devušies maskotos gājienos no sētas uz sētu ar mērķi vairot auglību,atbrīvoties no ļaunā, aizsargāt savu saimi no slimībām un nelaimēm, nest svētību un vēlēt viens otram labu.

 

Meteņu svinēšanas tradīcijas Latvijā jau kļuvušas ļoti populāras. Meteņi dažādos novados tiek svinēti jau no februāra sākuma līdz februāra beigām, tie saukti dažādi – par Pīrāgu dienu, Aizgavēni, Vastlāvi, Miesmeti, Lastavāgu, Buduļu vakaru un citādi. Meteņi tiek uzskatīti arī par jaunā gada sākumu, kad zemnieki sāka gatavoties jaunajam ražas gadam.

 

Ikviens aicināts izbaudīt maskošanās burvību, gūt prieku un spēku, stiprinot latviskās tradīcijas, svinot Meteņus Turaidas vēsturiskajā centrā!

 

Anda Skuja

Komentārs par rakstu: Latviešu gadskārtu svētki Meteņi Turaidā – “Metens nāca!”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!