Otrdiena, 5. Marts, 2024
Aurora, Austra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Balvu muižas 250. un Balvu pilsētas 88. dzimšanas diena

11.02.2016

Jau kopš 7. februāra Balvos tiek svinēta Balvu muižas 250. dzimšanas diena un Balvu pilsētas 88. dzimšanas diena. Jau svētdien pilsētas parkā, kopā ar Muižas lāci, sportiskā garā tika ieskandinātas svinības

Viena no krāšņākajām dienām noteikti būs ceturtdiena - 11. februāris. Tiks atklātas izstādes – plkst. 11:00 Balvu Centrālajā bibliotēkā Balvu Mākslas skolas radošais kolektīvs atrādīs savus darbus izstādē “Balts, vēl baltāks”, plkst. 15:00 “Ieskatīsimies Muižās klētī un staļļos” – Balvu Novada muzeja darbinieki sagatavojuši dažādu jaunieguvumu izstādi.

11. februārī pēcpusdienā no plkst. 15:00-18:00 aicinām doties uz Balvu muižu piedalīties Muižas meistardarbnīcās “Radi prieku”, lai ielūkotos, kā tika audzēti garšaugi, gatavotas papīra lelles, pīti groziņi no papīra, ceptas vafeles, gatavotas konfektes cauri laiku laikiem, lai iemācītos veidot dzimtas koku, lai apskatītu kā izskatījās Balvi dažādos laikos, kā arī citas aktivitātes no seno amatu pūra.

 

Pēc aktīvas un rosīgas dienas plkst. 19:00 varēs baudīt opereti, uzstāsies mūziķi no Latvijas un Itālijas – Anta Jankovska, Nauris Indzeris, Dainis Skutelis, Inese Jasmane-Rūrāne, Agija Ozoliņa-Kozlovska, tērpušies krāšņos izrāžu kostīmos. Būs arī operetes dejotāji.

Uzreiz pēc koncerta notiks Irēnas Šaicānes grāmatas “Sports Ziemeļlatgalē: ceļš līdz Olimpiskajai medaļai” atvēršanas svētki. Grāmatā apkopoti stāsti, liecības, fotogrāfijas par dažādiem sporta veidiem, personībām - viņu sasniegumiem un ieguldījumu sportā.

 

Svētku noslēguma koncerts “Esam vajadzīgi Balviem” būs sestdien, 13. februārī, Balvu Kultūras un atpūtas centrā, kurā piedalīsies Balvu tautas mākslas kolektīvi izpildot dziesmas un dejas, vēlāk paredzēts deju vakars kopā ar grupu “Kreisais pagrieziens”.

Šajā nedēļā Balvu Centrālajā bibliotēkā iespējams izbaudīt arī virtuālu pastaigu pa iepriekšējā gadsimta avīzēm un uzzināt dažādas vēsturiskas ziņas par Balvu pilsētu. Tā kā februāris ir Sveču mēnesis, tad Balvu Valsts ģimnāzijas kolektīvs ir izveidojuši grāmatu izstādi, kā arī izstādi “Sveces Balvu pilsētas dzimšanas dienas tortei”.

 

Laipni aicināti uz Balviem!

 

Informāciju sagatavoja Rita Šubeniece

Balvu novada pašvaldības

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Komentārs par rakstu: Balvu muižas 250. un Balvu pilsētas 88. dzimšanas diena

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!