Otrdiena, 5. Marts, 2024
Aurora, Austra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Jelgavas Tornī sākas lekciju cikls par latviešu tautas tērpu

09.02.2016

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī tiek aizsākts lekciju cikls, kas veltīts latviešu tautas tērpam. Pirmā lekcija “Tautastērps kā nacionālais simbols” notiks 11.februārī, pl.18:00, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī. Lekcijas ietvaros būs iespēja tikties ar Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta Etnoloģijas nodaļas pētnieci Aneti Karlsoni.

Mūsdienās viens no latviešu tautas identitātes simboliem ir tradicionālais tautas tērps jeb latviskais apģērbs, kādu to redzam dziesmu un deju svētkos, folkloras festivālos, tautas mākslas gadatirgos un citur. Mūsdienās redzamais tautastērps, lai arī vizuāli līdzīgs un atdarina galvenokārt 19. gadsimta latviešu zemnieku svētku tērpu, savā būtībā pieder citai tradīcijai, kuras aizsākums meklējams 19. gadsimta 80. gadu latviešu kultūras dzīves norisēs. Par latviskās kultūras simbolu tas kļuva 1880. gados, saistībā ar Latviešu vispārējiem dziesmu svētkiem. Turpmākajos gadu desmitos dažādi mainījās un attīstījās priekšstati par īpašu svētku tērpu kā latviskuma izteicēju. Lekcijā kopā ar Aneti Karlsoni būs iespēja izsekot šo priekšstatu attīstībai no 19.gadsimta nogales līdz mūsdienām.

 

Lekcijas ietvaros Latvijas Nacionālā kultūras centra Tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena klātesošos iepazīstinās ar projektu “Katram savs tautas tērps”.

 

Jelgava Sv.Trīsvienības baznīcas tornī notiekošā lekciju cikla mērķis ir sniegt pamata zināšanas par latviešu tautas tērpa vēsturi, par tā darināšanu, rotāšanu un komplektēšanu. Nākamās lekcijas cikla ietvaros plānotas 10.martā un 7.aprīlī.

 

Dalības maksa lekcijā: 3,00 eiro. Vairāk informācijas un pieteikšanās lekcijai pa telefonu 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

 

Komentārs par rakstu: Jelgavas Tornī sākas lekciju cikls par latviešu tautas tērpu

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!