Otrdiena, 5. Marts, 2024
Aurora, Austra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Cāļus skaita rudenī, alus darītājus godina ziemā

02.02.2016

Lai uzzinātu, kuri tad ir labākie Latvijas alus brūvētāji, Rīgā, 26.janvārī notika piektās “Latvijas alus gada balvas” žūrijas komisijas sēde. Žūrijas komisijā piedalījās kompetenti žūrijas locekļi no dažādām nozarēm. Sīvā konkurencē tika izvēlēti labākie no labākajiem – galvenie pretendenti piektajai “Latvijas alus gada balvai”, taču tos atklās tikai pasniedzot apbalvojumus ceremonijā, kura notiks 5.februārī, Ventspilī, Livonijas ordeņa pilī.

Tomēr varam minēt galvenos pretendentus – „Tērvetes alus”, “Latgales alus”, “Valmiermuižas alus”, “Piebalgas alus”, “Cēsu alus”, Alus nams “Brālis”, “Bauskas alus”, “Aldaris”, “Abuls”, “Latraps”, “Daugavpils iesalnīca”, “Ilgezeem”, “Užavas alus”.

“Latvijas alus gada balva” šogad tiks piešķirta desmit ierastajās un vēl vienā, īpašā nominācijā:

Lielākais alus tirdzniecības kāpums Ho-Re-Ca grupā;
Lielākais alus tirdzniecības kāpums veikalu grupā;
Lielākais kāpums alus eksporta tirgū;
Ieguldījums veselīgas dzīves vides veidošanā;
Videi draudzīgākais ražošanas uzņēmums;
Gada alus reklāmas tēls;
Gada alus iepakojums;
Oriģinālākais alus kauss/glāze;
Gada jaunums;
Gada izaugsmes balva – Gada veiksminieks.

Speciālā nominācijā Par mūža ieguldījumu alus nozarē šogad izvirzīts Vjačeslavs Šamarins, par nenovērtējamu ieguldījumu alus un kvasa ražošanas nozarē, Iļģuciema rūpnīcas attīstībā, ziedojot tam visu darba mūžu. Meistars V.Šamarins arī šodien turpina bagātināt nozari ar jauniem dzērieniem.

Divpadsmitā nominācija šogad būs Ventspilnieku simpātiju balva, kuras pretendentu izvirzīs ventspilnieki, balsojot aptaujā līdz 4.ferbruārim par labāko aldari.

 

“Latvijas alus gada balvu” pirms pieciem gadiem iedibināja biedrība Alus brālība, lai popularizētu sasniegumus nozarē, godinātu nozares veiksminiekus un stiprinātu nozarē strādājošo pašapziņu, kā arī veicinātu alus darītavu savstarpējo sadarbību. Šo gadu laikā pasākums ir kļuvis par gada nozīmīgāko pasākumu Latvijas alus ražotājiem. Biedrība Alus brālība apvieno alus brūvēšanas un alus baudīšanas profesionāļus un entuziastus ar mērķi popularizēt Latvijas senās alus darīšanas tradīcijas un veicināt kulturālu alus baudīšanu. Alus brālība apvieno tos alus un tradīciju cienītājus, kuru ikdienas darbs un brīvais laiks ir saistīti ar alus kultūru un tās popularizēšanu.

 

Ilze Vanaga

Komentārs par rakstu: Cāļus skaita rudenī, alus darītājus godina ziemā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!