Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Latgales vārds izskan starptautiskajā tūrisma izstādē Helsinkos, Somijā

28.01.2016

Šogad no 21. līdz 24. janvārim Somijas galvaspilsētā Helsinkos norisinājās viena no vadošajām starptautiskā tūrisma, ceļojumu un konferenču izstādēm Skandināvijā – „Matka 2016”.

“Matka” (tulk. “Ceļojums”) ir lielākā starptautiskā tūrisma izstāde Ziemeļeiropā, kurā kā jau ierasts piedalījās vairāk nekā 1000 pārstāvju no 80 pasaules valstīm tai skaitā arī Latvijas. Latvijas pārstāvniecību izstādē ar nacionālo stendu un tūrisma saukli “Latvia. Best Enjoyed Slowly” (tulk. Iepazīsti Latviju nesteidzoties) organizēja un nodrošināja Tūrisma attīstības valsts aģentūra pateicoties Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstam. Latgales reģiona pārstāvniecība bija iespējama pateicoties Latgales tūrisma asociācijas “Ezerzeme” un Tūrisma attīstības valsts aģentūras kopprojektam par dalību Latvijas nacionālajā stendā starptautiskajās tūrisma izstādēs.

 

Pārstāvēt Latgali uz Somiju devās Līvānu novada domes Latgales mākslas un amatniecības centra kultūras tūrisma organizatore Inita Paegle, kam pievienojās Helsinkos dzīvojošā latviete, somu valodas speciāliste Jana Šteinberga – Ranki, savukārt ar Latgales amatniecības tradīcijām iepazīstināja Līvānu keramiķe Eleonora Pastare. Šāda veida praktiska darbošanās nacionālajā stendā šogad ir jaunums, kas veiksmīgi attaisnojās, jo tieši aktīvā darbošanās, ar iespēju līdzdarboties, no izstādes apmeklētāju un ceļotgribētāju puses izraisīja pastiprinātu uzmanību Latvijas stendam, jo īpaši prezentētajam Latgales reģionam. Arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centra speciālisti Somu tūristiem stāstot par iespēju apmeklēt mākslas centru, sniedza informāciju par tūrisma iespējām Latgalē, Daugavpils pilsētā un novadā. 

 

Pateicoties Tūrisma attīstības valsts aģentūras tūrisma tirgus speciālistes Ingūnas Žīgures dotajai iespējai, Jana Šteinberga – Ranki somu valodā, pēdējā izstādes norises dienā, divdesmit minūšu garumā, vienā no izstāžu zāles prezentācijas skatuvēm, noprezentēja iespējas un piedāvājumus, kas pieejami Latgales reģionā.

Atskatoties uz izstādē paveikto un pieredzēto var secināt, ka interese par Latviju ir ļoti augsta, iespējams, tas ir arī tāpēc, ka šobrīd Baltijas valstu reģions ir izvirzīts kā viens no vismierīgākajiem Eiropas reģioniem. Liela daļa braukt gribētāju, kā savu galamērķi, tomēr izvēlas galvaspilsētu Rīgu, vai visiem labi pazīstamo kūrortpilsētu Jūrmalu, taču aizvien vairāk parādās interese arī par mazākām Latvijas pilsētām, tai skaitā arī Latgales reģionu, kas aizvien vairāk attīstās un saviem apmeklētājiem spēj piedāvāt izbaudīt gan dabu, aktīvo atpūtu, vēsturisko mantojumu, amatu tradīcijas vai baudīt neierobežotu kultūras aktivitāšu klāstu.

 

Inita Paegle

LMAC kultūras tūrisma organizatore

Komentārs par rakstu: Latgales vārds izskan starptautiskajā tūrisma izstādē Helsinkos, Somijā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!