Ceturtdiena, 30. Maijs, 2024
Lolita, Vitolds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Bauskas pilī baroka laikmeta pūšaminstrumentu ansamblis

12.01.2016

Sestdien, 2015.gada 16.janvārī, plkst. 17.00 Bauskas pilī uzstāsies Baltijā vienīgais baroka laikmeta pūšaminstrumentu ansamblis „Stadt - Hautboisten Riga”. Koncertā uzstāsies Kristīne Kupča (baroka oboja), Ieva Nīmane (baroka oboja, blokflauta) un Māris Kupčs (klavesīns), atskaņojot Žana Marī Leklēra (1697-1764), Georga Filipa Tēlemaņa (1681-1767) un Georga Mufata (1653-1704) skaņdarbus.

Koncerta apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar baroka obojas, blokflautas un klavesīna skanējumu. Šos instrumentus savā daiļradē izmantojuši vairāki ievērojami baroka laikmeta komponisti.

Vācu komponista Georga Filipa Tēlemaņa daiļrade spoži izgaismo sava laika pasaules mūzikas kultūru. Viņš bijis viens no ražīgākajiem autoriem, kura mūzika aptvērusi vairākus stilus. Žans Marī Leklērs ir komponists, kuram bijusi liela ietekme uz Francijas mūzikas attīstību 18. gadsimtā. Kļuvis slavens kā virtuozs vijolnieks un uzskatīts par franču vijoles skolas dibinātāju.

 

Vēsturisko koka pūšaminstrumentu ansamblis „Stadt - Hautboisten Riga” izveidojies 2013. gadā, savu pirmo koncertu sniedzot Rīgas Vēsturiskās Mūzikas un dejas festivāla ietvaros ar mērķi apzināt vietējo vēsturisko koka pūšaminstrumentu mūzikas mantojumu, kā arī atskaņot labāko, kas šādiem sastāviem radīts citviet Eiropā. Vēsturisko koka pūšaminstrumentu ansambļi mūsdienās ir liels retums – Baltijas valstīs citas līdzīgas apvienības nav. Baroka laikā koka pūšaminstrumentu ansambļi bija saistīti lielākoties ar militārām parādēm un izklaides mūziku, atšķirībā no metāla pūšaminstrumentu ansambļiem, kuri pārsvarā atskaņoja baznīcas torņu mūziku.

 

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280 vai e-pastu: bauska.pils@gmail.com

Biļetes cena: 7,- EUR

Sīkāka informācija pieejama mājas lapā: www.bauskaspils.lv.

 

Informāciju sagatavoja:

Justīne Zaķe
Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Komentārs par rakstu: Bauskas pilī baroka laikmeta pūšaminstrumentu ansamblis

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!