Sestdiena, 2. Marts, 2024
Luīze, Laila, Lavīze
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Janvāris Brīvdabas muzejā

08.01.2016

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs jau vairākus gadus pēc kārtas piedāvā saviem apmeklētājiem brīnumiem un gaismām vītu vakara pastaigu svaigā gaisā. Līdz pat 10.janvārim izmanto iespēju un apmeklē Brīvdabas muzeju diennakts tumšajā laikā - no 15:00-20:00. Pasākuma galvenais uzdevums ir radīt muzejā gaišāku noskaņojumu tumšajos novakaros, padarīt to apmeklētājiem daudz tīkamāku un interesantāku.

Tikai pusstundas braucienā no Rīgas centra ir iespēja baudīt neparastas sajūtas – pastaigu pa izgaismotajām takām tumsā slīgstošajā priežu mežā. Brīvdabas muzejā šajā laikā īpaši tiek izgaismota Usmas baznīca, Vidzemes sēta, Kurzemes zemnieka sēta, Darvas ceplis, dzirnavas, Lībiešu sēta, Mauru un Kurzemes zvejnieka sēta, bērnu rotaļu laukums, pie galvenās ieejas iespēja iegūt bezmaksas karti ar izceltām izgaismotajām vietām, lai vieglāk orientētos muzejā.

 

 Īpaši aicinām apģērbies atbilstoši laika apstākļiem, uzvilkt ērtus apavus, ņemt līdzi siltu tēju un kādu pīrādziņu, kā arī gaismekli - neizgaismotajām takām.

Ēku un objektu izgaismošana sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžas gaismas dizaina 1.kursa studentiem (vadītājs Egils Kupčs)

 

 Janvārī Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs piedalīsies starptautiskā izstāde Vācijā - “Zaļā nedēļa Berlīnē” (Internationale Grne Woche Berlin), kura ir viena no lielākajām pārtikas izstādēm - gadatirgiem Vācijā, kas vērsta tieši uz patērētāju (418,642 tūkst. apmeklētāju 2015.gadā). Izstādes mērķauditorija ir patērētāji no Vācijas un tās kaimiņvalstīm, pārtikas preču pārstāvju vairumtirgotāji un mazumtirgotāji, lauksaimniecības produkcijas importētāji, lauksaimniecības, mežsaimniecības, dārzkopības, un zvejas eksperti, lauksaimniecības politikas un administrēšanas eksperti. 2015. gadā izstādē piedalījās 1731 dalībnieki no 68 valstīm.

 

Izstādē tiks īstenotas radošas aktivitātes ar apmeklētāju iesaisti, lai popularizētu Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju un senos arodus. Pēc mūsu paražām Latvijas stendā tiks cepta maize, vērti dzintari, taisītas māla svilpītes jeb svilpaunieki un greznas bļodas, kā arī pīti dažādi pinumi no klūgām.

 

Ieeja muzejā: Brīvdabas iela 21. Muzejs, uz pasākuma laiku, atvērts katru dienu no plkst.10:00 līdz 20:00.

Ieejas biļešu cenas: pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bezmaksas, 0.70 € skolēniem, 1.40 € pensionāriem un studentiem, 2.00 € pieaugušajiem, 4.00 € ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene).

Pie Galvenajiem vārtiem darbojas auto stāvvieta.

 

Informāciju sagatavoja:

Līga Miklaševiča

LEBM Izglītības un informācijas nodaļas vadītāja vietniece

 

Komentārs par rakstu: Janvāris Brīvdabas muzejā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!