Piektdiena, 27. Janvāris, 2023
Ildze, Ilze, Izolde
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Brīvdabas muzejs viesojās Ūmeo, Zviedrijā

14.12.2015

No 5.-6. decembrim pēc Vesterbotenas reģiona muzeja Ūmeo ielūguma, Zviedrijas ziemeļos Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzejs prezentēja muzeju un labākās latviešu amatniecības tradīcijas.

Sadarbība ar Vesterbotenas reģiona muzeju Ūmeo uzsākās, Rīgai kļūstot par Eiropas kultūras galvaspilsētu, un veiksmīgi turpinās arī pēc apjomīgā projekta Rīga 2014 noslēguma.

Ziemassvētku tirdziņa tradīcija Vesterbotenas muzejā ir jau 26 gadus pēc kārtas un šo tirdziņu apmeklē ap 20000 Umeo iedzīvotāji un viesi. Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju pārstāvēja direktores vietniece Kristīne Kūla, Informācijas un Izglītības nodaļas vadītāja vietniece Līga Miklaševiča, kā arī amatnieki – Anita Kovjazina, Juris Milčš, Dzintra Jēkabsone Harijs Kalējs, kuri demonstrēja un stāstīja tirdziņa apmeklētājiem par labākajiem amatniecības paraugiem Latvijā.

 

Par tradīciju jau no 2011.gada Brīvdabas muzejam kļuvusi pieredzes apmaiņa un sadarbība ar Vesterbotenas reģiona muzeju, kas iesākta plānojot Rīgas un Ūmeo kultūras galvaspilsētu radošos pasākumus. Arī šis gads ir bez izņēmumiem, brauciena mērķis bija popularizēt Brīvdabas muzeju, kā tūrisma galamērķi Latvijā, turpināt sadarbību starp muzejiem, kas pārstāv tradicionālo tautas kultūru un kultūras mantojumu.

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā tuvākais pasākums Ziemassvētku noskaņām – Bluķa vakars 20.decembrī.

Ziemas sezonā katru dienu ir atvērta Kurzemes zemnieka sēta, kā arī "Lurķu" māja Kurzemes zvejniekciemā. Atsevišķas ēkas, iespējams, atvērt pēc apmeklētāju pieprasījuma. Ziemas sezonā Priedes krogs gaidīs muzeja apmeklētājus ar gardām maltītēm sestdienās un svētdienās.

 

Informāciju sagatavoja

Līga Miklaševiča

LEBM Izglītības un informācijas nodaļa

 

 

Komentārs par rakstu: Brīvdabas muzejs viesojās Ūmeo, Zviedrijā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!