Piektdiena, 27. Janvāris, 2023
Ildze, Ilze, Izolde
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Radošajā nodarbībā gatavos Ziemassvētku puzurus

30.11.2015

Decembra sestdienās Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī notiks radošās nodarbības, kuru dalībniekiem būs iespēja iepazīt tuvāk latviešu Ziemassvētku tradīcijas, kā arī pašiem pagatavot svētku rotājumus mājai un eglītei. 5.decembrī notiks radošā nodarbība, kurā tiks darināti tradicionāli latviski Ziemassvētku dekori – puzuri.

Kad straujiem soļiem tuvojas Ziemassvētki, ir laiks domāt par sava mājokļa rotāšanu. Īpašu noskaņu mājās radīs rotājumi, kas darināti pašu rokām. Puzurs ir no dabiskiem materiāliem (salmiem vai niedrēm) gatavots istabas rotājums, kas ar savu ģeometrisko formu un gaismas spēlēm istabā ienes īstenu svētku noskaņu. Tas ir viens no senākajiem Ziemas saulgriežu rotājumiem, kas tika gatavots ikkatrā mājā. Mūsu senči uzskatīja, ka puzuru veidošana sniedz meditatīvas sajūtas un palīdz sakārtot domas. Smeļoties spēku no mūsu seno latviešu tradīcijām un ticējumiem, 5.decembra radošās nodarbības apmeklētāji varēs izgatavot savu Ziemassvētku puzuru, kā arī uzzināt vairāk par to veidošanas tradīcijām un nozīmi. Visi nepieciešamie materiāli puzuru veidošanai tiks nodrošināti.

 

Radošā nodarbība „Ziemassvētku puzuru veidošana” notiks 5.decembrī, pl.12:00, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī. Dalības maksa nodarbībā: 4,50 eur, pirmsskolas vecuma bērniem – 1,50 eur.

 

Gatavojoties svētkiem, Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis aicina piedalīties arī radošajā nodarbībā 12.decembrī – rotājumu veidošana Ziemassvētku eglītei.

 

Vairāk informācijas un pieteikšanās nodarbībai pa tālruni 63005445.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

 

Komentārs par rakstu: Radošajā nodarbībā gatavos Ziemassvētku puzurus

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!