Sestdiena, 24. Februāris, 2024
Diāna, Dina, Dins
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Bauskas pilī Senā dzīvesveida skola. „Kaujas stratēģija”

24.11.2015

28.novembrī plkst. 14:00 Bauskas pils muzejā, Senā dzīvesveida skolas ietvaros, notiks pasākums „Kaujas stratēģija”. Daudz rakstīts par cīņassparu un kauju rezultātiem, taču salīdzinoši mazāk zināms par Eiropas valstu kara mākslu. Stratēģija un taktika, pazīstamas kā kara vešanas māksla, kuras pareizi pielietojot, varēja gūt panākumus karā. Sadarbībā ar Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju pasākuma dalībniekiem būs iespēja apskatīt 17. gs ieročus.

Senā dzīves veida skolas pasākumā vēsturnieks, arheologs, Bauskas pils galvenais krājuma glabātājs Jānis Grūbe stāstīs par kara stratēģiju, kā arī taktiku Rietumeiropā un Viduseiropā 16.-17.gs.

Stratēģija ir kara vešanas māksla, kuras darbības apjomā ietilpst valsts sagatavošana karam, lai sasniegtu kara politisko mērķi, bet taktika ir zinātne par karaspēka kaujas darbības vadību. Kara taktikas mērķis ir noorganizēt aizsardzību un izlūkošanu, gan uzbrūkot, gan aizstāvoties un kā izmantot kaujā gūtos panākumus. Stratēģiju no taktikas atšķir tas, ka stratēģija ir orientēta uz ilgāku laika posmu, savukārt taktika nereti saistīta ar kādu konkrētu stratēģijas posmu. Gan stratēģija, gan taktika kā karu vešanas paņēmieni bija pazīstamas jau no senos laikos, bet kā kara zinātnes nozares izveidojās 16. gadsimtā, kad strauji sāka attīstīties zinātne un tehnika.

 

Bauskas pilī 17.gs. un 18.gs. sākumā militārajos konfliktos tika izmantoti vairāki taktiski paņēmieni, tādi kā pils aplenkšana, aizstāvēšana, garnizona karavīru uzbrukums un cīnītāju patveršanās aiz pils mūriem nesekmīga uzbrukuma gadījumā.

Apmeklētājiem būs iespējams uzzināt, kādi bija Bauskas pils aizstāvju taktiskie paņēmieni cīņā pret iebrucējiem un apskatīt izstādi Bauskas pils - militārs nocietinājums.

 

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē, un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280 vai e-pastu: bauska.pils@gmail.com

Biļetes cena: 2,- EUR

 

Sīkāka informācija pieejama mājas lapā: www.bauskaspils.lv.

Informāciju sagatavoja:

Justīne Zaķe
Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Komentārs par rakstu: Bauskas pilī Senā dzīvesveida skola. „Kaujas stratēģija”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!