Sestdiena, 24. Februāris, 2024
Diāna, Dina, Dins
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Pa brīvības cīņu vietām Jelgavas atbrīvošanas gadadienā

11.11.2015

21.novembrī Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina doties ekskursijā pa brīvības cīņu piemiņas vietām Jelgavas apkārtnē. Kopā ar vēsturnieku Andri Tomašūnu būs iespējams uzzināt vairāk par 1919.gada notikumiem Jelgavā, kā arī nolikt svecītes pie piemiņas vietām.

Ik gadu 21.novembrī tiek atzīmēta Jelgavas atbrīvošana no bermontiešiem 1919.gadā. Ir pagājuši jau 96.gadi kopš šī Latvijas neatkarībai nozīmīgā notikuma. Ikviens aicināts piedalīties ekskursijā ar autobusu pa brīvības cīņu piemiņas vietām Jelgavas apkārtnē kopā ar vēsturnieku Andri Tomašūnu.

 

Ekskursija sāksies ar svinīgo piemiņas brīdi Meža kapos pl. 11:00, pēc tam tiks apmeklēti Miera ielas kapi, Vimbu kapi, Vareļu piemineklis, piemineklis Dalbē pie Skuju skolas, Cenu kapi un noslēgumā - piemiņas vietas Tušķos un Vārpā. Atgriešanās Jelgavā plānota līdz pl. 16:00.

 

Ekskursijas dalībnieki aicināti ņemt līdzi svecītes (ārā apstākļiem) un sauso ziedu pušķīšus, ko atstāt piemiņas vietās. Vairākas piemiņas vietas nav sasniedzamas ar autobusu, tāpēc aicinām ņemt vērā, ka nelieli attālumi būs jāveic kājām. Visi apskates objekti atrodas ārā, tāpēc nepieciešams laikapstākļiem piemērots apģērbs un apavi. Jānodrošinās arī ar siltu dzērienu un uzkodām.

 

Ekskursijas sākums pl. 10:30 no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa stāvlaukuma, atgriešanās Jelgavā - ap pl. 16:00. Dalības maksa ekskursijā: 3,00 EUR, pensionāriem, studentiem, skolēniem – 1,50 EUR.

 

Pieteikšanās ekskursijai Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā pa tālr. 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv (vietu skaits ierobežots).

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

 

Komentārs par rakstu: Pa brīvības cīņu vietām Jelgavas atbrīvošanas gadadienā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!