Sestdiena, 9. Decembris, 2023
Sarmīte, Tabita
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Senās mūzikas ansambļa Modus Vivendi koncerts Bauskas pilī

10.11.2015

Sestdien, 14.novembrī, plkst. 16:00 Bauskas pils muzejā notiks Senās mūzikas ansambļa Modus Vivendi koncerts, aizraujot klausītājus ar baroka laikmeta mūzikai vien raksturīgo greznumu un virtuozitāti.

Apmeklētājiem būs iespēja baudīt Klaudio Monteverdi (Claudio Monteverdi), Heinriha Siča (Heinrich Schtz) un Antonio Loti (Antonio Lotti) skaņdarbus, kas atspoguļo baroka laikmetu no tā aizsākumiem līdz virsotnei.

Koncerts atklās gan kopīgās, gan atšķirīgās itāļu, vācu mūzikas skaņdarbu tendences. K. Monteverdi aizsāka jaunu mūzikas stilu, par kuru bija ļoti pretrunīgas atsauksmes, varētu pat teikt skandalozas. H.Šics ir uzskatāms par ievērojamāko vācu komponistu sava bagātīgi atstātā daiļrades mantojuma dēļ. Ar virtuozajiem un spilgtajiem K.Monteverdi un A.Loti madrigāliem lieliski kontrastēs H.Šica mazie garīgie skaņdarbi, kurus raksturo vairāk askētiska un pieklusināta muzikālā izteiksme.

 

Senā mūzika ansamblis “Modus Vivendi” dibināts 2006.gada janvārī, savas gaitas sākot Jumpravas evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Tajā dzied pieci jaunieši, kuri savu brīvo laiku velta vokālo iemaņu pilnveidošanai. Ansambļa dalībniekus vieno interese par renesanses un baroka mūzikas stilistiku, tāpēc “Modus Vivendi” repertuārā visplašāk pārstāvēti šo laikmetu skaņdarbi.

 

Koncerta mākslinieciskais vadītājs, diriģents Pēteris Vaickovskis.

Koncertā piedalās profesionāli izglītoti mūziķi:

Ainārs Paukšēns - viola da gamba, Kārlis Kundrāts - ērģeļpozitīvs, spinets,

Kristiāna Vaickovska - ērģeļpozitīvs, spinets.

 

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280 vai e-pastu: bauska.pils@gmail.com Rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30 min. pirms pasākuma.

Biļetes cena: 7,- EUR

Sīkāka informācija pieejama mājas lapā: www.bauskaspils.lv.

 

Informāciju sagatavoja:

Justīne Zaķe
Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

Komentārs par rakstu: Senās mūzikas ansambļa Modus Vivendi koncerts Bauskas pilī

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!