Svētdiena, 26. Maijs, 2024
Varis, Eduards, Edvards
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Mārtiņdienas svinības un tirdziņš

05.11.2015

Lai godam nosvinētu Mārtiņdienu, 7. novembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 pie „Valmiermuižas alus” darītavas norisināsies svinības un tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”. Mārtiņdienas svinību mielastā godā tiek celts alus, tamdēļ Valmiermuižas pils parkā meistari virs dzīvās uguns brūvēs alu pēc senām latviešu tradīcijām no Latvijas graudu iesala un Gaujmalā plūktiem apiņiem. Ikviens laipni aicināts izzināt senās alus brūvēšanas tradīcijas, kā arī to nobaudīt. Svinības noslēgsies ar lustīgu tradīciju vakaru, dziesmām un dančiem Valmiermuižas klētī.

Tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”

Mārtiņi ir ziemas sagaidīšanas svētki, kad dienas kļūst īsākas, bet naktis garākas. Rudens raža ir novākta un laiks to celt galdā. Arī Valmiermuižā sabrauks tuvāki un tālāki mājražotāji, kuri piedāvās sanākušajiem brangus lauku labumus – pašceptu maizi, svaigo sieru, kūpinājumus, nēģus, medu, garšvielas, mājas vīnu, sulas, sukādes un citus gardumus. Amatnieku pūrā būs vilnas zeķes, cimdi, tamborējumi, metālkalumi, no koka darinātas rotaļlietas un krāšņumlietas, ar kurām rotāt kā sevi, tā apdāvināt radus un draugus. Notiks arī Mārtiņdienas izsole, kurā aizrautīgākie solītāji varēs tikt pie tirgotāju sarūpētajām veltēm.

 

Tirgotāju pieteikšanās dalībai tirdziņā: info@gardumuti.lv vai pa tālr. 20436868 (Sintija).

Tradīciju izzināšana un radošās darbnīcas

Mārtiņu izdarības ierādīs Mārtiņbērni no Dikļu folkloras kopas „Endzelīte”, kuri aicinās izzināt latvju dziesmu zinības, rotaļas un dančus. Mazākie tirdziņa apmeklētāji varēs doties zirgu izjādēs Valmiermuižas pils parkā un piedalīties Mārtiņdienas radošajās darbnīcās, kur tiks gatavotas un pielaikotas krāšņas maskas, baudīti cukurāboli, no vilnas meistaroti Mārtiņgaiļi un ierādīti latviskie amati.

 

Mielošanās un sildīšanās ar „Valmiermuižas alus” brūvējumiem
Lai godātu Mārtiņdienu un mielotu sanākušos viesus, Valmiermuižas Alus virtuves pavāri aicinās nobaudīt smeķīgus, alū sautētus jaunās ražas kāpostus. Savukārt “Valmiermuižas alus” darītavas meistari piedāvās nobaudīt ziemīgus jaunbrūvējumus un īpašas silto alus dzērienu garšas: spirdzinoši skābenu Kviešu alus - smiltsērkšķu un saldi rūgtenu Portera - cigoriņu kafejas dzērienu.

Senā alus darbnīca
Visas dienas garumā pils parkā virs dzīvās uguns tiks darīts alus pēc seno laiku tradīcijām – ozolkoka traukos no Latvijas graudu iesala un Gaujmalā plūktiem apiņiem. Alus meistari rādīs un stāstīs visu par alus darīšanu, kā arī ļaus nobaudīt tā seno laiku garšu.

/Ieeja bez maksas/

Mārtiņdienas tradīciju vakars

Mārtiņdienas svinības noslēgsies plkst. 19:00 Valmiermuižas klētī ar latvisko tradīciju vakaru. Tajā par lustīgiem dančiem un jestrām dziesmām gādās folkmūzikas grupa “Māsas Dimantas un Cēsu mednieku orķestris”.

/Biļešu cena: 7,00 €, tās var iegādāt „Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un Valmiermuižas tirgotavā līdzās alus darītavai, Dzirnavu ielā 2./

Pasākumu atbalsta SIA „Valmiermuižas alus”, Burtnieku novada dome, SIA „ZAAO”, Valmieras kultūras centrs, t/c „Valleta” un laikraksts „Liesma”.

www.visit.valmiera.lv

Komentārs par rakstu: Mārtiņdienas svinības un tirdziņš

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!