Pirmdiena, 4. Marts, 2024
Alise, Auce
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Putras diena un Veļu vakars Brīvdabas muzejā

14.10.2015

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 18.oktobrī no plkst. 12:00 - 20:00 no Priedes kroga līdz pat Hernhūtiešu saiešanas namam notiks Putras diena un Veļu vakara sagaidīšana.

Putra ir leģendām apvīta un tradīcijām bagāts ēdiens, to ēduši kā lieli, tā mazi, kā karavadoņi, tā arī zemnieki. Latvijā putru ēšanai ir senas tradīcijas un tai ir neskaitāmi nosaukumi – putra, biezenis, grūdenis, ķempe (bieza putra), pļepenīca (šķidra putra) u.c. Putras dienas programmā:

Priedes krogā no plkst. 12:00 seno dienu miežu piena zupa un mūsdienu grūbu putra ar sēnēm baltvīnā.

Nidas zvejniekciema “Kuršos” no plkst. 13:00 demonstrēs miežu putras ar skābiem kāpostiem vārīšanu skarbos apstākļos dūmistabā saimnieces Dairas Jātnieces vadībā. 

 

Vidzemes zemnieka sētā no plkst. 14:00 putras vārīšana vasaras virtuvē – slietenī. Saldā godu putra un Ulmaņlaika siltie grūbu salāti - gards cienasts no Donu Ilzes.

Hernhūtiešu saiešanas namā un Vidzemes sētā no plkst. 17:00 – 20:00 notiks Veļu vakars folkloras kopu „Grodi” un „GaraTaka” vadībā. Kad naktis kļūst garākas par dienām, lauku darbi ir padarīti un pār zemi bieži nolaižas migla, klāt ir Veļu laiks. Dažādos Latvijas novados saukts arī par Zemlikām, Dievainēm, Dvēseļu dienām, Ķauķu laiku, Iļģu laiku un vēl citādi. Parasti tas turpinājies no Miķeļiem līdz Mārtiņiem. Par veļu laika tradīcijām saglabājušas liecības gan no baltvācu mācītāju vērojumiem, gan ticējumos un atmiņu pierakstos.

 

Muzeja veļu vakarā kopā ar folkloras kopām runāsim par tradīcijām, mielosim veļus, iesim rotaļās. Aicinām ģērbties silti un ņemt līdzi cienastu veļiem!

Visas dienas garumā - podu un karošu parāde, jaunā medus degustācija un sveču liešanas darbnīca Nidas dūmistabā.

 

Brīvdabas muzeja Galvenā ieeja ir Brīvdabas ielā 21. Muzejs apmeklētājiem ziemas atvērts katru dienu no plkst.10:00 līdz 17:00. Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bezmaksas Ieejas biļešu cenas muzejā ziemas sezonā (01.10. – 30.04.) 2.00 € pieaugušajiem, 1.40 € pensionāriem, 1.40 € studentiem, 0.70 € skolēniem, 4.00 € ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene).. Bezmaksas autostāvvieta pieejama pie Rietumu vārtiem.

 

Informāciju sagatavoja

Līga Miklaševiča

LEBM Izglītības un informācijas nodaļa

 

Komentārs par rakstu: Putras diena un Veļu vakars Brīvdabas muzejā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!