Sestdiena, 4. Februāris, 2023
Veronika, Daila
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Senā dzīvesveida skola „Bauskas pils krāsnis”

06.10.2015

10.oktobrī plkst. 14:00 Bauskas pils muzejā, Senā dzīvesveida skolas ietvaros, notiks pasākums „Bauskas pils krāsnis”. Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par 16.-17.gs. krāsnīm un krāšņu podiņiem, to formām, izgatavošanu un pielietojumu. Pasākuma noslēgumā būs iespēja mālā izgatavot krāsns podiņu ornamentus, bet jaunākajiem apmeklētājiem - likt krāšņu podiņu puzles.

Bauskas pils telpās, līdzīgi kā citos Ziemeļeiropas reģiona vēsturiskos interjeros, nozīmīgu lomu ieņēmušas krāsnis. Tās ne tikai nodrošināja telpās siltumu aukstajos gadalaikos, bet bija arī iespaidīga un skaista interjera sastāvdaļa.

Senā dzīves veida skolas pasākumā mākslas zinātniece, Bauskas pils krāšņu podiņu kolekcijas pētniece Ina Līne stāstīs par 16.-17.gs. krāšņu veidiem, keramiķa arodu, krāšņu podiņu tapšanas gaitu un uz tiem attēloto dekoratīvo motīvu daudzveidību – ornamentiem, simboliem, alegorijām, kas rotāja krāsnis. Pilnīgāku skatījumu par krāšņu tapšanu no grafiska zīmējuma līdz uzmūrētam interjera objektam varēs gūt I. Līnes pavadībā, apskatot pērn rekonstruētās 8 krāsnis un tematisku ekspresizstādi no muzeja krājuma.

 

Krāšņu podiņu kolekcija iegūta Bauskas pils arheoloģiskajā izpētē. Atrastie podiņi pārstāv hronoloģiski plašu, tai pat laikā stingri definētu periodu, kas saistīts ar pils pastāvēšanu – no 15. gadsimta vidus līdz 1706. gadam. Pateicoties lielajam atrasto krāšņu podiņu lausku skaitam (vairāk kā 15 000) un podiņu tipu daudzumam (263), bija iespējams izstrādāt 16.gs.2. puses- 18.gs.sākuma krāšņu rekonstrukcijas projektus un krāsnis atjaunot. Daļa no oriģinālajiem arheoloģiskajos izrakumos iegūtajiem podiņiem restaurēti un iemūrēti krāsnīs.

 

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē, un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280 vai e-pastu: bauska.pils@gmail.com Rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30 min. pirms pasākuma.

Biļetes cena: 2,- EUR

Sīkāka informācija pieejama mājas lapā: www.bauskaspils.lv.

 

Informāciju sagatavoja:

Justīne Zaķe
Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 

Komentārs par rakstu: Senā dzīvesveida skola „Bauskas pils krāsnis”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!