Sestdiena, 4. Februāris, 2023
Veronika, Daila
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Vides mēnesis Dabas muzejā sāksies ar izstādi „Paēdis un vesels!”

28.09.2015

Ceturtdien, 1. oktobrī, Latvijas Dabas muzejā tiks atklāta izstāde „Paēdis un vesels!”, kas vides mēneša ietvaros aicinās iepazīt foto stāstus un speciālistu komentārus, piedalīties aktivitātēs, gūstot priekšstatu par pārtikas produktu „ceļu” no izejvielu iegūšanas līdz pārstrādei. Vides mēnesis Dabas muzejā jau otro gadu notiek ar Vides aizsardzības fonda atbalstu.

Latvijas Dabas muzejā no 1. līdz 25. oktobrim norisināsies vides mēnesis, kas šogad veltīts tēmām, kas saistītas ar atbildīgu pārtikas patēriņu, un kuru muzejs organizē sadarbībā ar vides un veselības jomas ekspertiem un aktīvistiem.

Žurnāla National Geographic Latvija foto izstāde „Pārtikas neredzamā puse”, kas papildināta ar biedrības homo ecos komantāriem, oktobrī noslēgs savu vislatvijas ceļojumu, kļūstot par pamatu vides mēneša centrālajam notikumam – izstādei „Paēdis un vesels!”. Muzeja pedagogu sagatavotās aktivitātes ļaus pārbaudīt zināšanas dažādu pārtikas produktu atpazīšanā, kā arī būs iespēja sakārtot savu veselīgas maltītes šķīvi, izmantojot radošos darba komplektus ar krāsainajiem uzņēmuma „OnPlate” zīmējumiem. Spēlējot biedrības „Ekodizaina kompetences centrs” sagatavoto spēli „Dzīves cikls", ikviens uzzinās par pārtikas produktu „ceļu" no izejvielu iegūšanas līdz pārstrādei, kā produkta ražošana un patēriņš ietekmē apkārtējo vidi.

 

Izstādes atklāšana 1. oktobrī plkst. 15.00 Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē. Izstāde skatāma no 1. līdz 25. oktobrim muzeja darba laikā ar muzeja ieejas biļetēm. Izstādes piedāvājums ietver arī bezmaksas ekskursijas, kuras aicinām pieteikt savlaicīgi, zvanot pa tālr. 67356051.

Vides mēneša ietvaros notiks pasākumi dažādām apmeklētāju grupām – skolēniem, skolotājiem un ģimenēm ar bērniem, kā arī visiem, kam interesē veselīgs uzturs un vides aizsardzība. Oktobrī aicināsim piedalīties seminārā „Pārtikas jautājumi vides kontekstā”, pasākumā „Zaļais kokteiļu vakars” un ģimenes dienā „Vesels ēdis!”.

 

Vides mēnesi atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

Sadarbības partneri: National Geographic Latvia, homo ecos, Ekodizaina kompetences centrs, OnPlate, Vides Vēstis, Absolūts ēd, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā.

 

Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!

 

Informāciju sagatavoja:

Elīna Pekšēna

Latvijas Dabas muzeja

Komunikācijas nodaļa

 

Komentārs par rakstu: Vides mēnesis Dabas muzejā sāksies ar izstādi „Paēdis un vesels!”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!