Otrdiena, 5. Marts, 2024
Aurora, Austra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Dāliju salūts Dabas muzejā

07.09.2015

Latvijas Dabas muzejā no 10. līdz 13. septembrim apmeklētājiem būs iespēja baudīt dāliju salūtu – izstādē vienkopus varēs apskatīt vairāk nekā 400 dažādu krāsu, formu un lielumu dāliju šķirņu, kuras sarūpēs audzētāji no Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrības Dāliju audzētāju sekcijas, LU Botāniskā dārza un Nacionālā botāniskā dārza.

Šogad laika apstākļi dāliju augšanai ir bijuši labvēlīgi, tās pašreiz ir ļoti košas un krāsainas. Ja nenotiks straujas laika apstākļu izmaiņas, tad izstādē „Dāliju salūts 2015” ziedi būs izcili un vairāk nekā 400 šķirņu daudzveidībā svinīgi rotās muzeja zāli.

 

Dālijas ir krāšņa ziedu kultūra, kas no audzētāja neprasa daudz pūļu, tādēļ tās ir iecienītas un tiek plaši audzētas arī Latvijā. Dāliju audzētājs un izstādes organizators Aivars Baroniņš pastāstīja, ka, lai arī šogad jūnijs bija vēss, zeme bija pietiekoši mitra un silta, lai dālijas apsakņotos un labi augtu. Tautā sauktās jorģīnes ziedēt sāka augusta sākumā, un mēneša vidū dārzu kopējus ar ziediem priecēja jau trīs ceturtdaļas kolekcijās esošo šķirņu.

 

Dālijas no savām kolekcijām muzejā izrādīs R. Zaļā, H. Ancāne, A. Baroniņš un citi audzētāji, izstādē piedalīsies arī muzeja ilggadēji sadarbības partneri LU Botāniskais dārzs un Nacionālais botāniskais dārzs.

 

Izstādes apmeklētājiem katru dienu būs iespēja tikties ar ekspertiem, uzzināt interesantus faktus par viņu pieredzi un nozares sasniegumiem, kā arī gūt praktiskus dārzkopju padomus.

 

Izstādes atklāšana notiks 10. septembrī plkst. 12.00

Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

 

Izstādes darba laiks:

C. – no 12.00 līdz 19.00

Pk., S., Sv. – no 10.00 līdz 17.00

 

Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!

 

Informāciju sagatavoja:

Elīna Pekšēna

Latvijas Dabas muzejs

 

Komentārs par rakstu: Dāliju salūts Dabas muzejā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!