Sestdiena, 9. Decembris, 2023
Sarmīte, Tabita
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Bauskas pils tornī vēros zvaigznes un zvaigznājus

01.09.2015

Sestdien, 5. septembrī plkst. 21:00 Bauskas pilī būs iespējams klejot pa Visuma plašumiem, ielūkoties mēness sejā, meklēt noslēpumainās zvaigznes un krāšņākos zvaigznājus. Kad mēs raugāmies naksnīgajās debesīs, mēs redzam miljoniem zvaigžņu, astronomi Arnis un Anna Ginteri dalīsies noslēpumos par tām.

Lai cik mēs tālu lūkotos pagātnē, cilvēkiem vienmēr ir interesējušas mirdzošās gaismiņas naksnīgajās debesīs. Tām piedēvētas pārdabiskas spējas. Tās saistītas ar dievībām un īpašiem notikumiem. Zvaigznēs savu un valstu nākotni ir mēģinājuši saskatīt gan valdnieki, gan tirgotāji, gan vienkārši zemnieki. Laika gaitā ir mainījusies mūsu izpratne, pieaudzis zināšanu apjoms. Vai mēs joprojām lūkojamies debesīs cerībā ieraudzīt savu un Zemes nākotni? Ko mūsdienās cilvēks var ieraudzīt zvaigznēs?

 

1922.gadā starptautiskā astronomu kongresā zvaigznājiem noteica robežas. Visu debesi sadalīja 88 apgabalos. Katram apgabalam saglabāja seno nosaukumu un noteica apzīmējumu latīņu valodā. Tagad par zvaigznāju sauc debess apgabalu ar noteiktām robežām, kurā ietilpst visas tajā esošās zvaigznes un citi objekti - miglāji, galaktikas, zvaigžņu kopas.

Arī šogad pils tornī ar teleskopu varēs vērot zvaigznes. Aicinām apmeklētājus būt iecietīgiem un saprotošiem – pils tornī vienlaicīgi var atrasties ierobežots cilvēku skaits, taču visiem, kuri vēlēsies, izdosies ielūkoties teleskopā. Pasākums paredzēts nesteidzīgiem zvaigžņu vērotājiem. Vakari kļūst vēsāki, jāģērbjas siltāk, droši līdzi var ņemt arī pledu.

 

*Nelabvēlīgu laika apstākļu gadījumā astronomu lekcija, un zvaigžņu vērošana tiks atcelta.

 

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē, un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280 vai e-pastu: bauska.pils@gmail.com

 

Biļetes cena: 3,00 EUR pieaugušajiem, 1,50 EUR mācību iestāžu audzēkņiem.

Bērniem līdz 7 g. v. ieeja pasākumā bez maksas.

 

Sīkāka informācija pieejama mājas lapā: www.bauskaspils.lv.

 

Informāciju sagatavoja:

Justīne Zaķe

Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Komentārs par rakstu: Bauskas pils tornī vēros zvaigznes un zvaigznājus

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!