Piektdiena, 21. Jūnijs, 2024
Monvīds, Egita, Emīls
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Iepazīsti senos amatus Āraišos!

28.08.2015

Pēdējā augusta nedēļas nogalē 29. un 30. augustā no plkst.11:00.Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā ciemosies rekonstrukcijas un eksperimentālās arheoloģijas grupa „Senzeme” (29.un 30.augustā) un folkloras kopa „Savieši” (30.augustā).

„Senzeme” apdzīvos ezerpils mājiņas un visas dienas garumā demonstrēs vēlā dzelzs laikmeta (9.-13.gadsimts) amatus - lokšaušanu, krellīšu vēršanu, apavu šūšanu, celošanu, adatas pinumus, vērpšanu un koka priekšmetu gatavošanu. Ikviens interesents vārēs izmēģināt savu roku un apgūt pirmās praktiskās iemaņas kādā no amatiem, uzdot sev interesējošos vēstures jautājumus par vēlo dzelzs laikmetu, par pieredzi praktizējot senos amatus. "Senzeme"pēta un atdarina Latvijas vēlā dzelzs laikmeta iedzīvotāju apģērba un senlietas, darina – rotas, ieročus un sadzīves priekšmetus, gan no vilnas un lina, gan ādas, koka un metāla.

 

Svētdien, 30.augustā,lieli un mazi tiek gaidīti ieskandināt Āraišu ezera apkārtni kopā ar folkloras kopu „Savieši”. Folkloras kopa Āraišos ir projekta „Vidzemes folkloras kopas Āraišos”, kuru atbalsta Āraišu biedrība un Valsts Kultūrkapitāla fonds. Svētdien pasākumā ieeja bez maksas.

Papildinformācija: Agnese Ramata 64107080

araisi@history-museum.lv

www.lnvm.lv

Komentārs par rakstu: Iepazīsti senos amatus Āraišos!

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!