Ceturtdiena, 13. Jūnijs, 2024
Uva, Ainārs, Zigfrīds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Piena, Maizes un Medus svētku tūrisma ceļvedis

27.08.2015

29.augustā Jelgavā tiks svinēti gadskārtējie Piena, Maizes un Medus svētki, kā arī norisināsies jautrā Piena paku laivu regate. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina svinēt svētkus kopā un šajā dienā iepazīt Jelgavu, dodoties ekskursijās, apmeklējot pilsētas muzejus, aktīvi atpūšoties, kā arī baudot atpūtu uz ūdens.

29.augustā aicinām doties īpašā gardēžu ekskursijā kājām “Labi garšo Jelgavā”. Ekskursijas maršruts iepazīstinās ar pilsētas centrālo daļu. Ekskursijā būs iespējams uzzināt, kādi ēdieni raksturīgi Jelgavai un Zemgalei gan senos laikos, gan mūsdienās, ko ēda hercogi un kādi ir Jelgavas īpašie ēdieni. Ekskursijā iekļautas degustācijas veikaliņā “Pārtikas amatnieku sēta” un tējas namiņā “Silva”. Dalības maksa ekskursijā “Labi garšo Jelgavā”: 5,00 EUR pieaugušajiem; 4,00 EUR pensionāriem, skolēniem, studentiem.

Ekskursijas sākums pl.13:00 no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa, Akadēmijas ielā 1. Pieteikšanās un plašāka informācija par ekskursiju pa tel. +371 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

 

Iepazīstiet Driksas un Lielupes ainavas, dodoties izbraukumos ar kuģīti, laivu vai katamarānu. Izbraukumus no piestātnēm pie Mītavas tilta piedāvā vikingu liellaiva “Nameisis”, izklaides kuģis “Mītava”, senatnīgais kuģītis “Frīda” un motorjahta “Carpe Diem”. Jelgavas Jahtklubs Pilssalas ielā 6 piedāvā izbraukumus ar ūdens velosipēdiem un laivām. Svētku laikā noma atvērta no pl.10:00 līdz 23:00. Savukārt, ūdens velosipēdu un laivu noma Pasta salā 3 atvērta no pl. 12:00 līdz 02:00. Piena paku laivu regates laikā (no 13:00-18:00) paredzami ūdens satiksmes ierobežojumi.

 

Izbaudiet aktīvu atpūtu uz ūdens, izmēģinot braucienu uz SUP dēļa - tas ir kā liels sērfa dēlis, kuru airē, stāvot kājās (Lielupes labā krasta promenādē). Savukārt, lidojumā ar flyboard iespējams izjust turbīnu spēku sev zem kājām. Flyboard ir ūdens motocikla jaudas, veikborda, ūdensslēpju un akrobātisko triku apvienojums, kas ļauj lidot līdz pat 12 metriem virs ūdens (Jelgavas Jahtkluba teritorijā).

 

Aktīvās atpūtas iespējas uz sauszemes piedāvā Jelgavas pilsētas publiskās slidotavas laukums Pasta salā. Šeit iespējams nodarboties ar skrituļslidošanu, inline hokeju, florbolu, strītbolu un citiem sporta veidiem. Lieliska iespēja iepazīt pilsētu ir, dodoties izbraukumā ar velosipēdu. Velo nomu piedāvā “Pepijas velomānija” (Rīgas iela 67), viesnīca “Zemgale” (Skautu iela 2) un “VeloNomo” (J.Čakstes bulvāris 7). Aicinām arī izmēģināt prasmes kartinga trasē vai spēlēt peintbolu sporta un atpūtas kompleksā „Rullītis” (Aku ceļš 1).

 

Bērni noteikti novērtēs izpriecu centra “Bossiks” (P. Brieža iela 4) apmeklējumu, kur pieejamas piepūšamās atrakcijas, batuti, labirinti, pirātu kuģis, u.c. atrakcijas bērniem.

 

Gardēžus aicinām nobaudīt Jelgavas īpašos ēdienus un dzērienu: pamatēdienu „Hercoga bura”, desertu „Šarlotes skūpsts” un dzērienu „Jelgavas bellini” Jelgavas kafejnīcās un restorānos - bistro „Silva” (Driksas iela 9), ģimenes restorānā „Hercogs” (Kr. Barona 3), krodziņā „Istaba” (J. Čakstes bulvāris 7) un kafejnīcā „Tami Tami” (Lielā iela 19A).

Vēl tikai līdz 31.augustam iespējams arī novērtēt sezonas jaunumus Jelgavas pilsētas un novada kafejnīcās un restorānos - gardus un veselīgus ēdienus un dzērienus, kas gatavoti no vietējiem produktiem. Īpašos vasaras sezonas piedāvājumus iespējams baudīt restorānā „La Tour de Marie” (Akadēmijas iela 1), bistro „Silva” (Driksas iela 7/9), picorānā “Tami Tami” (Lielā iela 19A), ģimenes restorānā „Hercogs” (Kr. Barona iela 3), krodziņā „Istaba” (J. Čakstes bulvāris 7), kafejnīcā „Zemnieka cienasts” (Jaunsvirlaukas pagasts), kafejnīcā “Grantiņi” (Svētes pagasts), viesu namā „Pūteļkrogs” (Zaļenieku pagasts).

 

Svētku laikā atvērti un apmeklētājus gaidīs Jelgavas muzeji un ekspozīcijas. Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī apskatāmas trīs interaktīvas vēstures ekspozīcijas un vienmēr mainīgais skats uz Jelgavu no 37 metru augstuma. Darba laiks sestdien: izstāžu zāle un skatu laukums no pl.10:00 līdz 22:00, vēstures ekspozīcijas no pl.10:00 līdz 18:00. Jelgavas vēsturi vislabāk varēs iepazīt apmeklējot Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju, kas sestdien atvērts no pl. 10:00 līdz 17:00. Ā. Alunāna memoriālais muzejs apmeklētājus gaidīs no pl.10:00 līdz 17:00 (pārtraukums no 13:00 līdz 14:00). Esot Jelgavā, noteikti apmeklējiet baroka pērli – Jelgavas pili un pils muzejā uzziniet par Jelgavas pils vēsturi. Jelgavas pils darba laiks: no pl.09:00 līdz 19:00. Kurzemes hercogu kapenes Jelgavas pilī 29. augustā būs atvērtas no pl. 09:00 līdz 17:00.

 

Plašāku informāciju par svētku norisi un tūrisma iespējām Jelgavā un apkārtnē iespējams saņemt Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā, Akadēmijas ielā 1 (Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa 1.stāvā), tālr. 63005447, tic@tornis.jelgava.lv, www.visit.jelgava.lv.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Komentārs par rakstu: Piena, Maizes un Medus svētku tūrisma ceļvedis

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!